Головна | Спростування | Журналісти французького телеканалу TF1 поширили матеріали, що дискредитують Україну на міжнародній арені

Журналісти французького телеканалу TF1 поширили матеріали, що дискредитують Україну на міжнародній арені

Журналісти французького телеканалу TF1 поширили матеріали, що дискредитують Україну на міжнародній арені

Центр протидії дезінформації виявив факт поширення в інформаційному просторі низки матеріалів маніпулятивного характеру, метою яких є дискредитація України на міжнародній арені.
8 лютого журналістка французького телеканалу TF1 Лісерон Будул (Liseron Boudoul) та оператор Гіллес Паррот (Gilles Parrot) оприлюднили серію авторських матеріалів на телеканалі TF1. Це приватний загальнонаціональний французький телеканал. Доля ринку каналу складає 24%, що робить його найбільшим за кількістю аудиторії в Європі.


Підготовлені матеріали знімали на території ОРДО, в тому числі й інтерв’ю з «ватажком» ОРДО Денисом Пушиліним, основним наративом яких стало виправдання в очах французькомовної аудиторії агресивних дій Російської Федерації з нарощування військового потенціалу на суміжних з Україною територіях.


У матеріалах відстежується послідовна дискредитація діяльності політики України щодо тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, зокрема в частині використання дипломатичних шляхів повернення до складу України. Водночас журналісти зауважують на численні спроби реалізації т.зв. «силового сценарію». Зазначене подається глядачам як намагання України до ініціювання та подальшого ведення широкомасштабної війни на ТОТ Донецької та Луганської областей, з метою їх «насильного приєднання».


Водночас, як стає зрозуміло з опублікованих відеоматеріалів, Лісерон Будул (Liseron Boudoul) та Гіллес Паррот (Gilles Parrot) потрапили на тимчасово окуповані території Донецької області порушивши порядок, передбачений чинним законодавством України.


Також у першій частині відзнятих матеріалів чітко видно, що журналістка та оператор заїжджали з боку Росії – через пункт пропуску Ізварине, що розташоване на тимчасово окупованій території Луганської області, проте на відео автори вказали, що це – територія Росії.


Центр протидії дезінформації подав відповідний запит до Служби безпеки України щодо факту незаконного перетину кордону тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та опублікування зазначених матеріалів як можливого елементу гібридної агресії щодо України, для вжиття заходів у межах компетенції, а також подальшого врахування наданої інформації в роботі.

  • 14 Лютого, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest