Головна | Статті | Чи збереже «зачистка» ПВК «вагнер» путінську владу

Чи збереже «зачистка» ПВК «вагнер» путінську владу

Чи збереже «зачистка» ПВК «вагнер» путінську владу

Як би оточення очільника кремля, сам путін та його пропагандистські ресурси не стверджували, що після пригожинського бунту рейтинг підтримки влади та «сво» тільки зріс, насправді це не так.

Наймасштабніший і найнебезпечніший за весь час правління путіна озброєний бунт викликав серйозне занепокоєння громадян за майбутнє країни. Анонімні телефонні опитування респондентів з усіх регіонів росії групою незалежних соціологів Russian Field доводять, що 72% людей підтримали б гіпотетичне рішення путіна про мирну угоду та припинення війни, 12% вважають, що росії потрібно вивести війська з території України, а 35% взагалі б скасували початок вторгнення, якби мали можливість повернутися в минуле і зробити це. На піку подій під москвою частка респондентів, які вважають, що росія йде у правильному напрямку, обвалилася з 67% у травні до 53%. Тобто інстинкт самозбереження утримує росіян від поголовного прагнення взяти участь у війні росії проти України та вмирати за президента путіна.

Ще тривожнішим дзвіночком для влади виглядають результати опитування «Левада-центру». Якщо за два дні до бунту пригожина підтримували 58% респондентів, то під час активної фази подій показник знизився до 31%, а після завершення походу на москву становив 29%. Тож, хоча рейтинг очільника ПВК об’єктивно впав, проте його діяльність після бунту схвалюють близько третини росіян, а 9% все ще бачать його своїм майбутнім президентом. Нагадаємо, що основним гаслом маршу «вагнерівців» було «відновлення справедливості» через недовіру до кремлівської влади. Погіршилося ставлення громадян і до голови міноборони с. шойгу, рейтинг довіри  до якого після подій 23-24 червня впав із 60% до 48%. Це свідчить про невдоволення росіян тим, що путін залишив шойгу на посаді, незважаючи на загибель військових при спробі стримування «вагнерівців».

Але головним фактором занепокоєння стало те, що політична, військова та бізнесова еліти засумнівалися, чи повернув путін контроль над ситуацією в країні після заколоту. Чиновники та бізнесмени бояться, що путін прагнутиме підтвердити свою владу, а це призведе до посилення репресій у країні. І «чистки», що почалися в армії та місцевих адміністраціях, лише підтверджують їх побоювання. Фактично, для багатьох в економічній та діловій еліті рф бунт пригожина став більшим шоком, ніж вторгнення в Україну 24 лютого минулого року. Він посилив сумніви щодо беззаперечної підтримки путіна на майбутніх президентських виборах та  неможливості силового сценарію зміни влади в росії.

Звісно, путінський клан намагається виправити ситуацію та знищити всі згадки про минулі досягнення ПВК «вагнер» і її засновника пригожина. Вже майже тиждень не працює медіахолдинг «Патріот», відомий як «фабрика тролів пригожина» – основний інформаційний ресурс «кухаря», який рекламував діяльність ПВК «вагнер» у росії та всьому світі. Спецслужби здійснили у будівлі холдингу обшук і вилучили сервери. Також після початку заколоту в росії заблокували сайт «Федеральне агентство новин», ключового медіа «фабрики тролів».

Докорінно змінилося і відношення до «вагнерівців» на українському фронті. За оцінками західних розвідок, з пригожиним до Білорусі відбуло не більше тисячі «вагнерівців», а інших змушують укладати контракти з міністерством оборони. За наказом шойгу з 25 червня розпочалася фізична ліквідація «вагнерівців» на тимчасово окупованих територіях Донецької та Запорізької областей. З них створюють окремі штурмові загони «смертників» і відправляють відбивати втрачені росіянами позиції. Навіть якщо штурми були вдалими, ці позиції «накривають» з артилерії російської армії. За попередніми даними, тільки за дві доби втрати від такого «підходу» перевищили 50 людей.

Зачистка внутрішньої підтримки «вагнера» супроводжується намірами кремля взяти під контроль «імперію пригожина» в Африці та на Близькому Сході. Звісно, росія не може відмовитися від такого важеля впливу в Африці, як ПВК «вагнер». Тому, єдиним виходом для кремля стає ребрендинг компанії з призначенням нових очільників. Представники російського мзс вже попередили лідерів африканських країн, що ПВК «вагнер» продовжить свою діяльність, але під новим керівництвом. А один із заступників міністра закордонних справ рф особисто повідомив президенту Сирії Б. Асаду, що підрозділи ПВК більше не діятимуть самостійно. Ба більше, за наявною інформацією, російська воєнна поліція затримала главу відділення ПВК «вагнер» в Ес-Сувейді, що на півдні Сирії, та трьох  високопоставлених командирів ПВК на авіабазі Хмеймім.

❗️Чи втратить ватажок ПВК «вагнер» остаточний контроль над своєю армією бойовиків, або боротьба за владу лише перейде на новий рівень, поки невідомо. Проте режим кремля отримав найсильніший удар у спину, який став першим практичним етапом демонтажу путінської системи.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Чи призведе заколот пригожина до трансферу влади в росії? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-pryzvede-zakolot-prygozhyna-do-transferu-vlady-v-rosiyi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest