Головна | Статті | Як війна кремлівський кланів вийшла на фінішну пряму

Як війна кремлівський кланів вийшла на фінішну пряму

Як війна кремлівський кланів вийшла на фінішну пряму

Після програшу групи пригожин-кадиров за лідерство в російській армії групі шойгу-герасимов, боротьба за місце біля путіна не закінчилась, а лише набирає обертів. До дискредитації пригожина та його ПВК «Вагнер» приєднались підконтрольні противникам російські ЗМІ й соцмережі. Останні «вкиди» відео про страту кувалдою чергового вагнерівця-«зрадника» д. якушенка,  який здався в полон українським військовим, навмисно подається в соцмережах із негативним відтінком. Також підкреслюється, до потрапляння у «групу Вагнера» той був неодноразово засуджений за розбій і вбивство. Більше того, з’явилися свідчення, що підконтрольним кремлю блогерам і телебаченню наказали мовчати про пригожина та його ПВК. Так, у мережу «випадково» потрапила «методичка», яку МО рф розіслало для ЗМІ, де у кількох пунктах чорним по білому вимагають не згадувати та не цитувати пригожина та ПВК «Вагнер». Зокрема, «темник» наполегливо рекомендує засобам масової інформації та майданчикам у мережі Інтернет «у ході висвітлення бойових дій на Донецькому напрямку (Артемівськ (Бахмут), Соледар, Кліщіївка, Підгірне, Краснопілля, Благодатне, Миколаївка та ін.) повністю відмовитися від згадок ПВК «Вагнер» та її голови є.пригожина. У всіх матеріалах на зазначену тему змушують використовувати формулювання «штурмові загони», «добровольці штурмових загонів», «російські десантники», «підрозділи повітряно-десантних військ», «російські морпіхи», «підрозділи морської піхоти», «артилерія та авіація Південного військового округу», «Об’єднане угруповання військ (сил)», «російські війська», «збройні сили російської федерації» тощо. Один із пунктів «темнику» підкреслює, що креатуру пригожина – сергія суровікіна – слід висвітлювати в нейтральному ключі, що виглядає  абсолютно логічним на тлі його заміни на посаді начальника Генерального штабу ЗС рф на креатуру шойгу  – в. герасимова.

Пропонується також не цитувати у матеріалах засобів масової інформації та на майданчиках у мережі Інтернет заяви пригожина щодо обстановки у зоні проведення «СВО», ігнорувати тему набору ув’язнених та їх подальшу участь у військовій операції. Ініціативу пригожина використовувати ув‘язнених в якості «м’яса» перехопили підлеглі шойгу. Тепер бійців з-поміж ув’язнених набиратимуть до новосформованих підрозділів регулярної російської армії, а пригожин був вимушений публічно заявити про закінчення набору до ПВК арештантів та перенаправлення вже завербованих до інших військових підрозділів російської армії. 

Достовірність документа під питанням, але сам факт «вкиду» свідчить, що в боротьбі за крісло в кремлі почали застосовуватися найбрудніші методи. У свою чергу політолог с.марков в інтерв’ю The New York Times заявив, що заборону від МО на згадку пригожина отримали і гості будь-яких ток-шоу на російському ТБ.

В інформаційному просторі розгортається справжня війна компроматів. Пам’ятаємо, як російська пропаганда висвітлювала захоплення Соледара. Спочатку в якості сил, що окупували місто, були згадані сили ЗС рф, потім деякі «добровольчі загони» і тільки після публічного скандалу пригожина було визнано основну роль вагнерівців. Зі свого боку пригожин також використовував брудні методи, наприклад, публічну образу генералів, чим у підсумку надав суровікіну «ведмежу послугу». Інший противник пригожина – керівництво ФСБ збирає на нього компромат та періодично «вкидує» його в інфопростір. Корупційні скандали навколо держконтрактів і тендерів на постачання продуктів харчування, скуповування його сином землі та нерухомості у Санкт-Петербурзі не залишають пригожину жодного шансу на політичне майбутнє.

  ❗️  «Кухар путіна» зазнав повної поразки в апаратній боротьбі з командою шойгу, він так і не зміг підтримати близькість до путіна. Судячи з тих методів, які використовує путін, найімовірніше, на нього чекає «зачистка», якщо тільки на той час він не сховається в Африці. Це обумовило розпад його коаліції з кадировим, який основну увагу став приділяти зміцненню позицій усередині республіки. При цьому, кадиров демонструє вірність путіну, сподіваючись залишитися при владі.

На тлі перерозподілу сфер впливу серед основних політичних гравців продовжується «гонка озброєнь» та створення, за прикладом «Вагнера», власних приватних армій. Під Вугледаром на Донеччині помітили ПВК «Патріот», афільовану з чинним міністром оборони РФ шойгу, яка конкурує з «вагнерівцями». Енергетичний монополіст «Газпром нафта» теж створює власну ПВК, а в Криму окупанти оголосили набір найманців до новостворених приватних військових компаній «Щит» і «Русич». До нових формувань набирають колишніх військовослужбовців та інших співробітників силових структур, у пріоритеті – офіцери.

Проте внутрішні «розбірки» суттєво ослаблюють путінський режим, дезорганізують дії російської армії на українському фронті та наближають поразку т.зв. «СВО».

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Про що свідчить амністія найманців ПВК «Вагнер»? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/pro-shho-svidchyt-amnistiya-najmancziv-pvk-vagner/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest