Головна | Статті | Які головні тези з пресконференції В. Зеленського

Які головні тези з пресконференції В. Зеленського

Які головні тези з пресконференції В. Зеленського

25 лютого Президент України В. Зеленський дав велику пресконференцію, присвячену другій річниці російського вторгнення. Захід відбувся в межах форуму «Україна. Рік 2024» за участю військово-політичного керівництва – Офісу Президента, Першої леді О. Зеленської, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, керівників спецслужб, представників Міністерства стратегічних питань та ін.

Протягом майже двох годин Глава держави відповідав на життєво важливі для українців запитання.

Із головних заяв Президента:

•  Військові втрати. За словами В. Зеленського, на війні загинула 31 тисяча українських військових, що дуже боляче для України. Водночас він зазначив, що Україна точно не знає, скількох цивільних людей вбили та закатували окупанти, а також – яку кількість осіб було депортовано. Він оцінив втрати росіян до 500 тис. з пораненими, серед них 180 тис. – загиблих.

•  Можливість переговорів з путіним. На думку Президента, Україна запропонує російському диктатору формат, в якому він зможе погодитися з тим, що програв війну. Зеленський вважає, що путін не подзвонить йому, бо не хоче припинення війни. Великі очікування Президент покладає на перший Глобальний саміт миру, який запланований на весну у Швейцарії. За його словами, на зустрічі планують розробити план-документ, який представлять російській стороні, щоб надалі підготуватися до другого саміту миру та завершення повномасштабної війни.

•  Чи програє Україна у війні? «Україна навіть не розглядає варіант свого програшу у війні. Якщо допомога партнерів не ослабне і буде достатньо зброї, російському диктатору доведеться визнати поразку та свою помилку. Україна дасть йому таку можливість – юридично та політично».

•  Які плани будує путін? росія готуватиме наступ на початку літа або наприкінці травня, якщо зможе реалізувати загарбницькі плани, наголосив В. Зеленський. Найголовніше для російського диктатора – це гроші, тому він не хоче закінчувати війну проти України. Тож, В. Зеленський зазначив, якщо всі ці заморожені активи рф передадуть Україні – це значно послабить політику путіна. За його словами, путін будує плани до 2030 року, проте Україна має наміри покінчити з ним значно раніше. 

•  Про західну допомогу. Від Заходу залежить кількість українських жертв. За його словами, Україна вже довго працює над тим, щоб отримати далекобійну зброю і позитивно дивиться на питання постачання від партнерів балістичних ракет ATACMS для ЗСУ. Україні буде складно в найближчі місяці (в березні-квітні) через коливання у США, проте ЄС підтримкою довів свою здатність бути лідерами, – пояснив Президент. Водночас Зеленський сподівається на позитивне рішення від Конгресу США в ухваленні додаткової допомоги Україні протягом місяця.

•  Про контрнаступ ЗСУ. Деталі нового контрнаступу не розголошуватимуть, планів буде кілька через ризик витоку інформації. Щоб почати контрнаступ ЗСУ та витіснити російські війська Україні потрібно значно більше артилерії – у співвідношенні 1 до 1,5 або 1 до 3, інакше держава втрачатиме території, тому що стратегічно важливіше зберегти людей, пояснив В. Зеленський. Наразі співвідношення української артилерії з рф 1 до 7. На думку Президента, у разі виконання партнерами вже обговорених і підписаних пакетів допомоги, росіяни матимуть значно менше шансів, а якщо співвідношення сил буде 1 до 1, тоді «Україна покаже результат, як і було раніше». 10 систем Patriot кардинально б змінили ситуацію на полі бою.

•  Про безпекові гарантії. Глава держави наголосив, що Україна не веде переговорів із партнерами про застосування їхніх армій на території України. Якщо Україна буде в НАТО – це стане найпотужнішими безпековими гарантіями, переконаний В. Зеленський.

•   Про витік інформації. В Україні зафіксували витік інформації у питанні наступних кроків у війні проти росії та проведення контрнаступу, наголосив В. Зеленський. «Контрнаступальні дії минулого року були на столі в кремлі до того, як вони почалися, – зауважив Президент. – Чим менше людей знає плани – тим швидшою буде перемога, неочікуваний результат для росіян», – впевнений Президент.

•  Про законопроєкт про мобілізацію. В. Зеленський визнав, що в законопроєкті є певні складнощі, проте «народні депутати мають працювати, а потім відповідати країні, що буде далі». Зеленський поки не став коментувати питання посилення мобілізації після ухвалення нового законопроєкту. За його словами, новий документ необхідний для того, щоб вирішувати невирішені питання на кшталт демобілізації, ротацій, підготовки тощо: «Необхідно порушувати питання резервів і ротацій, навести в усьому порядок. Зараз Головком Сирський проводить аудит, він хоче бути у кожній бригаді».

•  Про легітимність Президента після закінчення першого терміну. «Тези про мою нелегітимність – це наратив і програма російської федерації. У G7 та США є документи про тих, хто піднімає це всередині України», – зауважив В. Зеленський.

•  Зернова криза з Польщею. «Це політична історія і нас використовують як інструмент тиску на ЄС, але є достатньо можливостей для її врегулювання. Нам потрібно зберегти союз із Польщею, але ми захищатимемо наш бізнес», – зазначив Президент.

Отже, пресконференція Президента України В. Зеленського стала відчутною подією внутрішньо- та зовнішньополітичного життя країни. Вона відповіла на більшість питань, які турбують українців, і визначила напрямки подальшого руху до перемоги.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Що охоплюватиме 13-й пакет санкцій ЄС проти росії? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/shho-ohoplyuvatyme-13-j-paket-sankczij-yes-proty-rosiyi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest