Головна | Спростування | РФ вимагає від США та НАТО гарантій безпеки та відмови приєднання України до Альянсу

РФ вимагає від США та НАТО гарантій безпеки та відмови приєднання України до Альянсу

РФ вимагає від США та НАТО гарантій безпеки та відмови приєднання України до Альянсу

Найбільш обговорюваною темою доби стала тристороння зустріч президентів України, Польщі та Литви, що відбулась в Івано-Франківській області 20 грудня 2021 року. Українці позитивно відреагували на цю зустріч.

В експертному середовищі вважають, що Президент Зеленський зараз робить ставку на Польщу та Литву як на головних лобістів України в НАТО та окремо – на зміцнення союзу з Туреччиною.

Активність нашого Президента та відкриті заяви щодо вступу до НАТО  розлютили керманича РФ. Так, на сайті МЗС Росії 17 грудня 2021 року було опубліковане російське бачення проєктів договорів між РФ, США і НАТО про гарантії безпеки.

Російська сторона вимагає від США:

– виключити подальше розширення НАТО, в тому числі приєднання до Альянсу України;

– відмовитись від створення військових баз на території країн колишнього СРСР, що не є членами НАТО.

На це  терміново відреагували США,  зокрема речниця Білого Дому Джен Псакі виступила з наступними меседжами:

– всі країни мають право самостійно визначати своє майбутнє та свою зовнішню політику без втручання ззовні; 

– США не вестимуть перемовини без європейських союзників.

Ситуація на польсько-білоруському кордоні залишається стабільно гострою. І стає очевидно, що резонансні заяви Олександра Лукашенка про готовність розмістити на своїй території російську ядерну зброю у разі «загрози з боку НАТО», свідчать про цілеспрямовану реалізацію російської військової доктрини з розміщення російської ядерної зброї у різних куточках світу.

Загрозу нарощення російської військової присутності в Білорусі та на тимчасово окупованій території Криму підтвердив Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками засідання Люблінського трикутника за участю лідерів Польщі та Литви.

Погрози щодо розміщення ядерної зброї РФ у різних куточках світу свідчать про агресивні наміри «сусідів» з розширення свого впливу у світі та залякування ЄС перед можливим приєднанням України до НАТО.

Також якщо відбудеться передача Білорусі ядерної зброї,  українські військові знатимуть, де розміщена частина російського ядерного потенціалу, що значно спрощує можливий супротив ворогу. 

  • 22 Грудня, 2021

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest