Головна | Статті | Як російська влада використала дугіну у війні проти України

Як російська влада використала дугіну у війні проти України

Як російська влада використала дугіну у війні проти України

Загибель внаслідок підриву на підмосковній трасі автомобіля доньки ідеолога «русского мира» та соратника путіна олександра дугіна – дар’ї – викликала бурхливу реакцію як в росії, так і у світі.

Розглядались різні версії того, що трапилось – від вибуху газового балону до спланованого замаху на самого дугіна, який мав перебувати з донькою, але в останній момент пересів до іншого автомобіля.
Але зараз правоохоронці розглядають як основну версію теракту детонацію саморобного вибухового пристрою під дном машини.

Постає питання – яку мету переслідували замовники цього акту?

Звичайно, що першою російською пропагандою була підхоплена версія «українського» сліду в теракті. Аргументація пропагандистів проста. Західні ЗМІ називають дугіна одним із стовпів ідеології «русского мира» та неоєвразійства – концепцій домінування росії над сусідами, протистояння США та НАТО та поширення її впливу на території євразійського континенту, до якого прислухається путін.

2014 року дугін відзначився різкими антиукраїнськими заявами, зокрема, коментуючи трагічні події в Одесі 2 травня, закликав «вбивати, вбивати та вбивати» українців. Він рішуче підтримав війну в Україні і у своїй нещодавній публікації зажадав від російських еліт відверто
визначитися з цього питання.

Також із 2014 року дугіна внесено до списку санкцій Євросоюзу, а з 2015 року – і до списку санкцій США та Канади за передбачувану причетність до російської анексії Криму. Його дочка повністю підтримувала батьківську ідеологію, працювала політичним оглядачем заснованого дугіним Міжнародного євразійського руху, писала політичні статті для прокремлівських RT та «Царьграда» під псевдонімом Дар’я Платонова. Влада США та Великої Британії звинуватила її у поширенні дезінформації і теж внесла до санкційних списків.

Незважаючи на те, що крім пропагандистських кліше про вірогідну причетність до теракту українських силовиків, жодних доказів не було надано зазначена версія активно просувається в інфопростір. При цьому офіційний представник МЗС росії марія захарова заявила, що у разі виявлення українського сліду у вбивстві дугіної «йдеться про політику державного тероризму».

Вже 22 серпня у Центрі громадських зв’язків ФСБ росії «відзвітували» про розкриття злочину. За їх даними, замовником теракту начебто виступили українські спецслужби, а виконавиця – громадянка України Наталія Вовк, яка після вбивства зникла в Естонії. В проросійських ЗМІ поширювалося фейкове службове посвідчення Наталії Вовк як військовослужбовця українського полку «Азов» Національної гвардії України.

У полку «Азов» одразу спростували цю інформацію!

Фінський експерт Лаурі Ліннамякі підтвердив фейковість посвідчення обвинуваченої у вбивстві дугіної на підставі аналізу фото та виявлених зайвих тіней, розбіжностей фону та пропорцій.

Тим не менше, маргарита симоньян відреагувала постом, в якому закликала знищити «вбивцю даші в околицях Талліну».
Сенатор рф джабаров закликав до «жорстких дій проти Талліна, який приховує терористку», а постпред рф в ООН Небензя заявив, що росія порушить тему вбивства дар’ї дугіної на засіданні Ради безпеки ООН, запланованому на 24 серпня, саме тоді, коли було заплановане засідання Радбезу ООН щодо війни в Україні.

Росія усіма силами намагається відзеркалити усі свої злочини на Україну, таким чином захищаючись від визнання рф державою-спонсором тероризму. Також рф планує обговорення смерті пропагандистки в ООН, щоб відволікти увагу світу від запланованого на 24 серпня засідання Радбезу ООН щодо війни в Україні та для захисту від визнання рф державою-спонсором тероризму.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest