Головна | Статті | Фейк про участь північнокорейських солдатів у війні проти України

Фейк про участь північнокорейських солдатів у війні проти України

Фейк про участь північнокорейських солдатів у війні проти України

Фейк про участь північнокорейських солдатів, яких начебто направить воювати разом з російськими солдатами у війні проти України лідер КНДР.

Про це заявив в ефірі одного з російських ток-шоу федерального каналу «Росія-1» прокремлівський журналіст Ігор Коротченко (колишній співробітник відставник ГУ ГШ ЗС рф). А саме він сказав, про начебто 100 тисяч солдатів КНДР, які готові воювати проти України.

За його словами, «уряди» ОРДЛО можуть підписати угоду з Пхеньяном про направлення
«добровольців» із Північної Кореї. «Якщо Північна Корея висловить бажання виконати свій міжнародний обов’язок боротьби з українським фашизмом, ми повинні дозволити їм», — додав він.
При цьому пропагандист заспівав дифірамби північнокорейському режиму, підкресливши, що КНДР має «багатий досвід ведення контрбатарейної війни».

Ймовірно, це був натяк на протидію успішним ударам ЗСУ за допомогою західної зброї по окупантам рф.

Наразі офіційний Пхеньян не підтверджує таку пропозицію, проте російська пропаганда вже підхопила повідомлення про «інтернаціональну допомогу КНДР». Подібні заяви вже звучать в російському Міністерстві оборони.

Лідер КНДР Кім Чен Ин один з небагатьох світових політиків, який публічно заявив про повну підтримку дій режиму путіна.

13 липня Пхеньян визнав «незалежність» тимчасово окупованих російською армією територій Донбасу.У відповідь Україна ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з КНДР.

Регулярна армія КНДР налічує понад 1 млн. осіб, ще 4,5 млн. осіб числяться в збройному резерві. Таким чином, КНДР у разі війни може виставити армію, рівну за чисельністю однієї п’ятої населення країни.

Але чому подібні наративи є суто пропагандистським кроком і їх реалізація є малореальною?

По-перше, міст «Дружби» – єдина логістична артерія між КНДР та росією. Від цієї точки до України – понад 10 тисяч кілометрів колії. Навіть спроба перевезти залізницею зі Сходу сотні вагонів з 100 тисячами північнокорейців призведе до логістичного колапсу, який паралізує всю життєдіяльність регіонів росії. Навіть поверховий розрахунок вказує, що для такої передислокації військ для стягування до українського кордону знадобиться не менше 5 місяців.

По-друге, російське командування не може повною мірою забезпечити необхідним свою армію, не говорячи про таку масу іноземців.

По-третє, спроба координації дій та командування багатомовними підрозділами призведе до втрати керованості та хаосу в російській армії.

По-четверте, незважаючи на мільйонну армію, корейському диктатору самому потрібні 100 тисяч солдатів для стримування невдоволення власного народу та протистояння з Південною Кореєю та НАТО.

Отже, фейк про «добровольців з КНДР» є продовженням розгорнутої з березня пропагандистської кампанії з поширення серед аудиторії, у т.ч. західної тези про готовність деяких іноземних «союзників» надати допомогу російській армії. Заява про допомогу Північної Кореї з’явилася на тлі того, що кілька російських держав-сателітів уже надають так звані добровольчі сили.

Нагадаємо: по всій території рф формуються т.зв. добровольчі батальйони, які передбачається відправити до України на війну. Щонайменше 30 тисяч одиниць «гарматного м’яса» може бути завербовано в ці підрозділи, як мінімум третина з них одразу ж попрямує на Донбас.

Російські Telegram-канали поширювали відео з африканськими добровольцями, які присягалися приїхати воювати в Україну за росію. Потім федеральні канали стверджували, що Башар Асад відправить в Україну 15 тисяч своїх елітних бійців, а верховний головнокомандувач Лівійської національної армії Халіф Хафтар – лівійських головорізів. Нічого з цього не здійснилось і росія досі залишається «самотньою» у своїй агресії.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest