Головна | Статті | Що заявив Президент США у зверненні до Конгресу

Що заявив Президент США у зверненні до Конгресу

Що заявив Президент США у зверненні до Конгресу

Президент США Д. Байден 7 березня виступив із 68-хвилинним зверненням до Конгресу з промовою «Про стан справ у країні». Важливе місце в зовнішньополітичній частині його виступу, очікувано, займала війна в Україні. Ба більше, саме із закликів до Сполучених Штатів продовжувати надавати допомогу Україні Байден почав своє звернення.

Чим відзначилась промова лідера США стосовно України?  

По-перше, Байден розпочав виступ із рішучого захисту союзників США за кордоном, закликавши федеральний законодавчий орган країни схвалити збільшення фінансування України в умовах війни проти росії. Президент підкреслив, що мета його промови – «розбудити Конгрес і попередити американський народ» про те, що демократія під загрозою «як вдома, так і за кордоном», і закликав законодавців негайно ухвалити законопроєкт про допомогу Україні. Окремо Д. Байден піддав критиці тих сенаторів, які блокують у Конгресі продовження надання допомоги Україні. «Допомога Україні блокується тими, хто хоче зіштовхнути Америку з курсу світового лідерства», – зазначив він. На думку Президента, США не можуть цього зробити, бо це підставить під удар росії всю Європу. Він додав, що «історія спостерігає за Палатою представників».

Нагадаємо, що підтримка Конгресом військової допомоги Києву відрізняється за партійною приналежністю, причому сенатори з президентської Демократичної партії в основному підтримують Україну, а республіканці з числа прихильників Д. Трампа – виступають проти. Для остаточного схвалення за законопроєкт має проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати Президент США. Проте спікер Палати представників США М. Джонсон фактично зірвав двопартійний пакет допомоги Україні, який запропонував Сенат, а Палата представників Сполучених Штатів 16 лютого пішла на перерву, таким чином відклавши до 28 лютого розгляд допомоги для України.   

По-друге, важливо, що поки пакет допомоги залишається заблокованим у Конгресі, Адміністрація президента США розглядає інші можливості допомоги ЗСУ, які більше двох років борються з повномасштабним російським вторгненням. Ідеться про можливість виділення близько $200 млн з фінансування армії США для надання негайної підтримки Україні, навіть без гарантій відновлення цих коштів Конгресом. Як стверджує Bloomberg, ці гроші можуть бути використані для закупівлі критично важливої зброї, боєприпасів та іншого обладнання. Звісно, можливе фінансування за рахунок армії США є невеликим у порівнянні з більш ніж $61 млрд допомоги для України, яку Президент Д. Байден схвалив у Конгресі, проте свідчить, що «втома Заходу від України» залишається нездійсненною мрією кремля. Дуже символічним стало запрошення на виступ Д. Байдена у Конгресі США українського військового Андрія Чевозорова, який дістав поранення під час боїв та лікується у госпіталі в Нью-Йорку.

По-третє, Президент США вкотре підтвердив наявність загрози демократичному світу з боку росії: «З часів Авраама Лінкольна і громадянської війни не було таких ударів по демократії, як зараз. Путінська росія вторглася в Україну. Якщо хтось вважає, що путін зупиниться в Україні, то він не зупиниться!». Байден наголосив, що США не можуть відійти і поставити Україну під ризик, а з нею – Європу і весь світ та дозволяти диктаторам чинити зло. Американський лідер підтвердив безперечну підтримку України з боку Сполучених Штатів і його особисту: «Моє послання путіну: ми не підемо! Ми не здамося! Я не здамся». За його словами, Україна може зупинити путіна, якщо Америка буде разом з нею і дасть їй потрібну зброю, необхідну для захисту. Втім, Байден підкреслив, що «жодного американського солдата немає в Україні, і я рішуче робитиму все, щоб так і було». Байден також розкритикував позицію експрезидента США, який раніше заявив, що дозволив би росії атакувати країни НАТО, які не роблять достатньо внесків. «Це жахливо і неприйнятно», – заявив Байден.

У своїй промові Д. Байден торкнувся й інших питань міжнародної політики США. Тож, коментуючи законопроєкт про нацбезпеку, Президент звинуватив колишнього лідера США у провалі законопроєкту про кордон і жорстко критикував законодавців за те, що вони не ухвалили двопартійний законопроєкт, зокрема через шалену опозицію республіканців у Палаті представників.

Байден також прокоментував конкуренцію США з Китаєм, заявивши, що дефіцит торгівлі США з КНР знизився до «найнижчої точки за понад десять років», та наголосив, що Сполучені Штати виступають проти несправедливої економічної практики Китаю і пообіцяв, що США захищатимуть Тайвань.

Війну в секторі Гази Байден назвав як таку, що вже кілька місяців «вивертає кишки» цивільному населенню Ізраїлю та Палестини. За його словами, США також «безперервно працюють над встановленням негайного припинення вогню, яке триватиме щонайменше шість тижнів». Він пообіцяв працювати над тим, щоб повернути кожного заручника додому, вказуючи на американські сім’ї, чиї близькі все ще перебувають у полоні бойовиків угруповання ХАМАС.

Отже, головним висновком із промови є визнання американським Президентом, що допомога Україні для захисту від росії займає перше місце в забезпеченні як американської національної безпеки, так і безпеки всієї Європи. Важливо, що світове лідерство США дає можливість впливати на дії світових лідерів у пошуку додаткових варіантів допомоги Україні.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Як війна в Україні формує нову архітектуру безпеки Європи? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/yak-vijna-v-ukrayini-formuye-novu-arhitekturu-bezpeky-v-yevropi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest