Головна | Статті | Що насправді прогнозує обкладинка журналу The Economist на 2024 рік

Що насправді прогнозує обкладинка журналу The Economist на 2024 рік

Що насправді прогнозує обкладинка журналу The Economist на 2024 рік

Британське видання The Economist опублікувало традиційний випуск з обкладинкою-ребусом із зашифрованими прогнозами основних світових трендів на наступний рік. Щорічні прогнози британського видання за інформативністю стоять на одній лінії з висновками британських учених, тому обкладинка завжди привертає увагу експертів та обивателів у всьому світі.

Що ж означають ці сакральні знаки на обкладинці журналу The Economist-2024?

По-перше, найбільша увага, на думку редакції, буде зосереджена саме на російсько-українській війні та її загостренні. Недарма на обкладинці цьогорічного видання у самісінькому центрі сфокусовані два президенти – путін і Зеленський, які дивляться в очі один одному.  Важливим елементом, який додали дизайнери журналу, є те, що Зеленського і путіна розділяє пісковий годинник, у якого нижня половина заповнена більше. Це може бути натяком на те, що час цієї війни закінчується. Також над головою російського диктатора зображений Д. Трамп і голуб миру, а у Зеленського – дівчина і ракети. Голуб миру та бомби символізують важливість закінчення війни, яку розпочала росія, а ймовірною жінкою є Ніккі Гейлі – претендентка в кандидати у президенти від Республіканської партії США.

У коментарях до обкладинки автори пишуть, що однією з тем 2024 року також стане допомога Європи Україні. «Європа має зробити крок уперед і надати Україні військову та економічну підтримку, необхідну для тривалої боротьби, одночасно проклавши шлях до можливого членства в ЄС. Це правильне рішення, а також гарантія від ризику, що Трамп повернеться до влади і відмовиться від підтримки», – зазначають автори.

Під портретами глав двох держав додали яскравий акцент – у центр геополітичного ребуса помістили велику скриньку для виборчих бюлетенів, яка символізує те, що 2024-й буде роком виборів. Тож редакція видання вважає, що результати понад 70 виборів у світі, запланованих на 2024 рік, зокрема президентів США й росії, визначать стан і напрями європейського та світового устроїв і майбутнє демократії. Однак, незважаючи на те, що кількість виборців зараз більша, ніж будь-коли, демократії у світі, на думку видання, не стане більше – багато виборів не будуть ані вільними, ані справедливими. Прогнозується, що Сполучені Штати збережуть своє домінантне становище як гаранту світового порядку. «Виборці та суди винесуть свій вердикт Дональду Трампу, який має один шанс із трьох знову стати президентом США. Проте перемога Д. Трампа на президентських виборах ставиться під сумнів – він зображений із великим знаком питання. Тому, наслідки президентської кампанії у США будуть глобальними та вплинуть на все – від кліматичної політики до військової підтримки України. А от вибори в росії будуть супроводжуватися масовими фальсифікаціями. Це, на думку редакції, може призвести до того, що «доля путіна більшою мірою залежатиме від американських виборців, ніж від російських». 

По-друге, ще одним трендом наступного року залишаться заворушення на Близькому Сході. Як пише видання, світ не може продовжувати ігнорувати «важке становище палестинців», тому Америці доведеться адаптуватися до таких реалій. Це стане випробуванням для США і «перевіркою, чи зможе вона адаптуватися до більш складного та загрозливого світу».

По-третє, видання звертає увагу, що американський план розвернутися до Азії і зосередитися на суперництві з Китаєм, яке зростає, був зірваний війною в Україні, а тепер і в Газі. Про це натякають відвернуті на обкладинці один від одного Джо Байден і Сі Цзіньпін. Західні економіки показали кращі результати, ніж очікувалося, у 2023 році, але ще не вийшли з кризи. На тлі того, що росія також «відволікається і втрачає вплив», «момент однополярності» Америки закінчився», а «локальні холодні війни розгоряються у всьому світі», автори прогнозують, що світ готується до нового конфлікту. Хоча економічне зростання Китаю сповільнилося, а США продовжують обмежувати доступ Китаю до передових технологій, риторика про «нову холодну війну» стає все жорсткішою, а західним компаніям буде важко знизити залежність своїх ланцюжків поставок від Китаю – зазначили у виданні. Прогнозується зростання напруженості навколо Тайваню, обидва табори будуть добиватися прихильності держав Глобального Півдня.

Крім того, обкладинка The Economist-2024 доводить, що світ у 2024 році буде сконцентрований не тільки на геополітичних змінах, а й на природних – про це свідчать зображення авто і палива. Перехід до чистої енергетики перекроює карту енергетичних ресурсів, адже літій, мідь і нікель матимуть набагато більше значення, ніж нафта й газ.

Серед інших прогнозів видання – вплив штучного інтелекту на світ, зокрема на робочі місця, та потенціал його втручання у вибори.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Чи загрожує Україні зменшення підтримки з боку США та їх союзників? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-zagrozhuye-ukrayini-zmenshennya-pidtrymky-z-boku-ssha-ta-yih-soyuznykiv/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest