Головна | Статті | Як лавров на «Примаківських читаннях» пройшовся по кремлівським наративам

Як лавров на «Примаківських читаннях» пройшовся по кремлівським наративам

Як лавров на «Примаківських читаннях» пройшовся по кремлівським наративам

❗️Міністр закордонних справ рф с.лавров 07.12.22 р. під час виступу на засіданні міжнародного форуму «Примаківські читання» в москві зробив кілька резонансних заяв щодо ситуації в Україні та відносин з Заходом.  

❓ Про що заявив очільник МЗС рф:

🔸 росія готова обговорити «серйозні пропозиції» щодо завершення війни в Україні, якщо будуть виконані її вимоги та враховані російські інтереси. При цьому уточнення щодо змісту «вимог» від глави російського МЗС не прозвучало. Цікаво, що тиждень тому той самий лавров стверджував, що всі заяви щодо готовності росії відновити переговорний процес з Києвом, є брехнею.

☝️ Лавров переконаний, що росія досі має можливості висувати будь-які ультиматуми щодо України і практично повторює слова прес-секретаря путіна д.пєскова про те, що «спеціальну військову операцію в Україні можна завершити після досягнення її цілей». Як відомо, метою «спеціальної військової операції», проти України росія називає т.зв. демілітаризацію і денацифікацію. Українська влада неодноразово наголошувала, що жодного сенсу будь-яких переговорів з нинішньою владою рф при таких підходах не існує. Поки продовжуються ракетні атаки цивільної інфраструктури та залишаються окупованими українські території, Київ відхиляє будь-які заклики союзників щодо ймовірності повернення до діалогу з рф. Тобто війна може завершитися виключно виводом російських військ з території України та повною деокупацією, включно з Кримом і Донбасом. 

🔸 РФ буде готова до серйозного діалогу із Заходом, коли до керівництва там прийдуть далекоглядні люди.

☝️ Кремль продовжує таємну стратегію приведення до влади в країнах ЄС та США проросійських лідерів.

 Американська розвідка у своїй доповіді довела, що під час президентських виборів 2020р. у США росія здійснювала операції впливу, спрямовані на паплюження кандидатури президента Д.Байдена і Демократичної партії на користь колишнього президента Д.Трампа, підриваючи довіру громадськості до виборчого процесу і загострюючи соціально-політичний розкол в США. В листопаді 2022 року росія вже не приховувала свого втручання в американські вибори до Конгресу США, адже їх результати однозначно матимуть вплив на політику Сполучених Штатів, зокрема щодо підтримки України.

 🔸  РФ хотіла б, щоб Євросоюз був одним із полюсів нового багатополярного світу. Це станеться, якщо він відстоїть самостійність від США.  

☝️ Кремль намагається максимально дискредитувати економічні, політичні й оборонні відносини між США та країнами Європи з метою зміни фокусу уваги з «українського питання» та відокремлення України від її європейських прихильників. Через наявних європейських та американських путінських лобістів  російська пропаганда активно просуває у свідомості західної аудиторії наратив «США хочуть розвалити ЄС через війну в Україні», натякаючи на те, що США отримають користь від війни в Україні. Наразі основною зброєю прокремлівської системи дезінформації для «розхитування» ЄС є проросійська влада Орбана в Угорщині.

Однак попри всі намагання москви заплутати цільову аудиторію, відвертаючи звинувачення та спотворюючи факти, міжнародна коаліція з підтримки України залишається незламною.

🔸 Лавров заявив про відродження русофобії у Німеччині. Русофобські тенденції, за словами глави МЗС рф, спостерігаються в усьому Євросоюзі, але у Німеччині відроджуються специфічні.

☝️ Прес-секретар путіна д.пєсков публічно визнав, що ненависть до колишніх росіян і громадян росії у кількох західних країн пов’язана зі «спецоперацією» в Україні. Війна в Україні не залишилася без наслідків і для російськомовних у Німеччині. Проте наратив про русофобію в Німеччині багато в чому штучно підтримується російською пропагандою за допомогою маніпуляцій з цілеспрямованим поширенням у соцмережах сумнівного походження фотографій, відеороликів, повідомлень на цю тему. Адже захист російськомовних за кордоном є основним елементом просування ідеології «русского мира». Німеччині, як найбільш розвиненій країні-члену ЄС, де проживають близько 2,7 млн. російськомовних емігрантів з республік колишнього СРСР (а разом із нащадками у першому поколінні – близько 3,5 млн.), являє для кремля особливий інтерес. На тлі штучного розкручування теми переслідування російськомовних німців, кремль розраховує на їх підтримку в питанні тиску на німецьку владу для пом’якшення антиросійського курсу як в Німеччині, так і в інших країнах -членах ЄС.   

  ❗️ Таким чином, лавров на форумі в москві повторив раніше оприлюднені російською владою наративи, чим вчергове підкреслив імперські плани кремля щодо України та світу, в цілому. Немає сумнівів, що зараз росія дипломатично, військово та економічно готується до довготривалого конфлікту, і має на меті взяти під контроль всю українську територію.

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи вплине зима на перебіг подій в Україні?»  Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-vplyne-zyma-na-perebig-vijny-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest