Головна | Події | В Україні розпочав діяльність Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України

В Україні розпочав діяльність Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України

В Україні розпочав діяльність Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України

В Україні почав роботу Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України. Центр був створений 11 березня 2021 року рішенням Ради національної безпеки і оборони України відповідно до статті 14 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України». Очолила центр Поліна Лисенко. 

Як зауважив під час презентації Центру керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, у сучасному світі гібридні методи ведення війни розвиваються з колосальною швидкістю. Наприклад, багато країн зіткнулися з пропагандою, спрямованою на дискредитацію вакцинації. Зокрема, дезінформаційні кампанії проти вакцинації були розгорнуті у США та Ізраїлі, і уряди цих держав борються проти цієї дискредитації різними способами.

«Щодо нашої країни, то в інформаційній війні проти України застосовуються батальйони інтернет-тролів, ботів, запускають “фейкомети” та пропагандистські снаряди. Слово сьогодні стає потужною зброєю, яка вражає не тіло, а мозок та серце людини. Інформаційна війна – це один із проявів гібридної війни. Сьогодні нам вкрай потрібно давати дуже ефективну відсіч та виводити ці брудні технології на чисту воду», – зазначив Андрій Єрмак.

Як повідомила керівниця Центру Поліна Лисенко, Центр протидії дезінформації охоплюватиме такі сфери, як воєнний напрям, боротьба зі злочинністю та корупцією, зовнішню та внутрішню політику, економіку, інфраструктуру, екологію, охорону здоров’я, соціальну сферу, науково-технологічний напрям. За її словами, основну увагу буде зосереджено на протидії поширенню неправдивої інформації в Інтернеті та фейків у медіа.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою створення в Україні міжнародного центру протидії дезінформації ще влітку 2020 року.

  • 6 Квітня, 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest