Головна | Спростування | Український військовий гелікоптер Мі-8 перетнув кордон Білорусі

Український військовий гелікоптер Мі-8 перетнув кордон Білорусі

Український військовий гелікоптер Мі-8 перетнув кордон Білорусі

Білоруське державне інформагентство БЕЛТА опублікувало заяву Держприкордонкомітету про те, що 4 грудня близько 12:00 поблизу пункту пропуску «Нова Рудня» український гелікоптер Мі-8 нібито перетнув кордон і на один кілометр залетів на територію Білорусі. Військовому аташе було доведено, що «українська сторона уникає діалогу для розв’язання спірних питань як щодо міжнародного військового співробітництва, так і з контролю над озброєнням, що дуже тривожно». Держприкордонкомітет Республіки Білорусь навіть виклав відео, на якому начебто зафіксований проліт українського гелікоптера.

Посилання на оригінал: https://t.me/gpkgovby/936 

5 грудня 2021 року до Міністерства оборони Білорусі був викликаний військовий аташе при посольстві України в Республіці Білорусь. Йому було вручено ноту протесту у зв’язку з нібито порушеннями, що почастішали з української сторони щодо державного кордону Республіки Білорусь у повітряному просторі. На думку білоруської сторони, ці факти можуть свідчити про можливість потенційної небезпеки для Білорусі на південному напрямку.

У Держприкордонслужбі України заявили, що у навчальній операції українських сил біля кордону з Білоруссю застосовується авіація та безпілотники, але заяви білоруської сторони про нібито порушення українським гелікоптером повітряного простору не відповідають дійсності.

Характер та спрямованість звинувачень білоруської влади дають всі підстави вважати «подію» черговим проявом інформаційно-психологічної спецоперації спецслужб РФ та Білорусі в рамках гібридної війни проти України, спрямованої на «втягування» України в міграційне протистояння на польсько-білоруському кордоні та відволікання уваги світової спільноти від нарощування російських військ поблизу українсько-російського кордону.

Так, Україна дійсно з 23 листопада проводить на кордоні з Білоруссю військові навчання «Полісся», під час яких силовики відпрацьовують заходи щодо можливої спроби прориву українського кордону. Передувала посиленню охорони українських кордонів міграційна криза на білорусько-польському кордоні.

В охороні та моніторингу українського кордону з Білоруссю активно використовується авіація, однак заява білоруської сторони про порушення їхнього повітряного простору є звичайним фейком та не відповідає дійсності.

  • 6 Грудня, 2021

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest