Головна | Результати | Кампанія з дискредитації Служби безпеки України

Кампанія з дискредитації Служби безпеки України

Кампанія з дискредитації Служби безпеки України

    Відразу після початку повномасштабного вторгнення ворожі спецслужби почали кампанію з дискредитації Служби безпеки України. Зважаючи на певну дестабілізацію, що виникла в українському суспільстві, ворог вирішив використати ім’я СБУ для прикриття своїх злочинів.

   Основною метою цієї дезінформаційної кампанії було знищення репутації СБУ, поширення паніки серед українського населення, зупинення обміну інформацією та дестабілізація роботи органів державної влади.

    Роспропаганда активно поширював наративи, начебто  Служба безпеки України втратила контроль за ситуацією, в Україні вводиться тотальна цензура та контроль за діями населення в інтернет-просторі, а кожен українець – потенційний колаборант.

Кейси в рамках кампанії

  1. Фейк про введення нових правил комунікації

  Так, з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, в усіх соціальних мережах почали ширитися повідомлення нібито від Служби безпеки України про введення нових правил комунікації з 25 лютого 2022 року. Ворог намагався запевнити українське населення у введені тотальної цензури та встановлення контролю за діями населення в усіх соціальних мережах та каналах зв’язку.

        Центр протидії дезінформації, виявивши появу інформаційної загрози, відразу ж звернувся до Служби безпеки України і отримав офіційне спростування цього фейку, про що негайно поінформував населення. 

  1. Фейк про здійснення перевірки СБУ з метою отримання ворогом доступу до облікових записів українських користувачів

  25 лютого у Telegram та інших месенджерах поширювалась інформація від імені Служби безпеки України, в якій начебто СБУ вимагає від українців перейти за посиланням, щоб пройти перевірку облікового запису.

   Співробітники Центру встановили, що насправді за посиланням  українцям пропонувалось додати новий пристрій до облікового запису. Після цього ворог міг отримати доступ до всієї історії листування (крім секретних чатів), а також здобути можливість писати від чужого імені. 

Тому, після проведеної перевірки, Центр поширив повідомлення з метою попередити населення та зупинити загрозу.

  1. Фейк-листи від СБУ до представників ЦОВВ із закликом надати інформацію

28 лютого 2022 року до представників ЦОВВ та звичайним громадянам України почали надходити запити про надання конфіденційної інформації, начебто від імені та з пошти Служби безпеки України. 

    Працівники Центру встановили, що ця розсилка була спланованою кібератакою, оскільки містила в собі шкідливе програмне забезпечення. У такий спосіб представники країни-агресора намагалися заволодіти комп’ютерами українців та зібрати необхідну для подальших злочинних дій інформацію.        ЦПД відразу сповістив про існуючу загрозу Службу безпеки України, а також поінформував населення для нівелювання можливих негативних наслідків від інформаційної атаки ворога.

  • 28 Лютого, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest