Головна | Анонси | Російська пропаганда в Україні: що відбувається в Україні та чого чекати далі

Російська пропаганда в Україні: що відбувається в Україні та чого чекати далі

Російська пропаганда в Україні: що відбувається в Україні та чого чекати далі

Фейк, дезінформація, пропаганда, інтерпретація… 

Ці та багато інших  видів неправдивої інформації маніпулятивного характеру застосовує Росія сьогодні у гібридній війні проти України.

Навіщо Україні Центр протидії дезінформації при РНБО та чому варто довіряти саме нам? Відповідає керівник Центру Андрій Шаповалов.

– Ми – ті люди, які 24/7 дивляться українські та західні телеканали, моніторять соцмережі і сайти,  слідкують за інформацією на пропагандистських телеканалах Російської Федерації, читають Telegram-канали щодня, здійснюють аналіз та прогнозування.

– До цього часу не існувало алгоритмів відстежування та прогнозування інформаційних загроз. На інформаційні атаки реагували не завжди, а коли реагували, то реактивно. Власне, завданням ЦПД при РНБО є і  моніторинг подій, що відбуваються, і аналітика подій, що відбулися раніше, і прогнозування того, що може відбутись. Головне завдання Центру – працювати превентивно, на випередження.

– Фактично, ми стаємо великим інформаційним хабом для органів влади на всіх рівнях.

– Зі всією повагою до спеціалізованих медіа, але на них у цих питаннях покладатись держава не може, адже ЗМІ залежать від джерел фінансування, в тому числі політичних, які суттєво впливають на їхні редакційні політики, мають суб’єктивне ставлення до подій та окремих осіб. 

–Дезінформація така ж вічна, як і, власне, інформація. Чим більше діджиталізованим ставатиме суспільство, тим загрозливішою ставатиме проблема фейків та дезінформації. Тому навички верифікації інформації стають життєво необхідними

Повне інтерв’ю читайте за посиланням:

https://informator.ua/uk/rosiyska-propaganda-v-ukrajini-shcho-vidbuvayetsya-v-ukrajini-ta-chogo-chekati-dali

  • 23 Лютого, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest