Головна | Статті | Хто змагається за головне крісло рф

Хто змагається за головне крісло рф

Хто змагається за головне крісло рф

❗️ Російська політична система входить до найбільш вибухонебезпечного періоду за всю свою пострадянську історію. Якщо до вересня російські еліти ще вірили у здатність путіна зберегти свій режим, то наразі він перетворився на джерело нестабільності та небезпеки. Впевненість у правильності рішень путіна була остаточно зруйнована «частковою» мобілізацією. Адже вона порушила основну передумову згоди суспільства на війну, коли від суспільства не вимагалося активної участі. В оточенні путіна зростає роздратування через те, що він вимагає результатів на війні з Україною, хоча йому регулярно доповідають про втрату частини анексованих територій і про те, що війна фактично програна. І якщо раніше усунення диктатора здавалося російським елітам недосяжним, то тепер навіть найближчі соратники російського диктатора вважають його відставку неминучою.

❓ В цих умовах головним питанням стає – хто саме зможе замінити путіна в кремлі? 

☝️ Наразі запекла боротьба за управління державою триває між двома основними групами, які після кінця путіна хочуть взяти абсолютну владу у кремлі. 

Це група секретаря Радбезу рф м.патрушева (директор ФСБ о.бортніков, глава СВР с.наришкін, віце-прем’єр а.бєлоусов, заступник секретаря РБ рф р.нургалієв, посол у Білорусі б.гризлов) і група пригожина-кадирова (о.дугін, с.суровікін, високопосадовці ГРУ ГШ рф).  Перші прагнуть до налагодження дипломатичних відносин із Заходом та розвитку бізнесу з Європою, другі – до активізації війни.  

🔸 Клан пригожина – т.зв. партія війни, яка критикує керівництво мо рф та вимагає від путіна жорсткіших дій. Пригожин та кадиров використовують війну для посилення своїх політичних позицій та претендують на більш вагомі позиції, ніж є зараз. Щоб знизити зростаючий вплив російських провоєнних силовиків, путін намагається відновити втрачений авторитет міністра оборони с.шойгу, але залежність від «партії війни» примушує його приймати її правила гри.

🔸 Голова Ради національної безпеки м.патрушев входить до найближчого оточення путіна, має вплив на прийняття рішень у всіх сферах. Головним претендентом на президентське крісло просуває свого сина Дмитра. Через відносну молодість (45 років) кандидатура патрушева-молодшого позиціонується як нове обличчя влади.

🔸 Серед інших груп впливу – близькі до путіна основний акціонер банку «россия» ю.ковальчук та глава «роснефти» і.сєчин, які просувають фігуру заступника голови адміністрації в кремлі с.кірієнка. Між групою патрушева й альянсом ковальчука-сєчина існує взаємодія та готовність прагматично вирішувати питання, зокрема і в постпутінській росії.

❓ Експерти розглядають різні варіанти зміни влади в росії.

✅ Пошук можливого наступника усередині системи. Для забезпечення власної недоторканості путін може сам підготувати свого наступника. При цьому він залишається в кремлі номінальною політичною фігурою, однак очолює Раду безпеки та оборони та контролює силові структури. З цією метою у силовому блоці кремля готуються великі кадрові перестановки. Серед фаворитів президента рф наразі – головнокомандувач ВПС рф с.суровікін, керівник ПВК “Вагнера” є.пригожин, глава Чечні р.кадиров. Щоб і надалі контролювати силовий блок, вірогідні призначення суровікіна міністром оборони, пригожина  керівником ФСБ, кадирова – командувачем Росгвардією. Проте під час реалізації такого плану щось може піти не так. Адже зараз російська система влади досить напружена – різні представники еліти «мають зуб» один на одного і не виключається, що вагнерівці та кадирівці можуть вступити у конфлікт між собою.

✅ Трансфер влади може статися не за власним бажанням путіна – на нього можуть натиснути російські еліти. Путін оголошується хворим і «тимчасово» передає свої повноваження колективному органу – Раді безпеки. М’яким відстороненням путіна в кремлі вирішують одразу кілька завдань. З одного боку, збільшується поле маневру у зовнішній політиці та сподівання на м’якіші умови завершення війни. З іншого – коли країна зазнає поразки, винним буде названий путін. Згідно з одним із сценаріїв, новим лідером рф може стати прем’єр-міністр м.мішустін, який міг би зіграти роль поміркованого переговірника із Заходом.

✅  Якщо не спрацює «м’який варіант» і російський диктатор не досягне консенсусу серед всіх російських силових структур, розглядається варіант його фізичного усунення, наприклад, співробітниками Служби безпеки ФСО рф.

☝️  Ніхто не знає точного сценарію повалення путіна, але всі розуміють, що режим приречений, а конкретний сценарій того, чи він сам піде у відставку, або буде скинутий – вторинний. 

❗️ Подальшу розстановку сил у кремлі значною мірою визначить ситуація на російсько-українському фронті. Чим більше ЗСУ завдаватимуть поразок військам росії, тим слабкішими стануть шанси путіна на утримання влади.  

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Чи піде лукашенко неприхованою війною на Україну?  Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-pide-lukashenko-nepryhovanoyu-vijnoyu-na-ukrayinu/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest