Головна | Статті | Іноземні біолабораторії в Україні: чергові витки роспропаганди

Іноземні біолабораторії в Україні: чергові витки роспропаганди

Іноземні біолабораторії в Україні: чергові витки роспропаганди


#ЦПД_аналізує систематичні спроби кремля втиснути у світовий інформаційний простір теми про нібито американські військові біологічні лабораторії на території України.

 
Крім військової агресії росія веде війну проти України і на фронті інформаційному. Ще в квітні 2020 року проросійські ЗМІ започаткували в Україні інформаційну кампанію щодо так званих американських біолабораторій.
 
 На початку пандемії Covid-19 будь-яке згадування про ймовірне штучне походження хвороби викликало жвавий інтерес усього світу. Саме в той час кремлівські ЗМІ почали тиражувати сигнали про 15 підконтрольних США лабораторій не території України. На думку російських пропагандистів, біологічні лабораторії в Україні могли бути джерелом новітньої коронавірусної інфекції, від якої постраждав весь світ. Водночас, вони заявляли, що коронавірус був занесений до Європи саме з України ще в 2019 році.

 Вчергове, теорію змови про американські біолабораторії «воскресили» в березні 2022 року під час російського вторгнення в Україну, коли російські чиновники почали стверджувати, що медичні установи в Україні є «таємними біолабораторіями, фінансованими США», які нібито розробляють біологічну зброю.

Та незважаючи на інформаційний шум пропагандистів, саме росія володіє здатністю створювати біологічну зброю. Відомо, що в підмосковних містах Пущино, Серпухово та Оболенську за радянських часів було створено закриті добре оснащені біолабораторії. Також розробкою бактеріологічної та вірусологічної зброї займався Новосибірський державний науковий центр вірусології «Вектор», заснований 1974 року.

 Підтвердженням цій тезі може слугувати і той факт, що у 1991 році один з підрозділів міністерства оборони США співпрацював з колишніми країнами радянського союзу, щоб убезпечити залишки зброї масового знищення та запобігти поширенню технологій та патогенів, які можуть бути використані при розробці біологічної зброї.

 Загалом, робота лабораторій, що працюють над протидією можливому біологічному тероризму не є секретною і вже тривалий час ведеться спільно Вашингтоном та Києвом. Однак аналогічні лабораторії працюють в Казахстані, Грузії, Вірменії і навіть в Таджикистані, хоча росія їх існування ніби не помічає.

 Тут також варто зауважити, що з середини 2000-х українська наука підтримувалася грантовими структурами ЄС та США. За весь час співпраці США інвестували близько $200 млн для розвитку 46 лабораторій та медичних закладів України.

 У ході медичної реформи в Україні Санітарно-епідеміологічну службу було реорганізовано в Центри контролю і профілактики хвороб, і фінансували цей процес США та інші донори.

 Для російської пропаганди цього факту стало достатньо, щоб видавати такі Центри за військові американські біолабораторії. При цьому, сьогодні в ООН не виключають, що заяви рф щодо біологічних лабораторій можуть бути одним з імовірних етапів підготовки кремля до можливих біологічних чи хімічних операцій на території України.

Тут також варто зауважити, що всі лабораторії в Україні створювалися для звичайних досліджень і забезпечувалися малопотужним обладнанням, якого недостатньо для центру виготовлення біологічної зброї. При чому, створення подібних об’єктів військового спрямування та ще й значних масштабів не можуть пройти поза увагою розвідувальних служб. А версії про «бойових голубів» чи пандемію внаслідок спожитої летючої миші – лише фантастичні сюжети пропагандистів.

#інфотерор29,4K20:44

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest