Головна | Статті | Вірогідні наслідки відставки прем’єр-міністра Великобританії для України

Вірогідні наслідки відставки прем’єр-міністра Великобританії для України

Вірогідні наслідки відставки прем’єр-міністра Великобританії для України

Вірогідні наслідки відставки прем’єр-міністра Великобританії для України.

 7 липня 2022 року прем’єр-міністр Великої Британії Б.Джонсон оголосив про свою відставку. Відставка стала наслідком численних скандалів, включаючи урядові вечірки у розпал пандемії та звинувачення у домаганнях на адресу впливового консерватора. Джонсон залишиться формально на посаді до часу, як буде призначений новий лідер. Змагання за посаду лідера партії відбудуться цього літа, новий прем’єр-міністр перейме справи у жовтні.

 Перед відставкою Джонсон казав своїм міністрам та однопартійцям, що доки триває війна в Україні, росія залишиться загрозою безпеці на континенті. Джонсон особисто відстоював рішення Британії розпочати постачання озброєння Україні ще до вторгнення, що стало важливим сигналом для інших країн.

 Тим не менш, подія спричинила сумніви, що зміни в уряді, нові призначення можуть загальмувати, уповільнити певні британські оборонні ініціативи, а політична криза в Британії може спровокувати путіна на більш зухвалі дії.

 Чого ж чекати Україні від майбутнього британського прем’єра?

Основні кандидати від партії консерваторів мають стійку антиросійську позицію, агітують за вирішення війни лише перемогою України, для якої необхідна британська підтримка.

Міністр оборони Великої Британії Б.Уоллес станом на 6–7 липня 2022 року посідає перше місце за результатами опитувань, ймовірність його перемоги на виборах у жовтні оцінюється як дуже висока.

Якщо так станеться, Україна отримає людину, яка добре знає, що насправді наразі потребує наша країна.
У політичних колах консервативної партії Уоллес вважається «архітектором» британської допомоги України, усі процеси щодо воєнної допомоги ініціюються або підтримуються Уоллесом.

Проте його політична кар’єра та діяльність базується лише на воєнній сфері, тому йому треба набрати достатньо підтримки в партії, щоб остаточно перемогти на виборах.

  Член Консервативної партії Великої Британії, заступник прем’єр-міністра, міністр юстиції та лорд-канцлер Великобританії Д.Рааб активно підтримував позицію британського уряду та Джонсона щодо військової підтримки України. Проте у липні 2021 року він потрапив у скандал, коли взяв 25 тисяч фунтів стерлінгів від колишнього російського банкіра д.леуса. Кандидатура Рааба розглядається лише в рамках негайного звільнення Джонсона та призначення королевою нового прем’єр-міністра. Тому ймовірність його перемоги на виборах у жовтні оцінюється як низька.

  Ймовірність перемоги на виборах міністра закордонних справ Ліз Трасс визначається як висока. На посаді міністра закордонних справ Трасс тримається активної позиції проти росії щодо України.

 До топ-списку можливих кандидатів на посаду прем’єр-міністра відносять і міністра Департаменту міжнародної торгівлі П.Мордонт, перемога якої оцінюється експертами як дуже висока. Активність Мордонт у питанні російської війни в Україні — мінімальна. Проте її підтримка Б.Уоллеса та військовий досвід має значення в подальшій співпраці України та Британії.

Депутат парламенту Річмонд, штат Йорк у Північному Йоркширі Р.Сунак – вірогідний кандидат на заміну Джонсону. Проте його економічна політика не має популярності серед багатьох членів партії консерваторів. Сунак активно закликав британські компанії покинути російський ринок, але сам потрапив у скандал за продовжувану діяльність у росії компанії InfoSys, одним із кінцевих бенефіціарів якої була його дружина Акшата Мурті.

 У самій Консервативній партії, як і у британської еліти наразі немає внутрішніх протиріч щодо продовження підтримки України, а отже наступний прем’єр-міністр буде вірний зазначеній стратегії.

 Таким чином, за будь-якого результату жовтневих виборів прем’єр-міністра Великої Британії, доктрина Британії щодо України не зміниться, і країна залишиться для Британії важливим партнером.
Тим більше, останні опитування британського суспільства щодо російсько-української війни показали, що 83% британців і далі підтримуватимуть Україну.

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest