Головна | Статті | Як «переобрання» путіна вплине на Україну, росію та світ

Як «переобрання» путіна вплине на Україну, росію та світ

Як «переобрання» путіна вплине на Україну, росію та світ

15-17 березня 2024 року в рф та на підконтрольних путінському режиму окупованих територіях відбулися так звані «президентські вибори». Сенсації не сталося – російська ЦВК заявила, що за результатами опрацювання 99% протоколів путін лідирує на «виборах» із результатом 87,33% голосів. «Високі показники» у путіна і на тимчасово окупованих територіях України – на сході (до 95%), у Херсонській області (88,12%), у Севастополі (90,9%), у Криму (93,27%). 

Про те, як «малювалися» такі показники «вільного волевиявлення», західні та опозиційні російські медіа докладно повідомляли протягом всієї виборчої кампанії. Тож так звані «вибори» відбувалися на тлі систематичного придушення російського громадянського суспільства, незалежних медіа та будь-якої видимості опозиції. Громадяни росії не мали доступу до повної та незалежної інформації, а також не мали змоги проголосувати за кандидатів, які виступають проти нинішнього режиму. Російська влада знову не допустила місію ОБСЄ спостерігати за процесом «голосування», а незаконне і примусове залучення до участі у так званих «виборах президента рф» громадян України з тимчасово окупованих територій додатково підтверджує нелегітимність будь-яких оголошених результатів. Недарма майже 60 країн ООН засудили проведення цього нелегітимного виборчого фарсу, який  визнано порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України відповідно до Статуту ООН та принципів міжнародного права.

Не дивно, що реакція світових лідерів на  імітацію виборів у росії була очікуваною. Про їх фальсифікацію та нелегітимність заявили речник Ради нацбезпеки Білого дому, міністри закордонних справ Латвії та Литви, МЗС Чехії, Німеччини та Польщі.

Які ж прогнози можна зробити після «перемоги» путіна на так званих «виборах» президента рф?

По-перше, незважаючи на міжнародне засудження та посилення протестних настроїв у країні, по факту путін продовжить свою необмежену владу до кінця 2030 року, і якщо за цей час не станеться нещасного випадку або заколоту, за тривалістю перебування у кремлі він перевершить рекорд сталіна. путіна вже встигли привітати із перемогою нечисленні «колеги» – лідери білорусі, КНР, Північної Кореї, Таджикистану, Узбекистану, Казахстану, Нікарагуа, Болівії, Гондурасу, Венесуели та Куби.   

По-друге, путін не відмовляється від своїх загарбницьких планів в Україні, і протягом свого нового президентського терміну продовжить вести війну. Ба більше, через атаки на прикордонні регіони путін «не виключає» можливості захоплення Харківської області для створення там «санітарної зони», яку складно буде подолати «засобам ураження, насамперед іноземного виробництва». Як вважає видання The Wall Street Journal, путін планує вести повномасштабну війну проти України «стільки, скільки це буде потрібно», і далі робитиме ставку на ресурси росії, повільність Заходу, розкол НАТО, зміну влади в Білому домі, щоб домагатися переговорів із Вашингтоном, Лондоном, Парижем і Берліном про Україну без України. Як зазначає CNN, для отримання переваги на полі бою путін буде вимушений розпочати другу хвилю мобілізації, на тлі чого режим може зіштовхнутися з проблемою масової втечі росіян за кордон.

По-третє, продовжуючи свою «мирну» риторику, путін заявив, що рф «за мирні переговори щодо України, але якщо хочуть по-серйозному вибудувати відносини між державами», додавши, що подумає, «з ким в Україні можна домовлятися про мир». Тож очевидно, що наратив про нелегітимність влади в Україні через перенесення виборів Президента стане домінуючою в майбутніх інформаційно-психологічних спецопераціях рф.

По-четверте, все свідчить про те, що після «виборів» путін ще з більшим натхненням почне брязкати перед світовою спільнотою ядерною зброєю. Відповідаючи на питання, чи можливий повномасштабний конфлікт між рф і НАТО, путін наголосив, «що все можливо в сучасному світі», і у разі конфлікту росії з НАТО світ опиниться «за один крок» від Третьої світової війни.  Хоча, коментуючи загрозу, яка виходить від росії, Прем’єр-міністр Естонії К.Каллас вважає, що путін намагається залякати західні суспільства, щоб стримати їхні дії, а насправді ж сам боїться війни з НАТО. Міністр ЗС Фінляндії Е.Валтонен впевнена, що російський диктатор після виборів зміцнив позиції, і «ситуація може стати набагато гіршою».

По-п’яте, незважаючи на замовчування пропагандистськими провладними медіа, спільний визвольний похід легіону «Свобода росії», рДК і «сибірського батальйону» в курську та бєлгородську області поряд з акцією «Опівдні проти путіна» певним чином зіпсували святково-передвиборчу картинку. Для значної кількості росіян стала очевидною наявність у рф опозиційних сил, спроможних змінити політичну ситуацію в країні. І хоча путін назвав їх «зрадниками» і пригрозив вбивством, атаки російських повстанців на прикордонні регіони рф тривають. Отже після «виборів» слід очікувати «закручування гайок» усім незгодним з політикою кремля – нової хвилі арештів та законів для придушення інакомислення і, одночасно, посилення ідеологічної обробки населення – просування «скрєпних» цінностей та фундаменталізму РПЦ.

Отже завдяки незаконним маніпуляціям з конституцією, тотальній пропаганді, знищенню будь-яких проявів політичної конкуренції, включаючи вбивства незалежних політичних діячів, путінський режим на певний термін зберігає владу, яка  вирішальною мірою залежить від ситуації на українському фронті. Тож найважливішим завданням для всіх демократичних сил у світі після російських «виборів» повинна стати чітка та координована позиція щодо підтримки України. Водночас путін за аналогією з лукашенком після інавгурації має сприйматися міжнародною спільнотою як «так званий» або «самопроголошений президент». Тим паче, що початком цього перелому в погляді на путінську легітимність стала минулорічна заява Парламентської асамблеї Ради Європи із закликом до міжнародної спільноти більше не визнавати легітимність путіна як президента після 2024 року.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Чи зможе акція «Полудень проти путіна» зірвати вибори в росії? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/akcziya/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest