Головна | Статті | Спроби Орбана “розхитати” ЄС

Спроби Орбана “розхитати” ЄС

Спроби Орбана “розхитати” ЄС


❗Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову вирізнився серед своїх європейських колег позицією, що різко контрастує з загальноприйнятою в Євросоюзі. Під час закритої зустрічі з наближеними урядовцями, парламентарями і бізнесменами в угорському селищі Кетче Орбан зробив кілька резонансних заяв, зокрема щодо війни в Україні.
Так, Орбан заявив про те, що:
✅ війна в Україні «була б локальною, але втрутився Захід і зробив її глобальною». Війна може тривати до 2030 року й завершитися для України втратою від третини до половини своєї території.
✅ Санкціями проти росії «Європа стріляє собі в ногу». Через енергетичну кризу, спричинену санкціями, до 40% європейської промисловості можуть зупинитися взимку.
✅ Не виключається розвал ЄС до 2030 року.
В Офісі Президента України Володимира Зеленського відреагували на заяви угорського прем’єр-міністра, назвавши Угорщину «троянським конем», що ненавидить Україну та мріє про «русский мир» у Європі за кошти європейських платників податків.

☝️Це не перша заява такого характеру очільника влади в Угорщині, яку чимало експертів називають країною-лобістом інтересів росії в Європі. Проросійська позиція Віктора Орбана загальновідома. Після повномасштабного вторгнення російської армії на територію України Будапешт хоч і підтримував запровадження антиросійських санкцій, але відмовився приєднатися до пакету обмежень, що передбачав нафтове ембарго. В обмін на згоду підтримки санкцій ЄС погодився вивести для Угорщини трубопровідну нафту з-під обмежень. Не прагне Угорщина і скорочувати газову залежність від росії: влітку глава угорського МЗС домовився про поставку додаткових 700 млн. куб. м російського газу, тим самим перервавши дипломатичну блокаду країни-агресора посадовцями ЄС.
Антизахідна позиція уряду Орбана настільки різко контрастує з загальноприйнятою в Євросоюзі, що дедалі більше ізолює Угорщину в Європі. Європарламент абсолютною більшістю голосів схвалив резолюцію, якою визнав уряд Орбана «гібридним режимом виборчої автократії» і те, що своїм підривом демократичних цінностей Угорщина опинилася поза спільнотою демократій.
🔻Через корупцію, порушення прав людини і суперечки щодо верховенства права Єврокомісія рекомендувала не виділяти Угорщині 65% коштів за трьома програмами з 7,5 млрд. євро ключового фонду ЄС. Таким кроком ЄС фактично виокремлює Угорщину як країну, що не підтримує базові цінності Європейського Союзу.

❗Тому погрози Орбана про зупинення членства Угорщини в Євросоюзі та НАТО для більшості угорців стали шоком. Адже втрата фінансування ЄС прискорить в Угорщині рецесію та подальше знецінення її валюти з важкопрогнозованими економічними наслідками.

☝️ Головна причина «хиткої» позиції Угорщини щодо військової протидії рф – це страх прямої конфронтації і втягування в конфлікт, а також залежність від російського газу. Орбан грає на почуттях консервативного електорату, лякаючи його війною і вважає, що за такої позиції він отримає певні вигоди від путіна. Згодом в Орбана з’явилося переконання в тому, що він може побудувати режим за прикладом російського і правитиме Угорщиною довічно, якщо зробить її російським анклавом на утриманні кремля. Щодо впевненості в тому, що Україна втратить третину територій і ця війна буде до 2030 року, а також про те, що Європейський Союз розпадеться за 10 років, це – лише відображення того факту, що Орбан часто спілкується з російським диктатором, який вкладає йому ці думки.

☝️Тому Орбан продовжуватиме свою шкідливу поведінку на міжнародній арені настільки довго, настільки віритиме, що путін і надалі залишиться при владі та може перемогти у протистоянні з Україною.
🔎 Проте нещодавня поразка військ рф на Харківщині, успішний контрнаступ ЗСУ на інших напрямках, а також жорстка реакція ЄС загрожує зламати цю побудовану Орбаном ідилію. З кожним місяцем у кремля меншає ресурсів, а коштів не вистачає на утримання небагатьох союзників. Тим більше, що серед угорців зростає кількість незадоволених проросійською зовнішньою політикою прем’єр-міністра у контексті війни в Україні. Якщо раніше кількість задоволених і незадоволених позицією влади було порівну, то серпні група задоволених знизилася до 42%, а група незадоволених зросла до 52%. До 48% зросла кількість угорців, хто очікує від Орбана суворішого, ніж зараз, засудження росії за напад на Україну.

 ❗Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Як Китай та війна в Україні віддаляють Казахстан від росії?  Детальніше за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/yak-vijna-v-ukrayini-viddalyaye-kazahstan-vid-rosiyi/
  #інфотерор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest