Головна | Статті | Що стоїть за намірами кремля вивести ядерну зброю в космос

Що стоїть за намірами кремля вивести ядерну зброю в космос

Що стоїть за намірами кремля вивести ядерну зброю в космос

Голова Комітету з розвідки Палати представників (нижня палата Конгресу) М. Тернер надіслав лист своїм колегам у Конгресі, в якому зазначив, що Комітет проголосував за надання законодавцям певної інформації для перегляду. У листі наполягається, що це термінова справа, яка стосується «дестабілізуючої іноземної військової потужності» та несе загрозу національній безпеці. Тернер закликав Президента Д. Байдена розсекретити «всю інформацію, що стосується цієї загрози», проте інших подробиць щодо її суті не навів. Радник з питань національної безпеки Білого дому Д. Салліван підтвердив на брифінгу наявність такої інформації та заявив, що домовився 15 лютого обговорити її з провідними конгресменами.

Поки офіційно посадовці США не уточнювали про яку саме загрозу національній безпеці йдеться, втім американські медіа наполягають, що вона пов’язана з росією та намірами кремля вивести ядерну зброю в космос. Новина викликала певне занепокоєння в Конгресі – декілька сенаторів назвали проблему серйозною, але наголосили, що не потрібно викликати суспільну тривогу. Тож, член Палати представників демократ Д. Хаймс у своїй заяві назвав попередження «значним», але «не приводом для паніки».

Два поінформовані джерела американського телеканалу ABC News стверджують, що найімовірніше йдеться не про «гіпотетичне скидання росією ядерної зброї на Землю, а про те, що ця зброя може бути використана проти супутників».

Варто зазначити, що Пентагон не перший раз звинувачує росію в розробці протисупутникової зброї, що загрожує США і порушує загальні норми освоєння навколоземного простору. Як заявив командувач космічним командуванням США Д. Дікінсон, «російські випробування протисупутникової ракети з прямим виведенням на орбіту показують, що москва продовжує створювати системи космічної зброї, які підривають стратегічну стабільність та створюють загрозу всім країнам». 

Нагадаємо, 15 листопада 2021 року росія провела руйнівні випробування протисупутникової ракети з прямим виведенням на орбіту, збивши власний недіючий розвідувальний супутник «Целина-Д», що викликало велике занепокоєння у світі. Міноборони рф підтвердило випробування як таке, що зміцнює обороноздатність росії через вірогідність «раптового завдання шкоди безпеці країни в космічній сфері та на Землі». Тоді в результаті випробувань у космічному просторі залишилось понад 1,5 тис. уламків, які ще роками загрожуватимуть космічним апаратам усіх країн. Ба більше, через загрозу зіткнення з хмарою космічного сміття, що підійшла на небезпечно близьку відстань до Міжнародної космічної станції, російські та американські астронавти на борту отримали вказівку сховатися в пристикованих кораблях, здатних повернути їх на Землю (капсула Crew Dragon компанії SpaceX і російський корабель «Союз»). До речі, небезпечні випробування на навколоземній орбіті проводить і Китай. У 2007 році ситуативний союзник кремля завдав ракетного удару по одному зі своїх старих метеорологічних супутників, у результаті чого в космосі з’явилося приблизно 2,3 тисячі уламків.

Що саме росія має на орбіті зараз, достеменно невідомо. Однак, згідно з повідомленнями агенції PBS, росією вже запущений супутник «Космос-2575», що знаходиться під контролем Повітряно-космічних сил росії, має ядерне джерело живлення й оснащений потужними засобами радіоелектронної боротьби для  виведення з ладу американських військових супутників.

Отже, безперечно, що росія і Китай нарощують свою присутність на навколоземній орбіті, а США сприймають російську космічну загрозу досить серйозно. Недарма у відповідь на інформацію про те, що росія може розмістити у космосі ядерну зброю, Пентагон повідомив про майбутній запуск 6-ти супутників, які мають відстежувати потенційні загрози раніше за наземні радари. Як випливає із заяви безпекового відомства, два пристрої будуть стежити за гіперзвуковими та балістичними ракетами, а ще чотири зосередяться на винищувачах.

Хоча ситуація прямо не пов’язана з Україною, але цілком може вплинути на деякі важливі для нас рішення, зокрема щодо продовження підтримки України. Адже М. Тернер – один із тих республіканців, які виступають за підтримку Конгресом нового пакету допомоги і всіляко намагаються перебороти антиукраїнські настрої у власній партії. У цій ситуації новини про розміщення росією протисупутникової зброї в космосі можуть стати саме тим каталізатором, що підштовхне парламентарів Палата представників голосувати за нього. Недарма речник кремля д. пєсков назвав риторику Тернера «хитрощами Білого дому» та спробою переконати сенаторів-республіканців у Конгресі підтримати законопроєкт про допомогу для України, а російська пропаганда розгорнула в підконтрольних західних медіа чергову інформаційно-психологічну операцію з нівелювання російської загрози в космосі та дискредитації адміністрації Д. Байдена.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Які сценарії «Третьої світової війни» бачать західні медіа? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/yaki-sczenariyi-tretoyi-svitovoyi-vijny-bachat-zahidni-media/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest