Головна | Результати | Дезінформаційна кампанія «Україна тероризує населення ОРДЛО»

Дезінформаційна кампанія «Україна тероризує населення ОРДЛО»

Дезінформаційна кампанія «Україна тероризує населення ОРДЛО»

Від початку 2022 року в інформаційному просторі почала прослідковуватися дезінформаційна кампанія з наративом, нібито Україна тероризує населення ОРДЛО. Ворог намагався сформувати стале уявлення у жителів ТОТ Донецької та Луганської областей, мешканців рф, а також населення України, що вище політичне та військове керівництво у Києві здатне піти на будь-які кроки задля повернення окупованих територій, зокрема і на артилерійський обстріл цивільної інфраструктури.

Пропагандисти рф активно розганяли фейки, начебто Збройні сили України «вбили тисячі мирних жителів», «безперебійно здійснюють обстріли тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей України», «використовують засоби та методи ведення війни, заборонені міжнародними договорами».

Кейси в рамках кампанії

  1. ЗСУ обстріляли дитячий садок в ОРЛО

Вранці 17 лютого 2022 року російські окупаційні війська обстріляли населений пункт Станиця Луганська, що на Луганщині. Внаслідок застосування терористами важкого артилерійського озброєння снаряди влучили у будівлю дитячого садка.

У зв’язку з цим росія та самопроголошена влада ОРДЛО ініціювали серію інформаційних атак із дискредитації ЗСУ та української влади. Так, через ворожі канали почали ширитися фейкові повідомлення, що нібито обстріляна будівля розташована на підконтрольній окупаційним військам території. 

Проте після підтвердження місця розташування дитячого садка  на території, підконтрольній Україні, меседж було змінено на звинувачення ЗСУ у навмисному обстрілі власних територій та навіть в інсценуванні обстрілу як такого. Такий різкий перехід від одного меседжу до іншого свідчив про неправдивість цих повідомлень. 

  1. Влаштування масових поховань мирних жителів у ОРДЛО

Протягом тижня (12.02.2022 – 18.02.2022) почали поширюватися маніпулятивні матеріали про нібито виявлення місць стихійних поховань мирних жителів, створених ЗСУ для «приховування фактів застосування українською стороною заборонених засобів ведення війни».

Так, у публікаціях зазначалося, що головним управлінням слідчого комітету рф порушено кримінальну справу за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, застосування у збройному конфлікті засобів та методів, заборонених міжнародними договорами. Зокрема, як зазначено в публікаціях, «у серпні-жовтні 2021 року на Донбасі було знайдено п’ять стихійних поховань, з яких ексгумували останки не менше 295 людей, які загинули під час «хаотичних обстрілів» з боку українських силовиків у 2014 році». Надалі йдеться про те, що «з квітня 2014 року на Донбасі було поранено та вбито тисячі жителів,  у тому числі російськомовних, які не беруть участь у військовому конфлікті».

Щодо цього фейку висловилася на той час речниця Білого дому Джен Псакі, назвавши повідомлення фейком. Однак ці спростування не набули належного поширення в інформаційному просторі ТОТ і рф.

  1. Підготовка наступальної операції ЗСУ в ОРДЛО

Особлива увага тижня (12.02 – 18.02.2022) серед дезінформаційних ресурсів стосувалася саме атаки на імідж Збройних сил України. Системні та різноманітні «вкиди» фейків та інформаційних маніпуляцій спостерігалися у групах в соціальних мережах, що належать представникам тимчасової окупаційної адміністрації російської федерації на ТОТ Донецької та Луганської областей і безпосередньо ЗМІ, що напряму та відкрито фінансуються з державного бюджету росії.

Приклади численних фейків:

  • диверсійна група ЗСУ намагалася проникнути до об’єктів критичної інфраструктури;
  • Україна формує багатонаціональні загони бойовиків-джихадистів;
  • ЗСУ використовують заборонене озброєння;
  • ЗСУ залучили танки для обстрілів;
  • ЗСУ планують теракти за допомогою БПЛА;
  • ЗСУ готують комплект «Точка У» для обстрілів.

Ця дезінформаційна кампанія була направлена на подальше виправдовування повномасштабного вторгнення рф на територію України і не мала жодних фактичних підтверджень. президент рф в. путін заявив, що «у Кременчуці не було жодного теракту… Армія рф не б’є по жодних цивільних об’єктах під час спецоперації, а просто так у нас полями ніхто не стріляє».

  • 19 Лютого, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest