Головна | Статті | Як в росії відбувається “часткова мобілізація”

Як в росії відбувається “часткова мобілізація”

Як в росії відбувається “часткова мобілізація”


❗ Друга доба «часткової мобілізації» в росії продемонструвала, що:
✅ Міноборони рф досі не має чіткого порядку набору до військ.
✅ У містах росії відбуваються масові акції непокори, на знак протесту підпалюють військкомати, перекривають федеральні траси, на кордонах – черги з бажаючих уникнути мобілізації.
✅ У всіх регіонах повістки вручають на роботі, за місцем проживання та навіть після затримання на антивоєнних акціях.
🔻Указ про «часткову мобілізацію» настільки сповнений розпливчастих формулювань, з нього зовсім не випливає «частковий» характер мобілізації, що проводиться. Більшість громадян не можуть зрозуміти, яка черговість набору на них чекає і хто може не йти на фронт. Традиційна закритість від публіки будь-яких значущих даних від міноборони та абсолютна непідзвітність відомства під приводом «держтаємниці» дає кремлю можливість не розкривати справжньої кількості осіб, які можуть опинитися на лінії фронту. Особливо росіян бентежить «засекречений» сьомий пункт указу про мобілізацію, позначений «для службового користування», який дозволяє владі мобілізувати додаткову кількість осіб (в соцмережах наполягають на цифрі в 1 мільйон). І хоча речник президента рф пєсков заперечує цю інформацію і наполягає на наборі 300 тис осіб, цьому мало хто вірить.

🔻Російське міністерство оборони «роз’яснило»: чіткої черговості мобілізації немає, пріоритет надається тим, хто має бойовий досвід, армії насамперед потрібні стрільці, танкісти, артилеристи, водії та механіки-водії. Як запевняє МО рф, не призиватимуться «заброньовані» громадяни (зокрема, працівники підприємств оборонної промисловості), непридатні за станом здоров’я, а також ті, хто постійно доглядає члена сім’ї або інваліда І групи чи має чотирьох і більше дітей. Громадяни росії, які постійно проживають за кордоном та не перебувають на військовому обліку, не підлягають призову.

☝️Однак, якщо росіянин перебуває в короткостроковій поїздці за кордоном, його можуть призвати.
Також у генштабі ЗС рф стверджують, що про призов студентів-очників, які навчаються у вузах, не йдеться. Тим не менш, у Бурятському державному університеті в Улан-Уде росгвардійці почали забирати студентів прямо з лекцій.
В п’яти російських регіонах, що підписали наказ про мобілізацію (Якутія, Татарстан, Самарська область, Дагестан і москва) скрізь (звісно, крім москви) у наказах міститься пункт, згідно з яким військовослужбовцям запасу, які не мають мобілізаційних розпоряджень і не отримали повістки, забороняється залишати свій район або місто.

🔻Вся ця невизначеність викликає зрозумілий супротив населення. Петицію проти мобілізації, започатковану антивоєнними активістами, підписали вже понад 340 тисяч осіб. Під час акцій протесту 21 вересня проти «часткової мобілізації» у 42 містах країни було затримано 1328 осіб, у т.ч. у москві – щонайменше 540 осіб, Петербурзі — 479 осіб. Поліція на акціях протесту діяла неадекватно жорстко з застосовуванням палиць, а затриманим чоловікам видавали повістки. Зрозуміло, що такий підхід до мобілізації навряд чи призведе до появи ефективних та мотивованих солдатів.

🔻Різко почастішали випадки підпалів держбудівель. Якщо після початку війни повідомлялося як мінімум про два десятки випадків підпалів військкоматів та держбудівель у різних кінцях росії, то за один день з початку «часткової мобілізації» стало відомо щонайменше про п’ять акцій прямої дії в Нижньому Новгороді, Тольятті, Ломоносово, селі Кира Забайкальського краю та у місті Гай Оренбурзької області. У Дагестані жителі Бабаюртівського району вийшли на протест проти мобілізації та перекрили федеральну трасу.
Молодь призовного віку, яка не отримала повістки, масово тікає до Мінська, Стамбула, Астани, Єревана, Тбілісі, Дубая та Белграда, поки кордони росії відкриті. І якщо до Казахстана, Киргизстана, Білорусі та Вірменії ще можна в’їхати без візи за звичайним російським паспортом, то Чехія, Литва, Латвія та Естонія закрили в’їзд туристичними шенгенськими візами і попередили, що не видаватимуть росіянам, які тікають від мобілізації, гуманітарні візи. Проте міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер заявила, що влада Німеччини готова прийняти дезертирів з російської армії та противників путінського режиму.

☝️  Таким чином, оголошена «часткова мобілізація» виявилась для росії тим стрес-тестом, який призведе до повного перегляду відношення пересічних росіян до війни та виявить, наскільки слабкою та хворою є російська влада, особливо на фоні успіхів ЗСУ на фронті та наростання підтримки цивілізованого світу. Адже на тлі традиційних для росії проблем (дороги, зайнятість, інфляція) навряд чи в когось залишилися сумніви, що вторгнення в Україну, як і спроба проведення нікчемних псевдореферендумів на окупованих територіях й інші прорахунки путіна не мають ніякого відношення до інтересів країни. І ніякі рішення російського керівництва щодо мобілізаційних процесів не зупинять просування Збройних сил України і деокупацію загарбаних територій.

❗ Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Як Китай та війна в Україні віддаляють Казахстан від росії?  Детальніше за посиланням: cpd.gov.ua/main/yak-vijna-v-ukrayini-viddalyaye-kazahstan-vid-rosiyi/
  #інфотерор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest