Головна | Статті | Що розповів Президент України в інтерв’ю BILD

Що розповів Президент України в інтерв’ю BILD

Що розповів Президент України в інтерв’ю BILD

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю відомому німецькому журналісту П. Ронцхаймеру, яке було оприлюднене в таблоїді BILD та інших ЗМІ медіагрупи Axel Springer. Бесіда відбулась неподалік Харкова, де Верховний Головнокомандувач відвідав нові оборонні об’єкти.

З головних тез інтерв’ю Президента України:

•  Щодо можливості наступу росії на Харків. В. Зеленський не виключає нового масштабного наступу окупаційних військ росії на місто, адже для путіна Харків має велике символічне значення як одна зі столиць України. Втім, Зеленський висловив впевненість, що Україна готова зірвати плани росії щодо захоплення мільйонного міста. Українські військові чудово знають, де і скільки російських систем С-300 й артилерії розміщено поблизу регіону, проте для їх повного знищення потрібні відповідні далекобійні системи ППО.

•   Щодо причин відмови Німеччини в постачаннях Україні крилатих ракет Taurus. Президент вважає, що канцлер Німеччини О. Шольц відмовляється постачати Україні ракети через ядерні погрози з боку росії. Проте, як зазначив В. Зеленський, обговорення питання щодо постачання Taurus триває, але це питання «не таке просте».

•  Щодо нового контрнаступу ЗСУ. Президент запевнив, що Україна має план нового контрнаступу з деокупації наших територій і здатна перемогти російську армію, але для цього потрібна сучасна зброя. «Ми обов’язково переможемо, тому що в нас немає жодної альтернативи. Але я не можу цього обіцяти і назвати дату», – підсумував Президент.

•  Щодо можливості переговорів з кремлем. В. Зеленський дав зрозуміти, що не хоче вести переговори з путіним і не готовий віддавати жодну українську територію. Президент також наголосив, що якщо мова йде про переговори, то російському диктатору не можна довіряти, адже «все, про що він говорив до цього, надалі він робив інакше», – нагадав Глава держави. Водночас, якщо йдеться про переговори на платформі Саміту миру, то Президент вважає  реальним сформувати спільну точку зору країн, які дійсно хочуть справжнього миру, а не просто розмов навколо нього.

•   Щодо «мирного плану» Д. Трампа. Йдеться про його передвиборчі заяви, що якщо він знову стане президентом, то закликатиме Україну назавжди передати частину Донбасу та Крим росії, щоб припинити війну в обмін на мир. В. Зеленський назвав бажання Трампа передати росії українські території в обмін на мир «дуже примітивною ідеєю». Він зазначив, що будь-яка угода, яка просто віддає землю росії в обмін на припинення воєнних дій, відкриє шлях для нових загарбницьких війн у майбутньому. Водночас Зеленський заявив, що він готовий вислухати пропозицію Трампа, якщо той дійсно має план швидкого закінчення війни. Президент розповів, що через посередників він запросив кандидата у президенти США Д. Трампа приїхати в Україну і отримав відповідь, що «він хоче, але не знає, коли зможе це зробити». До речі, США та інші західні країни розглядають можливість передачі НАТО Контактної групи з питань оборони України, що може зберегти потік озброєнь до Києва у разі повернення Д. Трампа до Білого дому.

•  Про майбутнє України без допомоги США. Глава держави висловив стурбованість, що без нового пакету зброї від США поразка України може стати реальністю. Також Глава  держави підкреслив, що системи ППО, якими володіє Україна, недостатні для повноцінного захисту цивільного населення від російських атак. В. Зеленський наголосив, що Україна може перемогти армію путіна лише за допомогою сучасної зброї, адже путін «відчуває себе як тварина», що розуміє тільки силу. З цього приводу Президент висловив сподівання на отримання пакета американської військової допомоги, а також систем озброєння від Німеччини.

•  Про ідею «замороження війни», яку обговорюють у деяких політичних колах. Український Президент застеріг лідерів Європи від такого сценарію, пояснивши, що росія використає «замороження» конфлікту для збільшення виробництва і запасів військової техніки, ракет, безпілотників і аналізу всіх помилок, які вона допустила на початку війни, після чого здійснить новий наступ.

•   Щодо реалістичності розгортання наземних сил країн НАТО в Україні. На думку Президента, «будь-яке посилення України точно допоможе». Водночас український лідер не впевнений, що країни відправлять сюди якісь війська і зазначив, що «не може нікого запрошувати», бо путін звинуватить НАТО в нападі на росію.

•  Про Керченський міст. Глава нашої держави вважає міст законною воєнною ціллю ЗСУ, адже поряд з аеродромами, з яких літаки бомбардують Україну, через міст росіяни доставляють зброю, боєприпаси, військову техніку та особовий склад для війни з Україною. Крім того, зазначені об’єкти розташовані на тимчасово окупованих територіях України.

•  Про стурбованість Адміністрації Д. Байдена корупцією в Україні. Президент запевнив, що «жодних корупційних ризиків з американськими грошима не було», адже 70% від грошей, які виділяли США, приходили до України у вигляді зброї, тобто залишились в американському виробництві, а іноді – у деяких філіях виробництва в Європі.  

•  Про відтермінування президентських виборів в Україні. Президент пояснив, що згідно із законодавством, вибори під час військового стану неможливі. Водночас скасування воєнного стану становить великий ризик, адже унеможливлює захист нашої держави. «Ми зможемо організувати вибори, коли зможемо змінити закон», – додав Президент.

Отже, очевидно, інтерв’ю Президента України впливовому західному медіа насамперед адресоване лідерам Європи та США (зокрема, прихильникам республіканців і Д. Трампа), керівництву ООН, ОБСЄ та інших організацій, щоб активізувати їхню позицію щодо надання Україні сучасних систем озброєння, які можуть стати вирішальними для перемоги.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Чи готова росія до нового наступу на фронті? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-gotova-rosiya-do-novogo-nastupu-ne-fronti/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest