Головна | Результати | Фейковий лист Генерального штабу Збройних сил України

Фейковий лист Генерального штабу Збройних сил України

Фейковий лист Генерального штабу Збройних сил України

25.05.2023 року до Центру протидії дезінформації (далі – Центр) звернулись колеги з Урядового центру безпеки Республіки Польща та повідомили, що в польському сегменті інформаційного простору поширюється лист нібито від Генерального штабу Збройних сил України (далі – Генеральний штаб).

Зазначений лист був за підписом начальника Генерального штабу генерал-лейтенанта Сергія Шаптали та адресувався Голові Державної прикордонної служби України генерал-майору Сергію Дейнеку.

У листі йшлося про залучення до війни в Україні багатонаціонального контингенту військ Литовської Республіки та Республіки Польща. Зважаючи на це, генерал-лейтенант Сергій Шаптала нібито попросив свого колегу посприяти оперативному та потайному перетину державного кордону України вищезазначеним контингентом.

Польські колеги також повідомили, що описаний лист почали використовувати російські пропагандисти для поширення наративу «Польща готується анексувати українські території».

Отримавши цю інформацію, Центр відразу звернувся до Генерального штабу для її спростування. У свою чергу, Генеральний штаб оперативно повідомив, що лист та інформація в ньому є фейком.

У Генеральному штабі наголосили, що на фейковість листа вказує наступне:

  • відсутність дати документа;
  • відсутність вихідного номеру документа;
  • документи такого роду мають бути підписані особисто Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним.

Центр, отримавши описану відповідь, відразу передав вищезазначену інформацію польським колегам. 

Тож, Центром та Урядовим центром безпеки Республіки Польща було вирішено підготувати та опублікувати повідомлення для інформування польського та українського населення. 

Проте інформаційна операція ворога на цьому не закінчилася. Того ж дня польські колеги повідомили, що в польському сегменті інформаційного простору з’явився новий документ у рамках інформаційної операції.

Так, фейковий документ за підписом маршалка Підкарпатського воєводства стверджував про введення тимчасової заборони на перебування в Ярославському, Любачівському та Перемишльському повітах – на прикордонній з Україною території у зв’язку з проведенням військових навчань НАТО.

Центр, отримавши цю інформацію, відразу передав її Генеральному штабу для уникнення можливих негативних наслідків.

Результат

Отже, зважаючи на якісну співпрацю Центру з Урядовим центром безпеки Республіки Польща, вдалося нівелювати чергову російську інформаційну операцію, яка мала на меті спаплюжити відносини двох країн-союзниць.

  • 1 Червня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest