Головна | Статті | Чого очікувати від схвалення 13-го пакету санкцій проти рф

Чого очікувати від схвалення 13-го пакету санкцій проти рф

Чого очікувати від схвалення 13-го пакету санкцій проти рф

Як повідомило представництво Бельгії, що нині головує в ЄС, постійним представникам країн-членів ЄС на рівні послів вдалося досягнути принципової домовленості щодо схвалення 13-го пакету санкцій проти росії. За оцінками Reuters, новий пакет стане одним із найширших, затверджених ЄС. Очікується, що він пройде письмову процедуру ухвалення та буде офіційно затверджений 24 лютого, у другу річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Що передбачають нові санкції?

По-перше, Євросоюз запровадить більше заходів проти організацій, причетних до обходу попередніх санкцій, а також оборонного та військового секторів. Як повідомила агенція Reuters, до підсанкційного переліку мають додати приблизно 200 юридичних та фізичних осіб. Це обумовлено тим, що росії вдалося застосувати «сірі схеми» обходження санкцій ЄС і США, перенаправляючи важливі для російського ВПК товари військового призначення та подвійного використання, такі як мікропроцесори, через дружні «треті країни». Тож обмеження будуть націлені на окремих осіб і фірми, що займаються виробництвом зброї та постачанням ключових технологій і електроніки, які використовуються російськими оборонними фірмами. Згідно з даними Bloomberg, під санкції потраплять судноплавні компанії, що забезпечують транспортування і логістику для перевезення до росії боєприпасів із Північної Кореї, які були використані проти України. До санкційних списків можуть внести міністра оборони та керівництво ракетного управління КНДР, яке контролює національну програму балістичних ракет. Організації, включені до списку, не є остаточними і додаткові компанії та особи можуть бути додані або видалені до ухвалення остаточної версії. До речі, Угорщина хотіла усунути із санкційного списку низку осіб (йдеться про алішера усманова, в’ячеслава кантора та микиту мазепіна), але їй це не вдалося.

По-друге, як зазначила Урсула фон дер Ляєн, новий санкційний пакет міститиме заходи, покликані обмежити доступ росії до технологій для виготовлення безпілотників. Зокрема, нові заходи зосереджені на нівелюванні ланцюжків постачання компонентів для безпілотників, які потрапляють до російського військового комплексу, а потім – на поле бою в Україні. Тож, ЄС готується накласти санкції на військові та технологічні фірми з Китаю, Казахстану, Сербії та інших країн, які допомагають росії у військових діях. Загалом у списку 21 організація, зокрема чотири фірми з Китаю та по одній з Казахстану, Сербії, Індії, Сінгапуру, Шрі-Ланки, Таїланду й Туреччини (решта знаходиться в росії). 

По-третє, за даними The Guardian, у схваленому представниками ЄС санкційному проєкті будуть громадяни рф та Білорусі, які брали участь у незаконній депортації українських дітей до росії, Білорусі та Криму. Видання зауважує, що у санкційному списку описані спроби змінити ставлення депортованих українських дітей до війни – йдеться про їх ідеологічну обробку під час зустрічей з військовими «сво», бойову підготовку та навчання поводження з дронами.

Зокрема, до санкційного списку потрапили:

•  інна варламова (дружина депутата держдуми й лідера партії «Справедлива росія – за правду» с. миронова), яка всиновила викрадену з дитячого будинку в Херсоні дитину. Крім того, варламова особисто вивезла двох дітей з Херсонської області до росії, де їм змінили прізвища та місце народження.  

•  марина пещанська, т.зв. «омбудсменка з прав дитини» в Криму, яка незаконно перевозила дітей з дитбудинку Мелітополя до Севастополя.

•  ольга волкова та дмитро демідов, як одні з «ключових осіб, причетних до примусової депортації українських дітей до Білорусі та їх подальшого незаконного усиновлення російськими й білоруськими родинами».

Отже, 13-й пакет санкцій є черговою реакцією країн-членів ЄС на агресією росії, що спростовує пропагандистську тезу кремля про «втому Заходу від України». Ба більше, глава уряду Латвії Е. Сіліня повідомила, що ЄС готує новий пакет санкцій проти агресора, про який мають оголосити найближчим часом. До того ж, як заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Д. Кірбі, Сполучені Штати планують оголосити про нові санкції проти росії через смерть у в’язниці опозиціонера О. Навального. Він не уточнив подробиць цього пакету, але його оголошення також припадає на другу річницю повномасштабної війни. До речі, за порушення рф прав людини головний дипломат ЄС Ж. Боррель заявив про плани перейменувати санкційний режим на честь Навального. 

Втім, за інформацією Reuters, ЄС не планує включати в 13-й пакет санкцій нові заборони на російське виробництво. Таким чином, алюмінієва галузь росіян, ймовірно, знову залишиться без обмежувальних заходів, а санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу поки що вважаються ЄС такими, що не обговорюються.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрид на тему: Що охоплюватиме 13-й пакет санкцій ЄС проти росії? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/shho-ohoplyuvatyme-13-j-paket-sankczij-yes-proty-rosiyi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest