Головна | Статті | Які результати перебування Президента України в США

Які результати перебування Президента України в США

Які результати перебування Президента України в США

Черговий день візиту Президента України В. Зеленського до США також був насиченим. 21 вересня   Президент України провів у Вашингтоні зустріч із лідером Демократичної партії в Сенаті США Ч. Шумером, лідером Республіканської партії в Сенаті М. Макконнеллом і сенаторами. Під час зустрічей Зеленський обговорив імплементацію Формули миру та поінформував сенаторів про актуальну ситуацію на фронті, першочергові оборонні потреби України та необхідність посилення спроможностей української ППО, особливо з наближенням зими. Важливо, що головний республіканець у Сенаті М. Макконнелл з оточення експрезидента Д. Трампа після зустрічі з Зеленським став на захист допомоги Україні й визнав, що «американська підтримка України – це не благодійність, а інвестиція в наші власні прямі інтереси». Це свідчить про певний розкол щодо «українського питання» у Палаті представників між ультраправими республіканцями, які є прихильниками Трампа і регулярно виступають проти військової та фінансової допомоги США Україні, та більш поміркованими її членами.

Крім того, під час зустрічі Президента з міністром оборони США Л. Остіном були обговорені питання своєчасного постачання Україні артилерійських систем і засобів дальнього ураження та створення хабів для ремонту озброєння й артилерійських систем західного зразка.

Головною ж подією дня стала зустріч В. Зеленського з президентом США Д. Байденом, яка виявилась досить результативною.

По-перше, Департамент оборони США оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на загальну суму 325 млн доларів (128 млн доларів на сферу безпеки, 197 млн доларів у вигляді озброєнь та обладнання). Зокрема, пакет включає ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, системи ППО малої дальності Avenger з ракетами Stinger та додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем М142 HIMARS. Також українські військові отримають великокаліберні кулемети калібру Browning M2 для боротьби з БПЛА, другу партію касетних снарядів DPICM калібру 155-мм, боєприпаси 105-мм, одноразові гранатомети AT-4, протитанкові ракети TOW та Javelin. Українським військовим передадуть понад 3 мільйони набоїв до стрілецької зброї, 59 легких тактичних машин, підривні боєприпаси для знешкодження перешкод, а також запасні частини й послуги з технічного обслуговування та інше польове обладнання. Також під час зустрічі Байдена та Зеленського досягнута домовленість, що перші американські основні бойові танки Abrams надійдуть до України наступного тижня.

По-друге, Україна домовилась зі Сполученими Штатами про спільне виробництво зброї, зокрема систем протиповітряної оборони, необхідних Україні. Нова промислова база разом зі США створить нову оборонну екосистему для захисту повітряного простору України від російських атак та забезпечить обом країнам нові робочі місця. У рамках реалізації амбітних планів главою Мінстратегпрому підписані угоди про співпрацю з трьома ключовими асоціаціями, які передбачають залучення до роботи в Україні понад 2 тисяч американських оборонних компаній.

На жаль, запит Президента на виступ на об’єднаному засіданні Конгресу США був відхилений спікером Палати представників К. Маккарті під приводом браку часу у представників обох палат Конгресу, «враховуючи напружений законодавчий тиждень». Ця зустріч була б важливою з точки зору доведення до американських сенаторів позиції України, адже 20 вересня Білий дім звернувся до Конгресу з проханням на згоду виділити до кінця року ще понад 22 млрд доларів на підтримку України (йдеться про понад 13 млрд військової допомоги та 8 млрд на гуманітарну підтримку). Втім, координатор Ради нацбезпеки Білого дому Д. Кірбі висловив переконаність Адміністрації президента США у твердій підтримці надання допомоги Україні з боку Конгресу, адже опоненти підтримки Україні серед республіканців у Палаті представників не представляють більшість своєї партії.

Тож, найважливішим підсумком зустрічі лідерів обох країн стало підтвердження президентом США курсу підтримки зусиль України з захисту від російського вторгнення. Це підкреслює значущість України в політиці США на тлі передвиборчої президентської кампанії. Адже надання військової та фінансової допомоги Україні стало визначальним аспектом президентства Байдена і стає головним наративом передвиборчої кампанії його опонентів, які критикують чинного президента за його політику щодо України. До того ж, кремль проводить масовану антиукраїнську кампанію на Заході, адже очікує, що президентські вибори у США та вибори до Конгресу у 2024 році принесуть йому сприятливу зміну в політиці Вашингтона щодо України. Сподіваємося, що візит Президента України до США зможе переконати американських законодавців і американську громадськість у тому, що допомога нашій країні – це необхідний вклад у безпеку США та союзників по НАТО.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Основні підсумки промови Президента України на Генасамблеї ООН. Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/osnovni-pidsumky-promovy-prezydenta-ukrayiny-na-genasambleyi-oon/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest