Головна | Спростування | РФ розміщує війська у південній частині Білорусі, змушуючи “нервувати” США та Євросоюз

РФ розміщує війська у південній частині Білорусі, змушуючи “нервувати” США та Євросоюз

РФ розміщує війська у південній частині Білорусі, змушуючи “нервувати” США та Євросоюз

Військова техніка та підрозділи ЗС РФ, які прибувають до Білорусі в рамках спільних військових навчань (з 10 до 20 лютого), поступово розміщуються у південній частині Білорусі, тобто на північ від українського кордону. У зв’язку з чим в суспільстві виникло занепокоєння про безпекову ситуацію у Харкові.

Та шаленої підтримки у соцмережах отримав мер Харкова Ігор Терехов, який заявив, що місто залишиться українським і спокійним, і «нехай росіяни не роззявляють рота».
Як вважають окремі військові експерти, повномасштабне вторгнення в Україну найближчим часом малоймовірне. З військової точки зору це обґрунтовується тим, що на сьогодні російські війська на території Білорусі не згруповані в ударні групи й не націлені на якісь конкретні напрямки для ведення наступальних боїв. Крім того, рішення про початок військового вторгнення наразі стримується через бурхливу реакцію США та Заходу.

Діями підтвердила серйозність підтримки Києва голова МЗС Великобританії Ліз Трасс, яка наразі розглядає можливість створення тристороннього союзу між Британією, Польщею та Україною. У Twitter Ради з геостратегії Великобританії представлена ​​геополітична карта, на якій сформовано потрійну вісь між Лондоном, Варшавою та Києвом. Як ворожі території там позначені Російська Федерація і Білорусь. Інформацію про роботу над створенням потрійного союзу підтвердила Ліз Трасс й під час виступу в Інституті Лоуї, про що повідомив офіційний сайт уряду Великобританії.

На сьогодні Великобританія почала постачання Україні озброєння – протитанкових систем NLAW.
Також в Україну прибуло ще 80 тонн зброї від США. Це – друга частина військової допомоги від Сполучених Штатів, які виділили Україні 200 млн доларів додаткової безпекової допомоги. Як повідомив голова МЗС Дмитро Кулеба, йдеться не лише про оборонний пакет у 60 млн доларів, який Україна отримала в грудні, а й про додаткові обсяги обладнання та оборонної зброї, включно з летальною.

Посол Естонії в Україні Каймо Кууск в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода “Донбас.Реалії” повідомив, що Естонія в найближчі тижні відправить в Україну вироблені у США протитанкові ракетні комплекси Javelin.

А Президент США Джо Байден уточнив свій неоднозначний вислів про «невелике» вторгнення Росії в Україну, пояснивши, що будь-яке перетинання українського кордону Росією буде вважатися вторгненням, і РФ «заплатить за це високу ціну». Спікер Білого дому Джен Псакі підтвердила слова Дж. Байдена в ефірі Fox News.

  • 10 Лютого, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest