Головна | Статті | Що стоїть за перестановками в керівництві російською армією

Що стоїть за перестановками в керівництві російською армією

Що стоїть за перестановками в керівництві російською армією

Заміна командувача так званого об’єднаного угруповання військ росії в Україні с.суровікіна на начальника генерального штабу збройних сил росії в.герасімова та інші перестановки в російській армії стали предметом обговорення як російських і українських, так і західних військових та політичних кіл. Адже ще донедавна російська пропаганда позиціонувала суровікіна не інакше, як «генерал Армагеддон», призначений путіним керівником військами рф в Україні, щоб зробити прорив у «спецоперації». На цій посаді суровікін найбільше «прославився» завданням масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України та ухваленням «непростого рішення» щодо здачі українським військам Херсона.  

❓ Що ж стоїть за такою різкою зміною вертикалі бойового управління окупаційними військами в Україні?  

🔸 У Міноборони рф ротацію обумовили «підвищенням рівня керівництва спецоперацією», «розширенням масштабу розв’язуваних задач» та «необхідністю організації тіснішої взаємодії видів і родів військ». Зараз новий статус герасімова дозволяє йому без будь-якого погодження та затвердження контролювати всі види та структури ЗС рф в Україні від стратегічної авіації та ГРУ до флоту. 

🔸За другою версією, сконцентрувавши фактично всі ресурси та важелі управління російськими військами в Україні в руках герасімова, путін розраховує на успіх великого наступу російських військ. 

Проте є великі сумніви, що це піде на користь «справі».

Адже не є таємницею, що між герасимовим та суровікіним ще з 2017 року існує практично неприхований конфлікт через те, що саме суровікіну протягом 6 років пророкували посаду начальника генштабу. І ось сьогодні суровікіна, обуреного тим, що протримався на цій посаді лише три місяці і його зняли через тиждень після нагородження путіним орденом Святого Георгія 3-го ступеня, понижують до заступника герасимова. В нових умовах конфлікт генералів буде лише загострюватись, що не сприятиме виправленню ситуації на українському фронті.  

🔸 Зміна керівництва угруповання військ рф в Україні також свідчить й про чергову фазу боротьби за вплив на путіна між ультрарадикальним угрупованням кадирова-пригожина та «старою гвардією» прихильників шойгу. Саме засновник ПВК «Вагнер» є.пригожин називав суровікіна «легендарною особистістю», а керівник Чечні р.кадиров – «справжнім воїном» та лобіювали призначення його командувачем Об’єднаного угруповання військ в Україні у жовтні 2022 року на фоні звинувачень герасимова та шойгу у відповідальності за відступи з Харківщини та Херсона. 

Здійснені перестановки свідчать про апаратну перемогу «фанерного маршала» шойгу, який зміг переконати путіна зробити ставку на «старі, перевірені кадри», які начебто зможуть реалізувати його божевільні мрії щодо України. Про ситуативну перемогу шойгу свідчить ще одна перестановка у командуванні російських військ в Україні, а саме – на посаду начальника головного штабу сухопутних військ призначено близького до герасимова генерал-полковника о.лапіна, якого пригожин називав нездарою, а кадиров вимагав розжалувати до рядового за відступ з Лиману на Донеччині. 

🔸 Напружені відносини суровікіна з лапіним навряд чи сприятимуть «підвищенню рівня керівництва спецоперацією». Для пригожина призначення герасимова означає, що попри всі зусилля, йому не вдалося довести унікальну ефективність його ПВК та здобути перемогу в підкилимних апаратних іграх кремля. 

🔸Американський Інститут вивчення війни припустив, що  перестановки військових є комбінацією путіна, спрямованою на те, щоб у разі нищівної поразки в Україні вивести себе з-під удару та представити для внутрішньої російської аудиторії герасимова «черговою фігурою, яка відповідає за війну». Адже така концентрація сил та засобів у рамках «СВО» безпрецедентна і накладає на герасимова персональну відповідальність за успішність проведення «спецоперації».

🔸 Розвідувальна спільнота Міністерства оборони Великої Британії вважає, що зміна керівництва військовою кампанією свідчить про проблеми, перед якими постає кремль у досягненні своїх цілей в Україні. В оприлюдненому британською розвідкою огляді від 11.01.23р. стверджується, що призначення начальника Генштабу командувачем театру воєнних дій є «показником дедалі більшої серйозності ситуації, перед якою постає росія, і чітким визнанням того, що кампанія не відповідає її стратегічним цілям». 

🔸Британська розвідка вважає, що цей крок «вкрай невдоволено сприйме більша частина російської ультранаціоналістичної та військової блогерської спільноти, яка звинувачує герасимова в неналежному веденні війни» та підтримує суровікіна за «відстоювання більш реалістичного підходу». 

❗️Перестановки в командуванні російських військ не змінять розвитку програшного сценарію війни в Україні, а лише загострять внутрішньополітичний конфлікт в оточенні путіна. 

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Хто змагається за головне крісло кремля?» Детальніше – за посиланням: cpd.gov.ua/main/hto-zmagayetsya-za-golovne-krislo-rf/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest