Головна | Статті | Як кремль намагається вгамувати паніку після операцій ЗСУ на лівому березі Дніпра

Як кремль намагається вгамувати паніку після операцій ЗСУ на лівому березі Дніпра

Як кремль намагається вгамувати паніку після операцій ЗСУ на лівому березі Дніпра

Минулого тижня Генеральний штаб ЗСУ поінформував, що Сили оборони провели «серію успішних дій» на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку та створили там новий плацдарм.

Успіхи ЗСУ на Херсонщині очікувано викликали панічну реакцію кремля, адже – завдяки зусиллям військових блогерів – стали відомі громадськості та викликали шквал невдоволення. 

Міністерство оборони рф та російські чиновники намагаються вгамувати російську істерику навколо українських операцій на східному березі Дніпра у свому звичайному стилі – спростуванням. Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) звернули увагу на заяву міністра оборони росії с. шойгу, який на колегії мо рф 21 листопада запевнив, що російські війська перешкодили всім спробам України провести успішні «десантні операції на Херсонському напрямку» і завдають «колосальних» втрат українським силам.

Що стоїть за відчайдушними спробами російського військового командування хоч якось знівелювати програшну ситуацію?

По-перше, заява шойгу є очевидною спробою спростувати повідомлення російських військових блогерів щодо нездатності росії рішуче відбити українські атаки на східному березі Дніпра. Таким чином шойгу намагається заспокоїти російську громадськість, запевняючи, що окупанти зупиняють просування ЗСУ на Херсонщині. 

Проте об’єктивна реальність навряд чи заспокоїть панічні настрої, що поширюються в російському інформаційному просторі та налаштовують громадську думку проти війни. Адже поряд з оптимістичними коментарями подій на фронті прокремлівських ЗМІ, все більшу довіру російської аудиторії отримують повідомлення т.зв. незалежних воєнних кореспондентів. Саме вони спростовують офіційні заяви про начебто повний контроль російськими військами ситуації на лівому березі Дніпра. Так, російські воєнкори повідомляли про знищення російської штурмової групи під Кринками, загибель 76 росіян 1-го батальйону 35-ї ОМСБр, що керівництво 810-ї окремої морської піхотної бригади кидає у штурми без вогневої підтримки військовослужбовців, які ще не одужали від поранень.

По-друге, формування плацдармів ЗСУ на лівому березі Дніпра у Херсонській області стало несподіванкою для окупаційних військ. Російська розвідка виявилась неспроможною отримати упереджувальну інформацію щодо намірів ЗСУ в районі Дніпра, а генштаб зс рф через невірну та запізнілу інформацію не зміг адекватно відреагувати на зміни оперативної обстановки. Стає очевидним, що Україна зберігає тактичну перевагу на фронті, а наявні в російській окупаційній армії сили та ресурси не в змозі змінити ситуацію на краще. Таким чином, мо рф намагається приховати свою некомпетентність від суспільства й путіна.

По-третє, спроба шойгу замовчати реальну ситуацію свідчить про посилення певних бродінь у навколовійськових і військових колах, пов’язаних з великою кількістю жертв і бездарністю управління військами. Адже після бунту вагнерівців та ліквідації пригожина, ставлення в армійських колах до міністра оборони й  керівництва генштабу залишається дуже критичним. Це відображається як на рейтингу довіри населення до військового керівництва, так і на власному рейтингу путіна, що особливо гостро сприймається його оточенням напередодні президентських виборів в рф. Тож, ігноруванням дійсної ситуації на Херсонському напрямку шойгу намагається не потрапити в немилість до путіна і зберегти свою посаду. Водночас путін не поспішатиме з його відставкою, оскільки це виглядатиме як визнання того, що не все йде за планом.

Тож, ймовірніше, в районі українського плацдарму на лівому березі Дніпра продовжаться спроби росіян повернути свої позиції. В інформаційній сфері слід очікувати активізації росією інформаційно-психологічних операцій з поширення недостовірної інформації про бойові дії ЗСУ на Херсонському напрямку. Метою ІПсО стане спроба деморалізації українців і введення в оману власного населення щодо реальної ситуації на фронті та втрат особового складу й техніки. Для цього планують використовувати всі засоби дезінформації – від застосування старих відео та фото з підбитою технікою і загиблими, до сучасних технологій штучного інтелекту зі створення діпфейків. Крім того, мо рф та адміністрація путіна задіють всі важелі впливу, щоб обмежувати інформацію про хід війни проти України, намагаючись піддавати цензурі новини з лінії фронту та повідомлення воєнкорів про просування ЗСУ. Недарма путін підтримав пропозицію військових щодо інтеграції російських воєнних блогерів у прокремлівський інформаційний простір шляхом створення з них робочої групи при адміністрації президента рф для «правильного» висвітлення війни проти України у відповідності до кремлівських наративів.

Тому, достовірну інформацію можна отримати тільки з офіційних українських джерел – оперативних зведень Генерального штабу,  офіційних спікерів Сил оборони та ЗС України.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Що відбувається на Херсонщині? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/shho-vidbuvayetsya-na-hersonshhyni/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest