Головна | Статті | Чому “кухар путіна” у центрі уваги

Чому “кухар путіна” у центрі уваги

Чому “кухар путіна” у центрі уваги

❗️ Людина, відома як «кухар путіна», перебуває на піку своєї політичної могутності та впливу і продовжує політичні баталії за владу в кремлі з різними людьми і структурами – від голови санкт-петербурга до міноборони росії.

☝️ За вісім місяців російського вторгнення в Україну за є.пригожиним закріпилася погана слава, пов’язана з володінням найвідомішою в росії приватною військовою компанією «Вагнер». Існування приватних військових компаній не передбачено російським законодавством, але ця обставина не завадила ПВК «Вагнер» стати дуже впливовою військовою силою, яка становить конкуренцію ЗС рф (загальна чисельність підрозділів ПВК «Вагнер» нараховує 20-30 тисяч осіб, з яких в Україні перебуває до 5 тисяч). З початку вторгнення в Україну найманці угруповання «Вагнер» брали участь у загарбанні Маріуполя та Сєвєродонецька, а також беруть участь у штурмі Бахмута. Іншою фінансованою пригожиним компанією є розташоване в санкт-петербурзі «Агентство інтернет-досліджень», що отримало назву «фабрика тролів» і спеціалізується на інтернет-тролінгу шляхом створення підроблених онлайн-акаунтів у Facebook та інших соціальних мережах, а також поширенні дезінформації та пропаганди. Саме ця компанія виявилася причетною до змови з метою втручання в президентські вибори в США 2016 року, а минулого року ФБР включило пригожина до переліку найбільш розшукуваних злочинців.

🔸 Використовуючи свій статус наближеного до путіна, пригожин дедалі активніше впливає на процеси ухвалення політичних та кадрових рішень у російській армії, які виходять за межі його повноважень. Його медійна активність стрімко зростає – він відкрито вербує ув’язнених у ПВК, виступає з критикою високопоставлених російських військових, а також губернатора санкт-петербурга о.беглова, з яким давно конфліктує. Саме пригожин разом із кадировим сприяли усуненню з посади командувача угрупованням «Центр» в Україні генерала о.лапіна та заміні його на а.мордвічова (креатури кадирова). Таким чином, вони показали всім представникам російських еліт, як можуть легко та невимушено знімати та призначати генералів в обхід думки міноборони, що сильно розлютило російських генералів. Також пригожин направив до генпрокуратури заяву із вимогою здійснити перевірку за фактом створення губернатором санкт-петербурга організованої злочинної спільноти. Характерно, що путін поки ніяк не відреагував на спробу дискредитувати його ставленика, причому, в своєму рідному місті.

☝️ Черговим підтвердженням того, що пригожин стає впливовим гравцем у російському політичному житті, стало відкриття в престижній частині санкт-петербурга офісного центру, який так і називається – «ЧВК Вагнер Центр». У коридорах офісу можна побачити безпілотники розробки приватного конструкторського бюро горбунова, а біля будівлі була припаркована вантажівка із символом Z, яку використовують російські війська в Україні. Чим конкретно займатиметься «ЧВК Вагнер Центр», поки що не дуже зрозуміло. Публічно повідомляється, що центр буде чимось між безкоштовним коворкінгом для «патріотів», які працюють на оборонку і «палацом творчості піонерів, але для дорослих». Сам пригожин зазначив, що місія центру — забезпечення комфортного середовища для підвищення обороноздатності росії, зокрема, інформаційної, а присутні на відкритті військові ветерани та націоналістичні і прокремлівські діячі стверджували, що центр допоможе «зробити нашу велику країну ще краще».

❗️ Поза сумнівами, що відкриття «Центру Вагнера» є черговим кроком пригожина, щоб оприлюднити свої військові повноваження та стати суб’єктом політичної боротьби в росії. Адже у стінах «Центру Вагнера» будуть не просто вести діловодство та підписувати контракти з охочими поповнити лави «Вагнера» – центр стане «хабом», де проводитимуться військові розробки та плануватимуться інформаційні операції.
☝️ Іншим кроком «вагнерівців» стало оголошення про формування у курській та білгородській областях т.зв. Центрів підготовки та управління народним ополченням, що мають повністю складатися із місцевих ополченців. За словами самого пригожина, у разі нападу на росію, ополченці забезпечать першу лінію оборони. За його задумом, підприємства регіону мають щотижня відправляти 25% працівників на військову підготовку. Фінансувати «центри» пригожин має намір самостійно, без допомоги федерального чи регіонального бюджетів.

❗️ Таким чином,  політичні амбіції групи пригожина очевидні. І це не обіцяє нічого хорошого чинному кремлівському режиму.

✅ Спробами фактично дублювати функції міністерства оборони рф, пригожин кинув своєрідний виклик путіну, адже це ще більше ескалює конфлікт з військовими та наближує поразку у війні, а значить, і путінського режиму. При цьому, «кухаря» російського диктатора  війна в Україні цікавить лише як інструмент, щоб посісти статусне місце в майбутньому переділі влади в росії.  

✅ Формування ПВК «Вагнер» як альтернативного центру сили, рівнозначного офіційним структурам, підриває путінську вертикаль влади. У такій ситуації приватна армія пригожина неминуче стане інструментом боротьби за владу, а сам він — фігурою, яка визначає політичний порядок денний у росії. І «ЧВК Вагнер Центр» є  першою «цеглою» у побудові партійної структури пригожина на території рф. Недарма, за словами самого пригожина, якщо проект покаже свою успішність і актуальність, то можуть бути відкриті його філії і в інших містах росії.

☝️ Проте майбутнє пригожина залежить від політичних процесів у рф, і поки незрозуміло, чи зможе амбітний олігарх і надалі відігравати ключову роль у політичному колі росії, адже у «кухаря путіна» дуже багато опонентів на федеральному рівні, які не проти його нейтралізувати.

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Хто змагається за головне крісло кремля?» Детальніше – за посиланням: cpd.gov.ua/main/hto-zmagayetsya-za-golovne-krislo-rf/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest