Головна | Результати | Провокаційний мультсеріал «Ukraine Inc»

Провокаційний мультсеріал «Ukraine Inc»

Провокаційний мультсеріал «Ukraine Inc»

12 березня 2023 року Центр протидії дезінформації виявив, що на спеціально створеному однойменному сайті (https://ukraine-inc.info/) опублікували серію мультфільмів під назвою Ukraine Inc, метою яких є дискредитація Президента України Володимира Зеленського. 

Водночас – для приховування власного сліду – ворожі інформаційні джерела стверджували, що ці ролики нібито створили французи. 

Так, у першому опублікованому відео від 12.03.2023 Володимира Зеленського зображено в образі «маріонетки Заходу, що знищує населення України в обмін на західні гроші». 

Під час перевірки домену вищезазначеного сайту вдалося встановити, що ресурс зареєстрували 11.03.2023. Розташування IP-адреси: США, Каліфорнія, Сан-Хосе. Домен зареєстрований за допомогою компанії PublicDomainRegistry. Це свідчить про те, що ресурс, ймовірно, зроблений за допомогою конструктора сайтів. 

Пізніше опублікований сайтом Ukraine Inc мультиплікаційний ролик поширив ресурс La Virgule в публікації «ZELENSKY EST DROGUÉ». 

Після перевірки цього ресурсу вдалося встановити, що домен La Virgule було зареєстровано 24.02.2023 року. За зовнішніми ознаками, зокрема мовою матеріалів, а також контентним наповненням, ресурс La Virgule нагадує французький інтернет-сайт. На ньому регулярно публікуються статті опозиційного характеру, в яких виражається невдоволення нинішньою владою Франції. Країна реєстрації (за даними Whois Record): Ісландія. Зареєстрований реєстратором доменних імен і вебхостинговою компанією Namecheap. Місце розташування IP-адреси: США, штат Каліфорнія, Лос-Анджелес. 

Це дало змогу припустити, що його також створили за допомогою конструктора сайтів, адже однією з характеристик таких печурсів є вшиті посилання нібито на сторінки у соціальних мережах. Хоча насправді посилання не працюють.

Крім цього, формулювання підпису до ролика має певну стилістичну помилку, оскільки навряд чи самі французькі публіцисти писали б про себе «Французи показали…».  Отже, це є аргументом на користь того, що La Virgule не є французьким ЗМІ. 

Щодо поширення цього ролика в мережі Telegram, то перший пост було опубліковано 12.03.2023 о 7.50 прокремлівським акаунтом @readovkanews.

У мережі Twitter перший твіт зʼявився 12.03.2023 на російськомовному акаунті «Юстас Алексу», контент якого є відверто антиукраїнським.

Після цього на сайті Ukraine Inc продовжували виходити наступні серії зазначеного мультфільму. Вони регулярно аналізувались і висвітлювались Центром на сторінках у соціальних мережах. 

Результат

Отже, ворог використав серію пропагандистських мультфільмів Ukraine Inc задля дискредитації Президента України Володимира Зеленського. Водночас російські інформаційні джерела заявили, що матеріали є французького виробництва. Задля підкріплення цього твердження вони й використали нібито французьке медіа La Virgule. 

Однак те, що сайт зареєстровано нещодавно, а назва пропагандистської статті стилістично не відповідає французькому стилю написання, свідчить, що La Virgule не має нічого спільного з Францією.

Зважаючи на використання псевдоміжнародних інформаційних ресурсів, можна дійти висновку, що ці мультфільми направлені на жителів західних країн, зокрема французів. Крім цього, вплив спрямований також на внутрішню (російську) аудиторію, яку намагаються запевнити в тому, що політичний курс російської федерації активно підтримується представниками міжнародної громадськості. 

Наративи, що просуваються в мультфільмах Ukraine Inc, стосуються лише Володимира Зеленського:

  • «Зеленський – наркоман»
  • «Зеленський – нацист»
  • «Зеленський – маріонетка Заходу»
  • «Зеленський знищує населення України в обмін на західні гроші»

У результаті, завдяки активній роботі Центру з протидії новій ворожій кампанії інформаційного впливу з дискредитації Президента Зеленського, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій за зверненням Служби безпеки України від 4 серпня 2023 р. доручив постачальникам електронних комунікаційних послуг заблокувати сайт із пропагандистським мультсеріалом. 

Крім цього, отримавши інформацію від Центру, цей ресурс було також заблоковано на території Французької Республіки – щоб не допустити поширення російської пропаганди на її території. 

  • 9 Серпня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest