Головна | Статті | Як реагує світ на ракетну атаку рф по українських містах

Як реагує світ на ракетну атаку рф по українських містах

Як реагує світ на ракетну атаку рф по українських містах

8 липня відбулась одна з наймасштабніших ракетних атак російської армії по Україні з початку цього року, забравши життя щонайменше 36 осіб.  Усього по Києву та інших містах України (Дніпро, Кривий Ріг, Слов’янськ, Краматорськ) рф запустила понад 40 ракет різних типів.   

Міська військова адміністрація Києва заявила, що внаслідок російського удару загинули щонайменше 18 людей та були пошкоджені будівлі у різних районах.

Внаслідок ударів по Кривому Рогу загинули щонайменше 10 людей і ще 31 поранена.

У Донецькій області на сході України ракети поцілили у промислову фабрику, внаслідок чого загинули щонайменше троє людей.

Суспільного резонансу набули наслідки обстрілу найбільшої в країні дитячої лікарні «Охматдит», де під удар потрапило токсикологічне відділення. Наразі внаслідок атаки на лікарню загинуло двоє осіб, зокрема лікарка медзакладу, а діти з онкологічними захворюваннями після хіміотерапії сиділи під крапельницями просто на вулиці.

Реакція росії

Міноборони рф підтвердило масований ракетний удар по Україні, стверджуючи при цьому, що метою були «об’єкти військової промисловості» та «авіаційні бази ЗСУ». Російське військове відомство також стверджує, що заяви України про навмисний ракетний удар по цивільних об’єктах не відповідають дійсності. Агентство «ТАРС» повідомляє, що у Києві «ракетним ударом вражений склад на військовому заводі «Артем», але  нічого не каже про десятки мирних громадян, які загинули під час російської атаки.

Втім, коли наслідки теракту проти дитячої лікарні набули міжнародного розголосу, російська пропаганда розпочала дезінформаційну кампанію, намагаючись виправдатися та звинуватити Україну в трагедії. У соцмережах масово поширюються дописи, які не приховують радості росіян від чергового масового вбивства українців. Російські медіа наполегливо просувають відомі з попередніх обстрілів цивільних об’єктів України кремлівські наративи зі зняття провини за загибель мирного населення. Тож, Z-пропагандисти намагаються запевнити власну і світову аудиторію в тому, начебто українська ППО спеціально «відпрацювала» по дитячій лікарні «Охматдит», де під виглядом дітей нібито лікують поранених бійців ЗСУ. Мовляв, провокація з метою забезпечити подальше фінансування «київського режиму» та продовження війни до останнього українця. Водночас рашисти наполягають, що ракетний удар був націлений на Γенштаб ЗϹУ, який буцімто ховався поруч із дитячою лікарнею, яка була зруйнована внаслідок падіння української ракети ППО.

Реакція України

Президент України Володимир Зеленський на брифінгу у Варшаві повідомив, що після атаки рф Київ ініціює скликання надзвичайного засідання Радбезу ООН. Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль у зверненні до західних колег зазначив, що Україна потребує більше зброї для захисту цивільних від російських ударів. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що окупанти цілеспрямовано били по дітях.

Попереднє розслідування трагедії доказово спростувало російські звинувачення. Так, слідчі СБУ разом з Національною поліцією та іншими відповідними службами встановили, що для вогневого ураження медустанови окупанти застосували стратегічну крилату російську ракету Х-101. На місці трагедії вже знайдено відповідні докази: уламки корпусу задньої частини ракети Х-101 із серійним номером та частину руля цієї ж ракети. СБУ кваліфікувала удар рф по Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» як воєнний злочин і відкрила за даним фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством). Комплексні заходи проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Реакція західної спільноти

Російський ракетний удар 8 липня, зокрема по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві, шокував лідерів Польщі, Великої Британії, Чехії, Естонії та Молдови, а також представників Латвії, Литви, США, Німеччини й Австрії, які засудили дії росіян і наголосили на необхідності збільшити підтримку України.

8 липня польський Прем’єр-міністр Дональд Туск на пресконференції на честь підписання безпекової угоди з Президентом України попросив вшанувати хвилиною мовчання жертв сьогоднішньої російської атаки і наголосив, що Україні потрібна підтримка всього цивілізованого світу у боротьбі з рф.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зазначив, що напад на дітей є найжахливішим вчинком, і підкреслив, що Лондон продовжуватиме підтримувати нашу державу.

Президент Чехії Петр Павел заявив, що напад на найвразливіших неможливо вибачити, а масована атака 8 липня свідчить про те, що росіяни не зупиняться ні перед чим.

Німецький посол Мартін Єгер, коментуючи черговий воєнний злочин кремлівського режиму, зауважив, що саме такий вигляд має «готовність» російського диктатора путіна до будь-яких мирних переговорів.

Посол Австрії Арад Бенкьо назвав удар росіян по дитячій лікарні «чистим терором проти українського народу».

Президентка Молдови Мая Санду у зв’язку з обстрілом дитячої лікарні у Києві заявила, що Молдова рішуче засуджує ці воєнні злочини.

За словами посла Євросоюзу Катарини Матернової, світу необхідно терміново «об’єднатися проти цього зла, адже нерішучість коштує життів українських дітей».

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс назвав російський удар по дитячій лікарні «боягузливим нападом» кремля. За його словами, українські партнери мають посилити допомогу Києву. Він додав, що це надає йому більше мотивації швидко доставити запчастини Patriot та F-16 і робити більше в питанні ППО.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас також засудила російську атаку та підкреслила, що кадри з Києва ще раз нагадують, що Україна повинна отримати ще більше підтримки.

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже назвала путіна «м’ясником, який вбиває задля задоволення». Дипломатка підкреслила, що всі, хто підтримує росію, путіна та війну проти України також відповідальні за цю терористичну атаку.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що таким терактом росіяни «вітають» саміт НАТО, який розпочнеться 9 липня у Вашингтоні. Він також підкреслив, що Україна повинна отримати більше озброєння для свого захисту та гарантії безпеки, аби подібне більше не повторилося в майбутньому.

Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк була вражена наслідками масованого ракетного обстрілу і  висловила слова підтримки українцям.  

Експрем’єр Бельгії та чинний євродепутат Гі Вергофстадт наголосив, що ця атака і є результатом так званої «миротворчої місії» Орбана, а також назвав угорського прем’єра «співучасником цього воєнного злочину».

Отже, російські обстріли української цивільної інфраструктури демонструють нагальну потребу України у західних винищувачах, додаткових системах ППО та ракетах до них, а також у пускових установках крилатих і балістичних ракет. Крім того, обмеження застосування західного озброєння по території росії не дає можливості Силам оборони України бити американською далекобійною зброєю по російських аеродромах, аби знищувати ворожу авіацію і зменшувати кількість ударів по Україні. Сподіваємось, що звірячий удар по дитячій лікарні у Києві змінить думку наших західних партнерів.

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest