Головна | Результати | Кампанія з дискредитації допомоги від НАТО

Кампанія з дискредитації допомоги від НАТО

Кампанія з дискредитації допомоги від НАТО

3 листопада 2022 року у Telegram-каналі Mash було опубліковано матеріал, що супроводжувався документами, які нібито були отримані за допомогою хакерської групи Kombatant. Ці документи містили підпис Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та згадування особистої поштової скриньки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Цей матеріал  швидко поширився російськими та проросійськими інформаційними джерелами, а загальна сума переглядів скала більше 1-го мільйона.

Основний наратив цієї дезінформаційної кампанії звучав так: «країни-члени НАТО поставляють Україні консервовану кров, що містить віруси ВІЛ, гепатит B/С та інші інфекції, які можуть призвести до епідемії серед українських військовослужбовців». Такі повідомлення поширювалися задля дискредитації ЗСУ, Міністерства охорони здоров’я України та країн-членів НАТО.

За результатами аналізу, проведеного Центром протидії дезінформації, було визначено, що така інформаційна кампанія несла вкрай деструктивний характер для інформаційної безпеки України та її міжнародних партнерів.

        Тому, ЦПД надав рекомендації підготувати й опублікувати матеріали/заяви для ефективної реакції і протидії дезінформаційній кампанії ворога. Відповідно до цих рекомендацій на сайті Міністерства охорони здоров’я України було опубліковано спростування згаданого матеріалу. Завдяки швидкому реагуванню Центру, загроза інформаційній безпеці України та її міжнародних партнерів була нівельована.

  • 11 Листопада, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest