Головна | Статті | Як пригожин руйнує кремлівську владу

Як пригожин руйнує кремлівську владу

Як пригожин руйнує кремлівську владу

Резонансні заяви глави ПВК «вагнер» є.пригожина останнім часом стають суттєвим фактором «розхитування» кремлівської влади та її концепції на безальтернативну перемогу в Україні.

У своєму відеозверненні від 4 березня пригожин заявив, що відступ його військ від Бахмута зруйнує весь фронт, а потім росія звинуватить найманців у поразці на війні. До того ж пригожин наполягає, що у цьому випадку фронт «посиплеться до російських кордонів, а може, й далі». Відвертість пригожина вражає – він скаржиться, що російська влада звинуватить «вагнерівців» у поразках на війні, оскільки відступ найманців від Бахмута спричинить «ефект пружини», а українські сили з усіх боків прорвуться на територію так званої «лнр», «зметуть Луганськ, Сорокине і вийдуть на територію росії». Далі він допускає, що буде деокуповано Крим. Наприкінці заяви власник ПВК «вагнер» звинуватив військове керівництво країни в тому, що воно не підготувало армію до війни. Зауважимо, що це відео пресслужба ПВК не публікувала на сайті компанії, а поширила в соцмережах.

Виходить з-під контролю та стає занадто публічним конфлікт пригожина з губернатором Санкт-Петербурга о.бєгловим.  Пресслужба власника військової компанії оприлюднила його чергову заяву з вимогою відправити бєглова у відставку. Висловлювання з хештегом #БегловВонИзПетербурга містили прямі образи губернатора, якого треба «вигнати поганою мітлою», адже «будь-який двірник упорається з управлінням міста краще, ніж бєглов». Характерно, що бєглова називають людиною, близькою до путіна, давнім знайомим президента, якого той проштовхнув на губернаторську посаду. Тоді ж у соцмережах почали розповсюджувати скріншоти з пабліків, пов’язаних із пригожиним, з закликами виходити на мітинг 8 березня проти бєглова. Пізніше в офіційних пабліках, пов’язаних із ПВК «вагнер», з’явилося спростування цієї інформації, але в нього мало хто повірив.

Не залишилось без уваги і відео, що поширюється у російських та українських телеграм-каналах, на якому бійці з нашивками ПВК «вагнер» стріляють із кулемета у портрети герасимова та начальника головного штабу сухопутних військ о. лапіна.

Що стоїть за такою агресивною риторикою, яка фактично руйнує для російського суспільства побідоносні твердження про розвиток подій під Бахмутом?

Перш за все, пригожин знаходиться у такому психологічному стані, коли емоції беруть верх над здоровим глуздом. Він відчуває себе «загнаним у кут» через відсторонення від  військового командування та особистої підтримки путіна. Черговий «раунд» битви за наближеність до путіна між пригожиним і шойгу завершився перемогою останнього. Більше того, у понеділок пригожин заявив, що його представник не зміг отримати доступ до штаб-квартири російського військового командування.

Тепер військові чиновники можуть не турбуватися, що пригожин донесе до путіна своє бачення подій на окупованих територіях. Нині шойгу та герасимов демонструють зневагу міноборони рф до потреб «вагнера» в боєприпасах та поповненні особового складу.  

Крім того, під час війни у пригожина ускладнилися відносини з адміністрацією президента рф, зокрема з першим заступником голови АП с.кирієнко. В адміністрації незадоволені, що бізнесмен втручається у її сферу відповідальності, намагаючись впливати на призначення та відставки чиновників. 

По-друге, пригожин прагне повернути довіру путіна і довести всім, що саме він  головний рятівник росії й без його військ рф програє війну. Своєю критикою генералітету пригожин сподівається, що путін розчарується армією і може знову «обласкати» свого «кухаря». Цим і обумовлені його, на перший погляд, незрозумілі дії з оприлюднення, а потім спростування своїх надто різких заяв. Проте, іншого способу змінити ситуацію він не бачить.

За такої розстановки сил навколо очільника кремля, пригожину навряд вдасться поновити своє становище. Усунення ПВК «вагнер» з лідируючих позицій на фронті та інформаційному просторі продовжуватиметься. Шойгу і герасимов намагатимуться відсторонити пригожина від прямого керівництва ПВК, а з «вагнера» зробити «компактну керовану» структуру. Частина найманців перейде до підрозділів армії та інших силових структур, де будуть вирішувати суворо обумовлені завдання під керівництвом кадрових військових. В інформаційних атаках проти колишнього «кухаря» військовими буде активно використовуватися позиція і.стрєлкова (гіркіна), який у своєму каналі написав, що пригожина необхідно повністю вивести з фронту та усунути від керівництва ПВК «вагнер».

❗️ Розлад між керівництвом кадрових і приватних військових формувань свідчить про слабкість влади путіна та суттєві проблеми на українсько-російському фронті. Очільник кремля більше не може контролювати своїх підлеглих і зупинити їх боротьбу за владне крісло в післяпутінській росії.

Працівники Центру протидії дезінформації підготували лонгрід на тему: Що для України означає протистояння пригожина і шойгу? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/yak-protystoyannya-shojgu-i-prygozhyna-vplyvaye-na-hid-vijny-proty-ukrayiny/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest