Головна | Статті | Які сценарії «третьої світової війни» бачать західні медіа

Які сценарії «третьої світової війни» бачать західні медіа

Які сценарії «третьої світової війни» бачать західні медіа

В Європі дедалі частіше почали говорити про можливу війну з росією, а деякі західні медіа навіть публікують можливі сценарії та інфографіки потенційного зіткнення, чиновники водночас закликають вже зараз готуватися до драматичного сценарію.

Розглянемо найрезонансніші публікації авторитетних західних видань про можливі сценарії вторгнення росії до Європи.

По-перше, гучно пролунала публікація в німецькому таблоїді Bild, яка з посиланням на секретний документ Бундесверу під назвою «Оборона Альянсу 2025» наполягає, що Німеччина й НАТО готуються до великого нападу росії навесні 2025 року. 

Покроковий розвиток подій за сценарієм виглядає так:

•  у лютому 2024 року росія запускає хвилю мобілізації та призиває в армію додатково 200 тисяч людей;

•  далі кремль починає весняний наступ в Україні, який до червня «відкидає українську армію назад»;

•  з липня 2024 року рф активізує у країнах Балтії інформаційні спецоперації з підбурювання до акцій протестів етнічних росіян. У вересні кремль використає можливі етнічні зіткнення як привід для масштабних навчань на заході Білорусі з перекиданням 50 тис. військових до кордонів Литви та Польщі. Навчання переростуть у зіткнення і стануть приводом для початку нападу.

•  у жовтні, прикриваючись брехнею про нібито майбутній напад НАТО, росія розміщує додаткові війська та ракети середньої дальності в калінінграді;

•  у грудні 2024 року в районі Сувальського коридору може відбутися штучно спричинений рф «прикордонний конфлікт» і «заворушення з численними жертвами», спрямовані на «відрізання» Литви, Латвії та Естонії від решти союзників НАТО;

•  згідно зі сценарієм, НАТО зважиться на заходи стримування лише в травні, і в так званий «День X» перекине на східний фланг 300 тис. військових, що стане початком військового протистояння з рф. При цьому, такий сценарій залишає відкритим питання, чи зможе НАТО зупинити росію. Реакція Альянсу може бути недостатньо рішучою, адже в цей час США будуть «паралізовані» після президентських виборів. Йдеться про відсутність лідера США після виборів у період між відходом з посади попереднього президента (на початку листопада 2024 року) і вступом на посаду наступного (в січні 2025 року).

По-друге, своїм баченням того, як може розгорнутися війна між росією та НАТО поділився британський таблоїд Daily Mail. Загалом, автори публікації підтверджують тези сценарію «Третьої свідової» від Bild. З посиланням на точку зору голови військового комітету НАТО Р. Бауера та колишнього командувача армії США в Європі Б. Ходжеса видання вважає, що напад росії складатиметься з кількох фаз.

Перша фаза – активізація хакерських та інформаційних атак з метою провокування в західному суспільстві дискусії про недоцільність застосування Альянсом ст. 5 про колективний захист. Інформаційні спецоперації рф формуватимуть суспільну думку, що якщо Альянс втрутиться у разі нападу рф на країни Балтії чи Польщі, під загрозою нанесення тактичного ядерного удару залишиться будь-яка країна Європи.

Друга фаза – військовий наступ рф на територію країн НАТО з одночасним нанесенням ударів ракетами великої дальності та безпілотниками по військових об’єктах країн Альянсу та цивільних цілях по всій Європі. У цій фазі можлива атака Сувальського коридору, після чого путін візьме паузу для оцінки реакції НАТО. І якщо Альянс забариться із заходами колективної оборони, наступ продовжиться.

Отже, хоча Генсек НАТО Є. Столтенберг поки не бачить безпосередніх загроз країнам Альянсу, військова доктрина НАТО передбачає такий варіант і відпрацьовує заходи протидії. Зокрема, передбачено нарощування військового потенціалу НАТО – посилення засобів ППО, виробництва ракет і військової техніки, створення спільної оборонної зони на кордоні з рф і Білоруссю та проведення військового навчання у Сувальському коридорі.

Звісно, що кремль не розраховує перемогти в ядерному конфлікті з НАТО, адже у військовій могутності росія програє НАТО за всіма напрямками. Проте, коли путін зрозуміє неминучість поразки в Україні, цілком можливо, що він наважиться на ескалацію в Європі, щоб підштовхнути Захід до «мирної» угоди з втратою українських територій. Недарма росія перемістила тактичну ядерну зброю до Білорусі та розширила там військову присутність, а сьогодні постійно погрожує країнам Балтії та Північної Європи. Ба більше, російська пропаганда давно каже, що війна проти НАТО вже йде в Україні. 

Втім, «витік» у публічний простір подібних сценаріїв не виглядає випадковим. На тлі активної психологічної обробки західної аудиторії російською пропагандою, європейські лідери намагаються мобілізувати політикум і суспільство країн НАТО й довести, що військове зіткнення з росією – це можливі реалії того, що станеться, якщо не підтримати Україну, не зупинити та не стримати рф.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Чому НАТО готується до російських ракетних ударів по Європі? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/articles/chomu-nato-gotuyetsya-do-rosijskyh-raketnyh-udariv-po-yevropi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest