Головна | Спростування | “Союзна рішучість – 2022” біля українського кордону лякає світ війною та “тисне” на країни НАТО

“Союзна рішучість – 2022” біля українського кордону лякає світ війною та “тисне” на країни НАТО

“Союзна рішучість – 2022” біля українського кордону лякає світ війною та “тисне” на країни НАТО

19 січня 2022 року   російські військовослужбовці прибули до Білорусі для проведення російсько-білоруських навчань «Союзна рішучість-2022», які відбуватимуться з 10 до 20 лютого 2022 року.

Таке «підкріплення» й без того нестабільної ситуації на кордоні Білорусі з Україною викликало значний резонанс у керівництві США та країн НАТО. Вашингтон висловлює стурбованість тим, що Росія створює привід для можливого вторгнення до України за кількома напрямками й розглядає його як вірогідну підготовку Росією військової операції з вторгнення в Україну з території Білорусі під «чужим прапором». Також США та країни НАТО висловлюють занепокоєння, що надалі Росія може розмістити у Білорусі свою ядерну зброю.

Того ж 19 січня до Києва прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. Виступаючи перед дипломатами в посольстві США, він попередив, що президент Росії Володимир Путін МОЖЕ віддати наказ про напад у найкоротші терміни. Водночас Блінкен висловив сподівання на дотримання Росією дипломатичного мирного шляху.

РФ у разі вторгнення на українську територію порушить статут ООН і основи колективної безпеки та понесе відповідальність за це у найкоротший термін.

Прибуття до Білорусі російських військовослужбовців для проведення спільних навчань залишається в центрі уваги світової спільноти. Особливу стурбованість викликає задекларована мета навчань – «відпрацювання завдання щодо припинення агресії, виявленої ззовні, а також боротьби з тероризмом». Під час навчань будуть здійснені маневри з посилення прикордонних ділянок для запобігання проникненню бойовиків, перекриття каналів постачання зброї. Риторика офіційних білоруських ЗМІ щодо начебто посилення провокацій на кордоні з боку Польщі є інформаційним прикриттям оперативного розгортання російського військового угруповання у західній та південній частинах Білорусі.

Але інформаційні ресурси Лукашенка нав’язують меседж, що частина російських військ ВЖЕ ПЕРЕБУВАЛА у західній та південній частині Білорусі ще до офіційного оголошення про проведення «навчань».

Це дає всі підстави вважати, що під прикриттям «військових навчань» Росія на території Білорусі здійснює оперативне розгортання  військ для можливого використання проти України.

Вже із впевненістю можна стверджувати: нагромадження російської військової техніки на кордоні з Україною є елементом політичного тиску на країни Північноатлантичного блоку.

Європа надає летальну зброю Україні. Нещодавно прибула партія нових легких протитанкових засобів, наданих Великою Британією. Йдеться про легку протитанкову зброю наступного покоління (NLAW), яка може знищити танк на відстані 800 метрів і пробити броню завтовшки  понад 500 мм. Переносна протитанкова керована ракета вагою 12,5 кг, яка застосовувалась проти талібів в Афганістані, здатна знищити танк одним пострілом. Її можна розгорнути за п’ять секунд.

  • 21 Січня, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest