Головна | Статті | Що довела пресконференція Президента України?

Що довела пресконференція Президента України?

Що довела пресконференція Президента України?

15 липня в День Української Державності відбулась пресконференція Президента України Володимира Зеленського, присвячена підсумкам саміту НАТО, а також іншим міжнародним подіям, важливим для України. Захід мав відбутися у Вашингтоні для українських та іноземних журналістів за результатами візиту Зеленського до США, але через щільний графік провести його там не встигли. З українських медіа на пресконференції були присутні журналісти Суспільного, телеканалів «Інтер», ICTV, «Ми-Україна», «Рада», «FreeДом», видання «Європейська правда», LB.ua, «Армія-TV», УНІАН, «РБК-Україна», Oboz.ua та інші. Іноземні медіа представляли ARD, Reuters, CNN, BBC.  Під час пресконференції, яка тривала понад годину, Президент України зробив багато гучних заяв щодо ситуації в Україні, внутрішньополітичних аспектів діяльності українського уряду та успіхів на дипломатичному полі. 


Які основні тези пролунали у відповідях українського Президента на запитання журналістів?


Щодо Саміту НАТО у Вашингтоні
Нещодавній саміт НАТО приніс Україні найпотужніші з точку зору результатів новини. Ухвалений Конгресом США законопроєкт передбачає підтримку України на суму $61 млрд, $38 млрд надійде від 23 країн-підписантів безпекових угод, ще $50 млрд мають вилучити з арештованих російських активів. Президент зауважив, що оголошені на Саміті НАТО поставки додаткових 5 систем Patriot, десятки систем HAWK, NASAMS, IRIS T та інших є значним вкладом у посилення ППО. Втім, за словами Президента, щоб надійно закрити небо від російських обстрілів та боротися на рівні з російським повітряним флотом Україні треба 25 систем ЗРК Patriot та збільшення кількості поставок винищувачів F-16. За результатами перемовин В. Зеленського на полях Саміту з Президентом США та лідерами демократів і республіканців у Сенаті Чаком Шумером і Мітчем Макконнеллом та спікером Майком Джонсоном у Нижній палаті Конгресу США є всі підстави розраховувати на позитивне рішення щодо збільшення західних поставок Patriot та F-16.   


Про хід мобілізації  
За словами Глави держави, після того, як набув чинності відповідний закон від 16 травня, мобілізація відбувається «за планом військових», однак країні не вистачає тренувальних баз для підготовки мобілізованих. Розширенню масштабів підготовки українських захисників за кордоном сприятиме Польща, адже розширення тренувальних баз є одним із пунктів двосторонньої угоди про співпрацю у сфері безпеки, зазначив В. Зеленський. 


Про перспективи вступу України до НАТО 
Україна отримає запрошення і членство в НАТО щойно закінчиться війна. Зараз союзники не можуть дати державі запрошення в повному обсязі. На нещодавньому Саміті НАТО у Вашингтоні Україна отримала від партнерів максимум, який могла отримати – підсилення ППО і зобовʼязання щодо винищувачів F-16.


Про ситуацію на фронті
Зеленський заявив, що наступ російських військових на Харківщину провалився, адже ЗСУ вдалось зупинити ворога і скувати там значні сили противника, які до цього стояли вздовж північного кордону України. Глава держави також роз’яснив свої нещодавні слова про 14 неукомплектованих бригад ЗСУ на фронті, до яких ще не надійшла обіцяна західна зброя. Президент висловив упевненість, що вирішити цю проблему і пришвидшити поставки озброєння може нещодавно створений координаційний штаб НАТО у Німеччині.  


Про дозвіл використання далекобійної західної зброї по російській території
Процес перемовин із союзниками щодо дозволу Україні завдавати далекобійних ударів по військових об’єктах у росії триває, і деякі «позитивні сигнали» у цьому питанні вже є. 


Про вірогідність кадрових ротацій
Президент Володимир Зеленський заявив, що кадрові зміни в уряді не виключаються, але детальніше питання обговорять пізніше.


Про підсумки першого Саміту миру та підготовку до наступного

В. Зеленський заявив, що за результатами рішень червневого Саміту миру заплановано ряд зустрічей на рівні міністрів, радників із безпеки з реалізації трьох пунктів Української формули миру. Тож, у кінці липня – на початку серпня в Катарі запланована зустріч з реалізації плану щодо енергетичної безпеки, у серпні в Туреччині – щодо вільного мореплавства та продовольчої безпеки, у вересні в Канаді – по обміну полоненими та поверненню дітей. У листопаді має бути повністю готовий план по всіх 10 пунктах Української формули миру, що максимально наблизить підготовку до другого засідання Глобального саміту миру, який Україна має намір провести до кінця 2024 року та запросити до участі росію.


Про допомогу США в разі перемоги Дональда Трампа

Київ будуватиме та розвиватиме відносини з Вашингтоном незалежно від того, який буде результат майбутніх президентських виборів у США. Український лідер відкинув побоювання щодо ризику перегляду рішення НАТО про виділення 40 млрд євро для військової допомоги Україні на рік, якщо президентом США стане Дональд Трамп, адже «хто б не був на чолі Сполучених Штатів Америки, не зупинятиме цієї допомоги», – констатував Глава держави. Також зустріч українського Президента з великою кількістю губернаторів-республіканців довела, що в Конгресі США Україна має підтримку як від сенаторів Демократичної, так і Республіканської партій.


Про «підштовхування» України до миру
Глава держави акцентував, що не бачить того, щоб Україну штовхали до перемовин з росією. Певне затягування із західною військовою допомогою обумовлене дуже довгим інституційним процесом. Водночас Зеленський визнав, що партнери надають недостатню допомогу Україні для того, щоб вона перемогла у війні. Він переконаний, якби підтримка була такою, як її потребують обставини, то українці вже давно б перемогли.



У підсумку можна стверджувати, що спілкування Президента України з журналістами вітчизняних та світових медіа стало знаковою подією для України та партнерів по НАТО і ЄС. Український лідер продемонстрував свою відкритість та щирість під час відповідей на гострі запитання журналістів, що стало черговим доказом розуміння керівництвом держави проблем, які стоять перед Україною, та шляхів їх вирішення.

  • 18 Липня, 2024

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest