Головна | Виявлені загрози | Нова хвиля фейків ru-пропаганди про події в курській області

Нова хвиля фейків ru-пропаганди про події в курській області

Нова хвиля фейків ru-пропаганди про події в курській області

«Звірства українських зеків» та «унітази з суджі»: нові фейки ru-пропаганди про події на курщині
 
Центр протидії дезінформації продовжує моніторити російський інформаційний простір та виявляти нові фейки і маніпуляції про події в курській області, які поширює ворожа пропаганда. 
 
ЦПД зафіксував чергову хвилю дезінформаційних публікацій довкола таких тем:
 
▫️«Українські зеки». Для демонізації українських військ пропагандисти ворога вигадали фейк про «роту зеків», яка чинить звірства у курській області і не щадить нікого. Цей підрозділ буцімто отримав наказ розстрілювати всіх цивільних, включно з жінками, дітьми та літніми людьми.  
 
▫️«Викрадення цивільних». Поширюються «свідчення очевидців» нібито про факти викрадення українськими військовими цивільних і вивезення їх через кордон. Україна не здійснює подібних порушень міжнародного гуманітарного права.
 
▫️«Газові атаки». ru-пропагандисти заявляють, ніби українські військові за допомогою дронів «розпилюють незрозумілий газ» у курській області. Водночас жодних доказів на підтвердження цих звинувачень немає. 
 
▫️«Крадені унітази». Пропагандисти ворога у своїх творчих потугах з дискредитації українських військових вирішили почерпнути натхнення з досвіду власних військових на окупованих територіях України та видали фейк про продаж крадених у суджі унітазів через українські сервіси з оголошеннями. 
 
▫️«Клейматор для росіян». Очевидно, тема про «таврування жителів курської області» добре зайшла росіянам, тому пропагандисти продукують все нові й нові історії про нібито знайдені серед речей українських військових клейматори з тризубом. 
 
▫️«Зерновози для евакуації». Ворог виправдовує атаку по зерновозах у Сумській області, вигадуючи фейки, ніби ці вантажівки використовували для евакуації українських військових з курської області. 
 
▫️«Мародерство». росіяни продовжують використовувати волонтерські звіти для генерації фейків. Відео, на яких військові дякують волонтерам за доставлене майно та смаколики, представляють так, ніби це наші військовослужбовці хизуються награбованим.

  • 2 Вересня, 2024

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest