Головна | Результати | Кампанія з дискредитації євроатлантичних прагнень України

Кампанія з дискредитації євроатлантичних прагнень України

Кампанія з дискредитації євроатлантичних прагнень України

4-го листопада 2022 року на приватному Telegram-каналі “С МЕСТА СОБЫТИЙ” (понад 800 тис. підписників) було опубліковано відео-матеріал, під назвою “6 причин чому Україна не має вступати в НАТО” або “6 reasons why Ukraine should not join NATO”. В самому матеріалі автором вказується “European Security & Defence College”.

Основний наратив: “Вступ України в НАТО несе негативні наслідки для мешканців країн Альянсу”

Основна мета: Дискредитація України та її прагнень до вступу в НАТО шляхом створення неправдивого образу України та громадян України.

В даному відео аналітиками Центру було виявлено такі деструктивні російські меседжі:

  • Звичайні громадяни ЄС будуть виплачувати значні суми Україні задля відбудови військово промислового комплексу України;
  • Громадяни ЄС будуть оплачувати більше податків заради ядерної безпеки України;
  •  ЄС повинна буде боротись з Українською корупцією, яка з кожним роком тільки зростає; 
  •  Країни ЄС будуть виплачувати з державних медичних програм допомогу Україні від НАТО;
  •  ЄС повинна бути змінити свою реформи по зеленій енергетиці тому, що всі кошти які були виділені на ці реформи підуть на відновлення України.

Висновок: Під час аналізу даної дезінформаційної кампанії було встановлено, що в міжнародних ресурсах  даний ролик не розповсюджувався, на відміну від заявленого в оригінальній публікації. До того ж, Центр стратегічних комунікацій НАТО підтвердив, що “European Security & Defence College” не публікував дане відео. 

В результаті, Центр дійшов висновку, що дезінформаційна кампанія не досягла початкової мети – широкого розповсюдження в соціальних мережах, але вона мала потенціал для подальшого поширення, оскільки несла резонансні повідомлення для західних громадян.

Реагування: Зважаючи на вищеописане, Центром було вирішено проінформувати про початок дезінформаційної кампанії представництва у державах-членах НАТО для нівелювання можливого негативного впливу. 

Також, Центр протидії дезінформації підготував повідомлення для сайту та соціальних мереж (посилання: https://t.me/CenterCounteringDisinformation/3035

Як результат, поширення зазначених повідомлень в міжнародному просторі було припинено на початковому етапі.

  • 7 Листопада, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest