Головна | Статті | Що може протиставити рф Західним танкам

Що може протиставити рф Західним танкам

Що може протиставити рф Західним танкам

Питання постачання Україні основних Західних танків до останнього моменту залишалося під питанням, поки 25 січня про це офіційно не заявив німецький уряд та президент США. Таким чином, крім німецьких Leopard2 Україна отримає ще й танки Challenger2 і Abrams. Під час переговорів на авіабазі Рамштайн 12 країн висловили готовність поставити Києву загалом близько 100 танків Leopard2. Поки що Києву обіцяли поставити 14 танків Challenger2, 14 танків Leopard 2A6 з Німеччини, 14 – з Польщі, 31 танк M1 Abrams з США. Найімовірніше, оголошена кількість не буде остаточною. 

Чим на це відповість рф і як це змінить ситуацію на фронті?

Російська пропаганда намагається принизити бойовий потенціал танків для України. Зокрема, робиться акцент на суттєвій вазі Західних танків, що начебто вимагає особливих умов при пересуванні по грунту та проходженні мостів. Справді, бойова маса останньої версії M1 Abrams M1A1 та Leopard 2A7 (66 т) та Challenger2 (75 т) вище  маси російського Т-80У (46 т) й Т-72Б3 та Т-90 (46,5 т). Проте, за оцінками експертів, проблем з прохідністю у Західних танків не буде, адже тиск на квадратний сантиметр ґрунту у них майже такий самий, як і у танків радянського зразка.

Другий умовний «мінус» Західних танків – необхідність спеціальної підготовки екіпажів для керування цифровими системами управління вогнем, спостереження та зв’язку. Звісно, що вивчення нової техніки навіть для досвідчених танкістів вимагає часу, проте українські екіпажі танків зараз проходять відповідну підготовку в США.

По-третє, Україна отримає три дуже різні танки, які потребуватимуть логістики постачання для кожного з них свого набору боєприпасів, запчастин і пального. Проте,  Abrams та Leopard стоять на озброєнні в Польщі, де вже є база для їх технічного обслуговування і налагоджена система постачання запчастин та інших необхідних матеріалів.

Як бачимо, певні проблеми Західних танків вже вирішені або перебувають на стадії вирішення.

Але інші технічні особливості танків, що постачаються Україні, мають вирішальні переваги перед російськими.

🔸 На відміну від російських зразків, Abrams обладнаний багатошаровою бронею зі вставками з різних композитних матеріалів, що робить його одним з найзахищеніших танків у світі.

🔸 У всіх трьох танків Challenger2, Leopard2A6 та M1 Abrams кут схилення гармати більший, ніж у російських. За оцінками експертів, це дозволяє машинам ховатися за схилами пагорбів, залишаючи відкритим лише верх башти.

❗️ Підбиваючи висновки, можна стверджувати, що російська армія не готова протидіяти Західній бронетехніці. Єдиним конкурентом для сучасних Західних танків залишається Т-14 «Армата». Проте, цей танк не випускається серійно, насамперед, через проблеми з двигунами, які глухнуть навіть на репетиціях парадів на Червоній площі. Зокрема, міністр оборони рф с.шойгу визнав запланований на 2022 рік випуск Т-14 лише як «дослідно-промислову» партію. Фактично, проти суперсучасних танків у шойгу є лише Т-72, та мала кількість Т-90, які поступаються всім моделям і модифікаціям танків, що надаються Заходом.

Генштаб російської армії намагається захистити себе від гніву путіна і розкручувати через підконтрольні ЗМІ міф, як ЗС рф буде ракетними ударами знищувати «Леопарди» та «Абрамси» та підривати на їх шляху мостові переправи Дніпра та невеликих річок на заході та в центральній частині України. На тлі попередніх заяв конашенкова про тричі збиту авіацію України та знищені «Хаймарси» подібні твердження виглядають комічними. Сьогоднішні ракетні обстріли довели їх практично нульову ефективність через насичення української ППО Західними системами.  

Ця постійна брехня роспропаганди призвана прикрити бездарність командування ЗС рф як з «танкового питання», так і інших проблем армії, що в кінцевому рахунку призвели до поразки «спецоперації» – дефіциту кадрового складу, відсутності сучасного озброєння та корупції у вищих ешелонах влади.

❗️❗️ Зрозуміло, що у військовому плані майбутні поставки навіть 100 танків кардинально не змінять ситуацію на фронтах, адже вимагається час для якісної підготовки екіпажів, налагодження ремонтної бази, бойового злагодження з іншими компонентами загальновійськового бою (піхотою, інженерними частинами, розвідкою). Крім того, за оцінками головнокомандувача ЗСУ В.Залужного, для перемоги у війні Україні потрібно не менше 300 Західних танків. Проте, на окремих ділянках фронту наявність сучасної бронетехніки вже зараз може відіграти вирішальну роль. 

Водночас, політичне рішення колективного Заходу покликане продемонструвати російському керівництву, що не тільки не має наміру залишити Україну в боротьбі з росією, а й нарощуватиме військово-економічну допомогу Києву. Слідом за танками та сучасними системами ППО у практичну площину вже переходить питання про постачання авіації.

  ❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чому путін «прикриває» винних у поразці «спецоперації»?» Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/articles/chomu-putin-prykryvaye-vynnyh-u-porazczi-speczoperacziyi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest