Головна | Анонси | Міжнародна реакція на вторгення рф в Україну

Міжнародна реакція на вторгення рф в Україну

Міжнародна реакція на вторгення рф в Україну

Реакцією на російське вторгнення в Україну 2022 року стало засудження з боку переважної більшості світових лідерів, причому деякі засудили особисто президента росії за санкціонування воєнних дій. Деякі лідери держав схвалили вторгнення, а деякі побачили в ньому наслідок провокації НАТО.

Центр протидії дезінформації при РНБО України наводить карту з реакцією міжнародної спільноти на вторгнення росії в Україну: 

Блакитним кольором позначено країни, що засудили вторгнення. 

Чорним кольором – країни, що дотримуються нейтралітету. 

Помаранчевим кольором – країни, що звинувачують у вторгненні провокацію НАТО. 

Сірим кольором – країни, від яких не було реакції. 

Синім кольором – Україна. 

Червоним кольором – рф.

Реакція міжурядових та міжнародних організацій:

1. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що російське вторгнення було «найсумнішим моментом за час мого перебування на посаді», і закликав путіна вивести свої війська «в ім’я людства». 25 лютого Рада Безпеки ООН не спромоглася ухвалити резолюцію, яка б засудила вторгнення росії в Україну. З 15 держав-членів Ради Безпеки 11 підтримали, а 3 утрималися від голосування. Резолюція була відхилена через вето росії.

Слід зазначити, що рф, залишаючись постійним членом Ради безпеки ООН, тим самим має забезпечувати мир і безпеку в світі, здійснює при цьому вторгнення на території інших держав.

2. Африканський Союз – Голова Комісії Африканського Союзу Муса Факі та Голова Африканського Союзу та президент Сенегалу Макі Салл закликали Росію та «будь-якого іншого регіонального чи міжнародного суб’єкта в обов’язковому порядку поважати міжнародне право, територіальну цілісність та національний суверенітет України», та закликали обидві сторони конфлікту негайно встановити перемир’я та негайно розпочати політичні переговори.

3. Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) – міністри закордонних справ держав Асоціації висловили серйозне занепокоєння напруженням між росією й Україною, закликали до максимальної стриманості та діалогу.

4. Балтійська асамблея опублікувала заяву, в якій «рішуче засуджує вторгнення росії в Україну».

5. Карибська співдружність опублікувала заяву, де засуджує вторгнення в Україну та вимагає «негайного і повного виведення» російських військ з України.

6. Рада Європи – Комітет міністрів ухвалив резолюцію, що «найрішучішим чином засуджує збройний напад на Україну», закликає росію «негайно та беззастережно припинити свої військові операції» та розглядатиме «заходи, що необхідно вжити у відповідь на серйозне порушення рф своїх статутних зобов’язань як держави-члена Ради Європи».

7. Європейський Союз – президент Урсула фон дер Ляєн написала у Twitter: «Ми не дозволимо президенту путіну зруйнувати архітектуру безпеки Європи», а глава зовнішньої політики Жозеп Боррель закликав путіна зупинити «безглузду агресію». Президент Європарламенту Роберта Метсола закликала до «негайних твердих і швидких дій» і скликала позачергову сесію парламенту на 1 березня.

8. Міжнародний кримінальний суд – Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Ахмад Хан оприлюднив заяву, в якій попереджає, що «будь-яка особа, яка вчиняє такі злочини, у тому числі шляхом наказу, підбурювання чи сприяння іншим чином до вчинення цих злочинів, може бути притягнута до відповідальності у Суді з повною повагою до принципу взаємодоповнюваності. Необхідно, щоб усі сторони конфлікту поважали свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом».

9. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив напад і назвав його «серйозним порушенням міжнародного права». В окремій заяві було оголошено про намір розгорнути сили оборони та засуджено Білорусь за те, що вона сприяла нападу.

10. Північна рада – президент Ерккі Туоміоя засудив вторгнення як «повністю несправедливе» і заявив, що воно «суперечить як міжнародному праву, так і порядку європейської безпеки».

11. Організація американських держав опублікувала заяву, в якій засуджує вторгнення як образу людства і напад на цивілізовані міжнародні відносини.

12. Організація економічного співробітництва та розвитку – Рада організації офіційно припинила переговори з росією про вступ та наказала закрити офіси ОЕСР у Москві.

Отже, більшість країн, міжурядових та міжнародних організацій засудили злочинне вторгнення росії на територію України. Російсько-українська війна показала вільним демократичним країнам, що агресор не задовільниться територією України, а прагне продовжити наступ на країни Західної Європи.

Разом переможемо!

#stoprussia

  • 25 Березня, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest