Головна | Статті | Візит Байдена в Київ: що привіз Президент США

Візит Байдена в Київ: що привіз Президент США

Візит Байдена в Київ: що привіз Президент США

Нинішній візит президента США до України може увійти в історію як найбільш засекречений та водночас ризикований вояж світового лідера до країни в стані війни.

Заходи безпеки при підготовці візиту стали безпрецедентними, навіть з урахуванням факту війни в Україні. 

До цього в Білому домі стверджували, що 20−22 лютого Д.Байден відвідає лише Польщу, інших зупинок у Європі американський президент робити не планує. Ще в неділю ввечері в опублікованому адміністрацією Білого дому публічному розкладі на понеділок президент все ще перебував у Вашингтоні й тільки ввечері мав вирушати до Варшави, хоча насправді він уже був у польській столиці, звідки поїздом прибув до Києва. 

За даними західних ЗМІ, більшість з оточення Байдена відмовляла його від такого виходу за межі усталених протоколів, мовляв, ризик не має перевищувати бонуси від візиту. Але, вочевидь, демонстрація віри у перемогу України та рішучість підтримати її напередодні річниці вторгнення стали принциповими для американського президента. Чиновники Білого дому заявили, що Байден дав добро на поїздку 17 лютого, після заключного брифінгу з безпеки.

Хоча радник президента США з нацбезпеки Д.Салліван підтвердив журналістам інформацію, що для уникнення конфлікту Вашингтон попереджав росіян про візит Джо Байдена до України, його фактична поява у Києві виявилася несподіванкою, на яку путін не знав як реагувати. За майже 6 годин перебування Байдена в Києві один раз оголошували повітряну тривогу у зв’язку зі зльотом у білорусі російського МіГ-31, носія ракети «Кинджал», проте на «рішучіші» кроки кремль не наважився.

Саме під звуки повітряної тривоги в столиці президент США разом з Володимиром Зеленським вшанував пам’ять загиблих захисників України.

Під час спільного брифінгу з українським президентом Джо Байден довів головні меседжі Сполучених Штатів:

1.  За цей рік США зіграли важливу роль у тому, щоб вибудувати коаліцію на підтримку України «від Атлантичного до Тихого океану» і забезпечити безпрецедентну військову, економічну та гуманітарну допомогу, і ця всебічна підтримка від союзників продовжиться.  

2.  У Вашингтоні існує широка двопартійна підтримка України, хоча деякі республіканці були проти майбутньої допомоги.

3.  росія обов’язково програє, путін та його оточення підуть під трибунал.

4.   США та союзники нададуть Україні всю необхідну зброю, щоб «найефективніше допомогти Україні в боротьбі за свободу та незалежність».

Крім публічних запевнень у подальшій підтримці України, президент США оприлюднив і конкретніші речі. Байден анонсував новий пакет військової допомоги вартістю $500 млн, який міститиме більше військового обладнання, зокрема артилерійські боєприпаси, ракети для HIMARS, переносні протитанкові комплекси Javelin і гаубиці. Під час зустрічі віч-на-віч президенти обох країн обговорили  «далекобійну зброю і зброю, яка все ще може бути поставлена в Україну, навіть якщо вона не постачалася раніше». Байден також оголосив додаткові санкції проти представників еліти і компаній, які намагаються обходити ці санкції або підтримують російську військову машину.

Наразі Д.Байден завершив свій історичний візит до Києва і вирушив до Варшави, куди прибуде ввечері 20 лютого для зустрічі з президентом Польщі А.Дудою та лідерами інших країн східного флангу НАТО, зокрема з лідерами країн Бухарестської дев’ятки. Під час цієї зустрічі в середу Байден “підтвердить непохитну підтримку Сполучених Штатів”.

 ❗️  Це перший візит президента США до України від початку повномасштабного російського вторгнення і друга зустріч між двома президентами з середини грудня, коли В.Зеленський їздив до Вашингтона, щоб забезпечити подальшу підтримку Сполучених Штатів на тлі повномасштабного вторгнення росії. Дуже символічним є те, що президент США розпочав свій візит до Європи з поїздки в Київ за кілька днів до річниці вторгнення росії в Україну. Це однозначна фіксація, що майбутнє США до певної міри формується сьогодні в Україні, тому гарантує тривалу американську підтримку України та її народу. Крім того, здійснений всупереч всьому, візит одного з найголовніших західних партнерів України є чітким сигналом кремлівській владі та особисто путіну, що Захід вже не побоюється ядерних, енергетичних та зернових загроз путіна і буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно до її перемоги.  

Також заяви Байдена про підтримку України Заходом підтвердили результати Мюнхенської безпекової конференції. Саміт підсумував, що світові лідери визнають — Україна повинна отримати найсучасніше летальне озброєння, яке тільки можливе, а командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі під час закритого брифінгу виступив за передачу Україні ракет великої дальності та винищувачів F-16.

Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Як Західні експерти уявляють закінчення війни в Україні? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/yakym-zahidni-eksperty-vvazhayut-zakinchennya-vijny-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest