Головна | Статті | Як за допомогою Західних «пацифістів» росія намагається «заморозити» війну в Україні

Як за допомогою Західних «пацифістів» росія намагається «заморозити» війну в Україні

Як за допомогою Західних «пацифістів» росія намагається «заморозити» війну в Україні

Без сумнівів, «заморожування» війни в Україні для росії зараз життєво важливе. Західні союзники України чітко розуміють, що Київ не буде сідати за стіл перемовин із тим, хто наразі очолює кремль, адже він використає перемир’я для накопичення ресурсів і наступної експансії. Навіть після перемоги України на полі бою єдиною темою перемовин із рф можуть стати умови її капітуляції і виплати репарацій.

Проте кремль не припиняє спроб примусити Україну сісти за стіл переговорів. Для просування пацифістської риторики російські маніпулятори використовують міжнародні майданчики, які поширюють у західному інфопросторі ідеї «мирних переговорів». Для участі в подібних форумах залучається цілий пул лояльних кремлю «експертів», які закликають до консолідації діяльності антивоєнних рухів проти військової підтримки ЗС України. 

Наймасштабнішою акцією російської пропаганди напередодні активної фази підготовки ЗС України до контрнаступу має стати «Міжнародний саміт за мир в Україні», який пройде у столиці Австрії Відні з 10 по 11 червня. Офіційною метою заходу визначено прийняття термінового глобального звернення під назвою «Віденська декларація миру», що міститиме заклик до політичних лідерів вжити негайних заходів на підтримку припинення вогню та проведення мирних переговорів щодо врегулювання ситуації в Україні. Після саміту відбудеться марш його учасників для передачі декларації посольствам країн НАТО, росії і України, а також в офіси міжнародних організацій. Очікуються й візити делегацій International Peace Bureau до представників урядів країн Заходу для відпрацювання шляхів мирного врегулювання війни.

❗️Кремль не вперше використовує підконтрольні пацифістські організації в Європі для поширення демагогічних закликів до «миру в усьому світі» та маскування своїх дійсних реваншистських цілей. Зокрема, організатором саміту у Відні є зовні незалежна пацифістська організація «Міжнародне бюро миру» (МБМ, International Peace Bureau), заснована ще в 1891 році. Проте один із її попередніх керівників Шон Макбрайд (1974-1985) – колишній член терористичної Ірландської республіканської армії, активно співпрацював із радянською розвідкою та передавав інформацію про армію Великої Британії, за що у 1975 році був удостоєний Міжнародної ленінської премії миру. У 1980-х розвідка США зараховувала International Peace Bureau до організацій, які працювали на користь срср. Виконавчий директор МБМ Р. Браун із 2014 р. ширить проросійську пропаганду, організовує протестні акції проти політики уряду ФРН щодо росії та називає Революцію гідності «путчем», а окупацію Криму – реакцією на «провокації НАТО».

«Послужний список» деяких учасників та організацій, запрошених на саміт, свідчить, що цей міжнародний захід буде використаний росією для просування наративів про начебто наявність в українському та західноєвропейському суспільстві запиту на проведення мирних переговорів.

Зокрема, серед найодіозніших учасників заходу:  

🔸 Наом Чомськи (Avram Noam Chomsky), громадянин США, відомий тим, що протягом останнього року критикує зовнішню політику Сполучених Штатів за підтримку України та лякає американців третьою світовою війною, виступає за «нейтральну федеральну Україну».

🔸 Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула Да Сілва (Luiz Inácio Lula da Silva) – запропонував створити серед держав, не залучених у війну України з росією, «групу миру».

🔸 Юрій Шеляженко, громадянин України, член ради МБМ, називає себе виконавчим секретарем Пацифістського руху України – стверджував, що США та рф рівноцінно відповідальні за російське вторгнення.

Фінансування заходу теж здійснюється з сумнівних джерел. Це Code Pink: Women for Peace (CODEPINK) – американська неурядова громадська організація феміністичного спрямування, що звинувачує США у провокуванні війні в Україні та повторює інші російські наративи; європейська мережа неурядових організацій лівого спрямування Transform! Europe, яка  отримує кошти від комуністичних партій Австрії, Франції та каталонської лівої партії Esquerra Unida i Alternativa; неурядовий політичний фонд марксистського спрямування Rosa-Luxemburg Foundation, голова правління якого Х. Фітц у 2014-2022 рр. визначав війну в Україні як «громадянську війну» та «повстання на Сході».

Тож росія з використанням «кишенькових пацифістів» з усього світу проводить чергову інформаційно-психологічну спецоперацію зі спроби легітимізації антивоєнної риторики як позиції певної частини населення Заходу. Проте прогнозується, що ефективність цього заходу буде мінімальною через проросійські прояви їх учасників. Адже досвід попередніх спроб росії таким чином привернути увагу до української тематики свідчить про несприйняття європейським суспільством позиції кремля.

Працівники Центру протидії дезінформації підготували лонгрід на тему: Як західні спікери просували головні наративи, співзвучні російській пропаганді? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/reports/yak-zahidni-spikery-prosuvaly-golovni-naratyvy-spivzvuchni-rosijskij-propagandi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest