Головна | Статті | Що запропонував Президент України учасникам G20

Що запропонував Президент України учасникам G20

Що запропонував Президент України учасникам G20

❗️  Потужне відеозвернення Президента України Володимира Зеленського до учасників G20 в Індонезії стало однією з головних подій саміту та набуло значного резонансу. Головна ідея президентського виступу – презентація Плану досягнення миру на тлі поширення чуток про нібито домовленості щодо територіальних поступок. У зверненні Президент України  закликав світову спільноту не вірити уявній готовності рф до мирних переговорів і підкреслив, що для завершення руйнівної війни росія повинна не на словах, а ділом підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з її території та виплатити компенсацію за завдану шкоду. Президент заявив, що Україна не збирається підписувати з росією мирну угоду, схожу на умовний «Мінськ-3», а війна може завершитись лише в тому разі, якщо країна-агресорка виведе свої війська, а територіальна цілісність України відновиться у межах 1991 року. Характерно, що протягом промови Президент України декілька разів назвав «велику двадцятку» G19, натякаючи, що росію варто виключити з цього товариства.

Глава держави зазначив, що є конкретний набір рішень, які можна втілити у життя, щоб справді досягти гарантованого миру в Україні.

☝️ Українська формула миру пропонує провідним державам світу бути співтворцями миру і передбачає 10 кроків, кожному з яких український лідер присвятив окрему увагу.

1.  Радіаційна та ядерна безпека.

✅ «Ніхто не має права шантажувати світ радіаційною катастрофою. Немає і не може бути жодних виправдань ядерному шантажу».

✅ «На очах у всього світу росія перетворила нашу Запорізьку атомну станцію на радіаційну бомбу, яка може вибухнути в будь-який момент».

✅ «Радіаційна безпека має бути відновлена. Будь ласка, застосовуйте всю вашу міць, щоб змусити росію відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю. Підставою для таких зусиль може бути Будапештський меморандум і відповідні можливості держав-підписантів».

2. Продовольча безпека

✅ «Наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове подовження – незалежно від того, коли завершиться війна».

✅ «Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти – зокрема, на порти Миколаїв та «Ольвія» в Миколаївській області».

🔸 Президент закликав учасників саміту долучитися до ініціативи Grain From Ukraine, яка допоможе забезпечувати продовольством найбідніших. Гуманітарна програма Grain from Ukraine буде реалізована в партнерстві із World Food Program і передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 млн. осіб до кінця весни 2023 року. Сутністю програми є пряма закупівля країнами-учасниками проекту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду. Під егідою Президента Зеленського розпочинає роботу міжнародна Координаційна група із запобігання голоду з представників урядів країн, корпорацій, меценатів, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб у світі.

3.  Енергетична безпека.

✅ «Якщо росія намагається позбавити Україну, Європу і усіх споживачів енергії у світі передбачуваності і стабільності цін, відповіддю на це має бути примусове обмеження експортних цін для росії».

4. Звільнення всіх полонених і депортованих.

✅ «Тисячі наших людей – військових і цивільних – у російському полоні. Вони піддаються жорстоким тортурам – це масове знущання!».

✅ «Маємо обʼєднатися заради єдино реалістичної моделі звільнення полонених – «всіх на всіх».

5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

✅ «Друга стаття Статуту ООН дуже чітко все визначає, – все, що порушила росія цією війною».

✅ «Тож маємо відновити силу міжнародного права – і без будь-яких компромісів з агресором».

✅ «Росія має підтвердити територіальну цілісність України в рамках відповідних резолюцій Генеральної асамблеї ООН і відповідного масиву договірно-правових документів».

6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.

✅ «Росія має вивести усі свої війська та збройні формування з території України. Має бути відновлений контроль України над усіма ділянками нашого державного кордону з росією. Саме це матиме наслідком реальне і повне припинення бойових дій».

7. Повернення справедливості.

✅ «Світ має визнати Спеціальний трибунал щодо злочину агресії росії проти України і створення Міжнародного механізму для відшкодування усіх збитків, завданих цією війною. Відшкодування за рахунок російських активів, бо саме агресор повинен зробити все, щоб відновити порушену ним справедливість».

8. Протидія екоциду.

✅ «Мільйони гектарів лісу спалені обстрілами. Майже двісті тисяч гектарів нашої землі забруднені мінами і снарядами, які не розірвалися».

✅ «Минулого тижня на Кліматичному саміті в Єгипті я запропонував створити платформу для оцінки збитків навколишньому середовищу від війни. Маємо це реалізувати».

9. Недопущення ескалації.

✅ «Ризик, який є і буде постійно, поки наша безпека не буде гарантована належним чином».

✅ «Ми потребуємо дієвих гарантій безпеки. Тому підготували проект договору – Kyiv Security Compact, і вже його запропонували партнерам».

✅ «Маємо провести міжнародну конференцію для фіксації ключових елементів повоєнної безпекової архітектури в євроатлантичному просторі, включно з гарантіями для України, щоб унеможливити повторення російської агресії. Головним результатом конференції має стати підписання Kyiv Security Compact».

10. Фіксація завершення війни.

✅ «Коли всі антивоєнні кроки будуть реалізовані, коли безпека і справедливість почнуть відновлюватися, має бути підписаний документ сторонами про фіксацію завершення війни».

✅ «Якщо росія буде пручатися нашій формулі миру, ви побачите, що вона хоче лише війни».

☝️ Кремль вже відреагував на звернення українського Президента до учасників G20 маніпулятивними твердженнями, що відмова від укладання з росією нових «мінських домовленостей» начебто свідчить про небажання Києва йти на діалог з москвою.

❗️Насправді, Президент своєю промовою лише підтвердив, що Київ не піде на перемовини, допоки москва не виведе війська з українських територій згідно з міжнародно визнаними кордонами на 1991 рік і не визнає себе державою-окупантом. Наразі путін не пропонує конструктивного діалогу і продовжує говорити мовою ультиматумів.

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Хто змагається за головне крісло кремля?»  Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/hto-zmagayetsya-za-golovne-krislo-rf/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest