Головна | Анонси | «ІПсО і люди»: Рена Марутян про смислові війни

«ІПсО і люди»: Рена Марутян про смислові війни

«ІПсО і люди»: Рена Марутян про смислові війни

Смислова війна змінює національну ідентичність, тому вона страшніша за інформаційну. Про це заявила докторка наук з державного управління, професорка кафедри глобальної та національної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Рена Марутян в інтерв’ю новому проєкту Центру протидії дезінформації – «ІПсО і люди».


За словами Р. Марутян, у сучасному світі війни ведуться у трьох просторах: конвенційна – у фізичному, інформаційна – у медіапросторі, смислова – у когнітивному, який є простором ідеології, культури, релігії, позиціонування особистості у світі. «У сучасному світі інформація коштує не так багато, коштують ваші емоції», – зауважила професорка.


«Смислова війна може змінити національну ідентичність, якщо замість українських національних цінностей вам розповідатимуть про цінності «русского міра», – сказала професорка. Смислова війна працює зі свідомістю поколінь, змінює переконання і знання, тому вона страшніша за інформаційну, її наслідки для свідомості нації катастрофічні, додала Р. Марутян.


Після приходу в. путіна до влади, зазначила Р. Марутян, інформаційно-смислова війна рф набула найзагрозливіших рис, у неї почали вкладати величезні кошти, з’явилися ворожі меседжі.
Вона акцентувала на ворожих фільмах та розважальному контенті, які досі присутні в інформаційному просторі України і несуть загрозу для її громадян. Дивлячись їх, ви не відчуваєте, що стаєте об’єктом смислової зброї рф – «м’якої сили», – пояснила професорка, додавши, що для росіян «культура – смислова зброя, яку вони направляють на нас», і повідомила, що у бюджеті росії на поточний рік на інформаційно-смислову війну закладено 1 млрд євро.


Р. Марутян також зауважила, що є «виклики і від внутрішнього інформаційного продукту», який «не завжди правильно сконструйований з точки зору смислів».


Водночас Р. Марутян зазначила, що після перемоги України подальше формування національної ідентичності та свідомості, набуття справжньої незалежності відбуватиметься дуже швидко. Згідно з опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» разом із соціологічною службою «Центру Разумкова», яке відбулося у серпні 2023 року, в Україні 89% людей пишаються тим, що вони українці, сказала вона.


Професорка наголосила, що основними складовими державної політики з конструювання національної ідентичності є культура, освіта й ідеологія, і позитивно оцінила нещодавнє закріплення на законодавчому рівні терміну «національні цінності».


Повне інтерв’ю дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=aYmRSrm8-Rg&ab_channel=%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B4%D1%96%D1%97%D0%94%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97

  • 28 Червня, 2024

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest