Головна | Статті | росія втрачає боєздатність у війні проти України

росія втрачає боєздатність у війні проти України

росія втрачає боєздатність у війні проти України

За даними МО Великої Британії, протягом повномасштабного вторгнення на територію України загинуло щонайменше 10 генералів російської армії. Також учасники проекту Killed in Ukraine зафіксували персональні дані близько 1000 російських офіцерів нижчої та середньої ланки, ліквідованих захисниками України. Оцінка реальної кількості вбитих російських військових ускладнена, але це мінімальна цифра, достовірно підтверджена даними британської розвідки та трофейними документами. За оцінками Пентагону, реальні втрати росії на війні з Україною складають від 70 до 80 тис. військовослужбовців різного рангу.

В сучасних війнах кількість рядових бійців зі зброєю не має виключного значення. Саме від офіцерського складу та генералів залежить результат війни – вони розробляють та відпрацьовують напрямки бойових дій і безпосередньо ведуть в бій військові підрозділи. Без якісного децентралізованого управління бойові дії ЗС будь-якої армії приречені на поразку.

Підтверджені втрати молодших офіцерів від молодшого лейтенанта до капітана — 722 особи. Через відсутність в ЗС рф самостійного сержантського корпусу, втрати молодших офіцерів мають ключове значення для визначення боєздатності військ.

Адже швидко відновити втрати досвідчених на своїх посадах командирів рот чи батарей російська армія не може. Брак досвідчених командирів взводів і рот знижає дисципліну та створює передумови для локальних бунтів серед найбільш боєздатних російських підрозділів в Україні.

Саме через усвідомлення часткової втрати керованості ворог перейшов з тактики прямого контакту з українськими захисниками та атак одразу на декількох напрямках до злочинної тактики дистанційних обстрілів мирних міст.

Загибель у війні з Україною щонайменше 10 російських генералів значно ускладнює злагодженість кількох військових округів росії. З відомих загиблих – генерал Роман Кутузов (в.о. командира 5-ї загальновійськової армії рф), генерал-майор ВПС рф Канамат Боташев (командувача 49 армії росії), генерал-лейтенант Яков Рєзанцев (командувач 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу), генерал-майор Андрій Суховєцький (заступник командувача 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу (м. Новосибірськ), єдиний серед вищих офіцерів, чию загибель підтвердили в росії), генерал-майор Віталій Герасимов (начальник штабу і перший заступник командувача 41-ї армії Центрального військового округу (м. Новосибірськ), генерал-майор Андрій Колесніков (командувач 29-ю загальновійськовою армією Східного військового округу (м. Чита), генерал-лейтенант Андрій Мордвічев (командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу (м. Новочеркаськ), генерал-майор Магомед Тушаєв (командир “приватної гвардії Кадирова” (м. Грозний), росіяни спростовують його загибель), генерал-майор Олег Мітяєв (командир 150-ї мотострілецької дивізії (Ростовська область).
Ще щонайменше 6 командувачів звільнили з посад через низьку ефективність, яку зс рф продемонстрували після нападу на Україну.

За даними британської розвідки, посад лишились командувач Східним військовим округом генерал-полковник Олександр Чайко та генерал-полковник Олександр Журавльов (Західний військовий округ), генерал Олександр Дворніков, який здійснював «загальне командування операцією в Україні», генерал Генадій Жидко (Південне угрупування військ).

В перехідний період, коли новий командувач опановує посаду та починає впроваджувати свої методи управління, у військах послаблюється система управління, що спричиняє хаос або плутанину.

З кожною загибеллю представників старшого або вищого офіцерського складу російські війська деморалізуються, порушується система єдиноначальності та жорсткої вертикалі влади. Це призводить до великих людських втрат і в кінцевому підсумку до невиконання поставлених бойових завдань.


В чому причина такої кількості загиблих серед вищих і старших офіцерів збройних сил рф?
Насамперед в тому, що ситуація там настільки нестабільна з моральним духом, вмотивованості бійців і зв’язку із підлеглими, що командний склад змушений перебувати на першій лінії оборони, щоб контролювати і впливати на обстановку. Вони вимушені виходити з захищених укриттів та броньованих машин, щоб з’ясувати обстановку і дати вказівки, через що стають ціллю снайпера або високоточної західної зброї.

Таким чином, попри багатократну перевагу у бойовій техніці та боєприпасах, знищення російського командного складу обумовлює нездатність російських військ подолати українську оборону.

Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО раніше

підготували статтю на тему: Чи може спіткати ЗАЕС доля Фукусіми і Чорнобиля. Детальніше читайте за посиланням: cpd.gov.ua/main/czpd-analizuye-intervyu/.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest