Головна | Результати | Вбивця Starlink «Борщевик»

Вбивця Starlink «Борщевик»

Вбивця Starlink «Борщевик»

Центр протидії дезінформації (далі – Центр) під час моніторингу інформаційного простору на предмет загроз національній безпеці виявив ворожу скоординовану інформаційну операцію з дискредитації роботи супутникової платформи Starlink. 

У ході аналізу Центр встановив, що початком інформаційної операції була публікація 02 грудня 2022 року на сайті російської компанії «Сестрорецкий оружейный завод» матеріалу, в якому стверджується, що зазначена компанія розробила комплекс пеленгації «Борщевик», який нібито може визначати координати розташування обладнання Starlink за 15 хвилин із точністю до 60 метрів. 

Відразу після появи вищезазначеного матеріалу російські ЗМІ та Telegram-канали почали активно поширювати повідомлення, в яких розповідали про новий комплекс, що «похоронит ЗСУ». Пік поширення новини про створення комплексу «Борщевик» припав на 18 грудня 2022 року, а загальна сума переглядів склала 4,319,295.

Центр встановив, що метою проведення росією скоординованої інформаційної операції було створення міфу для росіян, що росія нібито «знайшла вирішення» проблеми використання Збройними силами України систем Starlink. Крім цього, даною операцією росія мала на меті залякати цивільне населення України та українських військових, які користуються зазначеними системами. 

Результат

На основі аналізу Центром було прийнято рішення надати рекомендації з реагування компетентним органам та сформувати відповідні контрнаративи для доведення до населення правдивої інформації з метою нівелювання негативних наслідків ворожої скоординованої інформаційної операції.

  • 19 Грудня, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest