Головна | Статті | Коли Україна переможе?

Коли Україна переможе?

Коли Україна переможе?

Прогнозування термінів завершення війни в Україні залишається в центрі уваги українських та міжнародних експертів. Серед більшості українських експертів та військових зберігається впевненість у тому, що наша країна може завершити конфлікт з переможним результатом вже 2023 року. Проте деякі західні аналітики більш скептичні щодо цих прогнозів.

❓ Що ж прогнозують на поточний рік західні експерти, політики та військові?

🔸 Військові експерти британської газети Financial Times вважають, що «війна в Україні триватиме весь рік, ані Київ, ані москва не погодяться заморозити конфлікт», а росія готує свій народ до тривалої війни і намагатиметься перегрупуватися.

🔸 Хід війни 2023 року в Україні визначиться у наступні кілька місяців, вважають директор Програми з дослідження росії в Corporate News Agency та співробітник Інституту Кеннана Майкл Кофман. Останній змальовує три сценарії розвитку подій на війні цієї зими. За оптимістичним сценарієм, російська оборона на одному з фронтів буде знищена, що стане стимулом для українського прориву. За більш песимістичним, але малоймовірним сценарієм, російським силам вдасться відновити свій склад, і після лютого розпочати наступальні дії. Більш вірогідним сценарієм на наступні кілька місяців Кофман вважає «динамічний фронт», тобто боротьбу на виснаження і локалізовані наступальні операції з обох сторін. За цим сценарієм, «Україна зберігає ініціативу та може стабільно просуватися до своїх цілей. Російські військові після Херсона…зможуть відновити значний наступальний потенціал» та зосередяться на загарбанні територій Донецької області».

🔸 Полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон прогнозує, що путін 2023 року намагатиметься «завести війну у глухий кут», посилить атаки на цивільну інфраструктуру України, а російські війська зосередяться на спробах просуватися у нові райони Донбасу. При цьому він переконаний, що «путіну це не вдасться» через проблеми у російських військ з логістикою та постачанням.

🔸 Експерт аналітичного центру у Вашингтоні «Атлантична рада» Андерс Ослунд прогнозує 2023 року перемогу України. За його прогнозами, 2023 року «Україна рішуче переможе росію», «режим авторитарної клептократії путіна буде зруйнований…(він) втратить владу і, можливо, життя».

🔸 Очільник МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що динаміку війни росії проти України важко прогнозувати і вона може мати затяжний характер, а подолання наслідків триватиме довго.

🔸 Голова комітету французького парламенту з питань національної оборони та збройних сил Тома Гассільюд застеріг, що путін готується до довготривалої війни та розраховує на виснаження українців і «втому від війни» Західних країн.

🔸 За прогнозом колишнього командувача військ США у Європі Бена Ходжеса, «весь імпульс наразі перебуває на боці України», і вона зможе виграти війну вже 2023 року, а до кінця серпня 2023 року визволити Крим. Його колега екс-головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал у відставці Джеймс Джонс також переконаний, що війна завершиться 2023 року перемогою України.  

🔸 За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, росія сподівається заморозити конфлікт і отримати час, щоб перегрупуватися та підготуватися до нового наступу вже взимку.  

🔸 Професор стратегічних досліджень у Сент-Ендрюському університеті в Шотландії Філліпс О’Брайєн впевнений, що Україна у війні з росією вийде переможницею. Проте військові поразки поки не стали для путіна настільки вирішальним аргументом, щоб відступити, а заяви путіна вказують на те, що вони налаштовані продовжувати «спецоперацію» і 2023 року.

🔸 Відомий американський політолог, директор центру розвитку демократії у Стенфордському університеті Френсіс Фукуяма вважає звільнення Криму 2023 року цілком імовірним. Це станеться «після того, як ЗСУ деокупують Запорізьку та Херсонську області».

❓ Яку стратегію рф прогнозують експерти 2023 року?

Незважаючи на відсутність будь-яких успіхів на фронті і фактично розтрощену армію, у кремлі хочуть продовжувати збройну агресію проти України, і наполягають, що російська армія не піде з окупованих земель. Як вважає українське військове керівництво, пріоритетами для росії у військовій кампанії на першу половину цього року стане утримання сухопутного коридору у Крим через Запорізьку та Херсонську області, а також спроба розширення окупованих земель Донбасу. Відкриття «другого фронту» в Білорусі оцінюється як малоймовірне через відсутність в окупантів необхідних сил та засобів для наступальної операції на Україну, а також позицію лукашенка, який продовжує ухилятися від тиску кремля.  

❗️Підсумовуючи, можна стверджувати, що відповідь на питання, чи стане 2023 рік вирішальним у війні з росією, залежить від кількох обставин. Однак, незважаючи на те, що на українців попереду чекають важкі часи, росія неодмінно програє. 

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи заморозить війну зимовий період?» Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-zamorozyat-vijnu-v-zymovyj-period/


Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest