Головна | Спростування | Москва та Мінськ діють узгоджено та свідомо посилюють напруження на західних кордонах з Україною

Москва та Мінськ діють узгоджено та свідомо посилюють напруження на західних кордонах з Україною

Москва та Мінськ діють узгоджено та свідомо посилюють напруження на західних кордонах з Україною

Цієї доби в Україні активно обговорювали участь Президента України у саміті «Східного партнерства», що відбувся в Брюсселі. Говорили про затягування Європою процесу євроінтеграції України. Експерти вважають, що чим сильніше мешканці Європи відкидають європейські прагнення України, тим далі самі українці від ЄС. Але позитивної реакції щодо цього питання набула відповідь Володимира Зеленського, який заявив, що об’єднаної позиції щодо вступу України в НАТО серед 30 держав поки що немає, але більшість країн Україну підтримує на цьому шляху. 

Значно ускладнює ситуацію «міграційна криза» та спроби РФ та Білорусі притягнути Україну до конфлікту. Олександр Лукашенко заявами активно демонструє абсолютну відданість Москві й виражає це визнанням анексії Криму та планування спільної з Путіним поїздки до окупованого півострова, готовністю розмістити російську ядерну зброю на білоруській землі й майже щоденні погрози заблокувати постачання газу до Європи. Білоруські банки навіть готові до відключення від міжнародної платіжної системи SWIFT, щоб під’єднатися до російської системи передачі фінансових повідомлень і отримати нову позику у розмірі 3,5 мільярда доларів.

«Міграційна криза» допомагає РФ, це її додатковий важіль впливу на рішення щодо запуску «Північного потоку-2», це спосіб відволікання уваги світової спільноти від нарощування Росією військової присутності на кордоні з Україною та загрози повномасштабного вторгнення. Штучно створена на кордоні криза була інспірована РФ для остаточного відторгнення Білорусі від Європи та закріплення РБ під вплив Росії. 

У підсумковій декларації саміту «Східного партнерства» визнане європейське прагнення та європейський вибір України, як це записано в угодах про асоціацію. Це дає перспективи до повної імплементації цих угод та поступової економічної інтеграції України у внутрішній ринок Євросоюзу.

  • 19 Грудня, 2021

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest