Головна | Результати | Міграційна криза на білорусько-польському кордоні та попередження її проявів на території України

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні та попередження її проявів на території України

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні та попередження її проявів на території України

Міграційна криза почалася навесні 2021 року, коли самопроголошений президент Республіки Білорусь олександр лукашенко заявив, що більше не затримуватиме мігрантів з Близького Сходу, які намагаються потрапити до ЄС. Зі свого боку Європейський Союз звинуватив лукашенка у провокуванні міграційної кризи — як помсти за накладені на країну санкції. 

​Ситуація загострилася 8 листопада, коли у таборі біженців на кордоні між Білоруссю та Польщею, а саме біля пункту пропуску «Кузня», з’явилося наметове містечко, що могло свідчити про спланованість наступу мігрантів. Було багато спроб незаконно перетнути кордон, однак силовикам Польщі вдалося стримати їх.

​14 листопада 2021 року Міністерство внутрішніх справ Польщі на своєму веб-сайтіпопередило, що поміж біженців розповсюджувалися чутки про нібито готовність Німеччини прийняти мігрантів і про начебто ухвалені для цього логістичні рішення: «До них приїдуть автобуси з Німеччини, а Польща їх пропустить». 

Представники польської влади спростовували цю інформацію і застерігали людей від непродуманих дій. Для нівелювання поширення дезінформації серед мігрантів, на їхні мобільні телефони надсилалися SMS-повідомлення із закликом не вірити цим чуткам: «Польський кордон є добре захищений». Такі ж самі повідомлення дублювалися гучномовцями на прикордонних пунктах пропуску.

Так, працівники Центру протидії дезінформації спрогнозували, що схожа тактика провокування може бути застосована в межах українсько-білоруського кордону. Зокрема, могла бути запущена інформаційна провокація, що деякі держави-сусіди України нібито готові прийняти біженців, яким треба лише перетнути територію України.

Тому Центр активно моніторив ситуацію на кордоні з Білорусію задля своєчасного реагування у разі розширення міграційної кризи на кордон з Україною. Також було направлено рекомендації відповідним органам влади щодо необхідності завчасно вжити профілактичних заходів, зокрема сформулювати повідомлення англійською, арабською та іншими мовами з інформацією про норми вітчизняного законодавства, що регулюють міграційні питання, та правові наслідки незаконного перетину кордону. Повідомлення мали бути призначені для превентивного інформування осіб, які могли намагатися незаконно перетнути українсько-білоруський кордон. Крім того, інформативні матеріали були опубліковані на сайті РНБО.

  • 28 Листопада, 2021

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest